logo_eet

پایان دادن به حزب کمونیست چین، باید هدف شماره یک آمریکا باشد

پایان دادن به حزب کمونیست چین باید هدف شماره یک آمریکا باشد دولت ترامپ و بسیاری از کشورهای جهان مواضعی قوی‌تر در برابر رژیم چین گرفته‌اند،
(Dan Kitwood and Nicholas Kamm/AFP via Getty Images)

دولت ترامپ، تاکنون اقدامات بی‌سابقه‌ای علیه حزب کمونیست چین انجام داده است، اما آنچه انجام شده صرفاً در حد هوشیار شدن در خصوص تهدیدهای حزب کمونیست است. بنابراین هنوز این درک وجود ندارد که این یک مبارزه مرگ و زندگی برای نجات بشریت است.

حزب کمونیست چین، در طول ۷۱ سال حکومت خود، ایالات متحده را همیشه دشمن شماره یک خود دانسته است. از نظر رژیم چین، ایده آزادی یک تهدید است. به همین دلیل، این کشور اقتصاد و سیاست‌های خود را با هدف شکست دادن آمریکا، به هر قیمت و بدون محدودیت در روش‌های استفاده شده، قرار داده است.

در دهه ۵۰ میلادی، حزب کمونیست چین، جنبشی به نام «گام بزرگ رو به جلو» را به راه انداخت. هدف اصلی آن تلاش برای رسیدن به پای ایالات متحده در طی ده سال بود. این اقدام منجر به قحطی بزرگی شد که حداقل جان ۳۰ میلیون نفر را گرفت.

با این حال، این فاجعه هرگز از عزم حزب کمونیست چین برای رقابت با ایالات متحده و شکست دادن آن نکاست. حزب کمونیست دانشمندان چینی تحصیل کرده در ایالات متحده را برای تولید سلاح‌های هسته‌ای استخدام کرد. در دهه‌‌‏های اخیر، علیرغم سرمایه‌گذاری‌های هنگفت در ایالات متحده و انتقال بزرگ ثروت و فناوری، هدف حزب کمونیست چین بدون تغییر باقی مانده است، و آن شکست ایالات متحده است.

حزب کمونیست چین، از مدتها پیش می‌دانست که در نهایت یک آمریکای قدرتمند منجر به پایان حزب کمونیست چین خواهد شد. ایدئولوژی کمونیستی در ذات خود علیه بشریت است و امثال اصول آمریکا و ایده آزادی منجر به نابودی آن خواهد شد.

به همین دلیل است که هرگونه تعامل با این حزب، هرگونه مذاکره، هرگونه توافق نامه تجاری یا هر نوع توافق با رژیم کمونیستی چین با شکست روبرو خواهد شد. شما نه می‌توانید به شیطان اعتماد کنید، و نه می‌توانید به آن به عنوان موجودی عادی نگاه کنید.

تاریخ مسئولیت‌های بسیاری را بر عهده‌ آمریکا گذاشته است. ما در یک برحه تاریخی هستیم که یا تسلیم کمونیست‌ها می‌شویم و اجازه می دهیم این سرطان کمونیسم دنیا را تسخیر کند، و منجر به نابودی آزادی و نجابت اخلاقی شود، یا با کمونیست‌ها می جنگیم و جهان را نجات می‌دهیم.

یک چیز واضح است، مردم چین برای کشوری بدون کمونیسم خود را آماده کرده است. از زمان انتشار «نُه شرح و تفسیر درباره حزب کمونیسم» در سال ۲۰۰۴، صدها میلیون نفر از مردم چین از آن الهام گرفته‌اند تا از حزب کمونیست چین و سازمان‌های وابسته‌ به آن کناره گیری کرده‌اند. اگر آمریکا به زودی به حزب کمونیست چین خاتمه دهد، مردم چین برای همیشه سپاسگزار خواهند بود.

در حالی که دولت ترامپ موضع سختگیرانه‌ای در برابر نفوذ چین اتخاذ کرده است، اما هنوز مشخص نیست که هدف شماره یک آن،  پایان حزب کمونیست باشد. تقریباً تمام مشکلاتی که از نظر داخلی یا بین المللی داریم توسط حزب کمونیست چین ایجاد می‌شوند. افراد به قدر کافی درک نمی کنند که حزب کمونیست واقعاً زندگی را تهدید می‌کند، و شرورانه‌تر و حیله‌گرانه‌تر از آنچه اتحاد جماهیر شوروی رفتار می‌کند، عمل می‌کند.

ترامپ فرصتی دارد که آنچه ریگان در مورد اتحاد جماهیر شوروی انجام داد را برای چین، انجام دهد.

استراتژی رژیم چین این است که با استفاده از وضعیت بحرانی، کنترل خود را بر ملت از طریق تصفیه‌های مکرر و اعمال سیاست‌های مائو زدانگ، تشدید کند.

دولت ترامپ و بسیاری از کشورهای جهان مواضعی قوی‌تر در برابر حزب کمونیست چین گرفته‌اند، اما تنها به دنبال پایان دادن به اقدامات ناعادلانه آن و محافظت از منافع کشور خود هستند. گرچه اینها ضربه‌های سنگینی به حزب کمونیست وارد می‌کنند، اما این ضربات به اندازه کافی قوی نیستند که بتوانند آن را سرنگون کنند، و در بیشتر موارد فقط به عنوان یک عامل مزاحم در مقابل استراتژی‌های رژیم است که بر روی برنامه‌های چند دهه‌ای خود کار می‌کند.

تأثیر جنگ تجاری و سایر سیاست‌ها در نهایت فقط مانند یک ضربه لحظه‌ای در طول مسیر طولانی رژیم برای رسیدنش به هدف خود در پیشی گرفتن از ایالات متحده است. هرگونه سیاست کوتاه مدت در برابر حزب کمونیست فقط به حل کوتاه مدت یک مسئله بلند مدت منجر می‌شود و صرفاً بحرانی را که اکنون جهان با آن روبرو است را به نسل‌های آینده و به زمانی که حزب کمونیست در وضعیت ضعیف کنونی نیست، موکول می‌کند.

سیاست ایالات متحده در برابر چین باید این باشد که تشخیص دهد حزب کمونیست چین یک رژیم توتالیتر قاتل است که خون ده‌ها میلیون نفر از مردم چین را ریخته است. این رژیمی است که مرتکب هر قساوتی می‌شود که جهان آزاد همیشه ادعا کرده است با آن مخالف است، و هدف آن که به صورت علنی اعلام شده است که صادر کردن این سبک حکمرانی به هر گوشه جهان است.

با پایان دادن به حزب کمونیست چین، آزادی را نه فقط برای جهان، بلکه برای مردم چین نیز تأمین کنید.

دایانا ژانگ، Ph.D، نویسنده با ۲۰ سال تجربه در حوزه تحقیقات در زمینه چین است، که در ایالات متحده زندگی می‌کند، و برای محافظت از اعضای خانواده‌‌‏اش در چین از نام مستعار استفاده می‌‌‏کند.

مطالب دیگر:

تحریف روایت انجیل در کتاب آموزشی چینی: مسیح یک زن را به سنگسار محکوم کرد

نگاهی دقیق به مناظره اخیر: حرف‌‌‏های بایدن نگران‌کننده است

مهرگان، رسم شکرگزاری، مهربانی و راستگویی

داستان خدمتکار لائوتسه

اخبار مرتبط