Search
Asset 2

پرزیدنت دونالد ترامپ: هنوز فاصله زیادی تا پایان انتخابات ۲۰۲۰ داریم

رسانه‌های خبری یک نمونه از آن تقلب در انتخابات سراسری ایالات متحده است. با وجود جلسات استماعی که در ایالت‌های تعیین‌کننده روی می‌دهد و مقدار
(Chip Somodevilla/Getty Images)

پرزیدنت دونالد ترامپ در پاسخ به نظرسنجی ها درباره شرکت او در انتخابات ۲۰۲۴ گفت «امسال هنوز تمام نشده است».

در نظرسنجی جدید مورنینگ کانسالت/پولیتیکو، بخش عمده جمهوری خواه گفتند که در صورت کاندیداتوری ترامپ در انتخابات بعدی به او رای خواهند داد.

ترامپ در پاسخ به این نظر سنجی در پست توییتری خود گفت: «اما هنوز تا پایان انتخابات ۲۰۲۰ فاصله زیادی باقی مانده است!»

جو بایدن، نامزد دموکرات روز سوم نوامبر خود را به عنوان برنده انتخابات معرفی کرد، اما ترامپ نتیجه انتخابات را در چند ایالت چرخشی به چالش کشیده است و همچنان بر شانس خود برای پیروزی تاکید دارد. اپک تایمز تا برطرف شدن این چالش های قانونی نتیجه انتخابات را اعلام نخواهد کرد.

روز چهارشنبه پرزیدنت دونالد ترامپ در جلسه استماع سنای پنسیلوانیا به‌طور تلفنی حاضر شد و خود را برنده انتخابات دانست.

او در این باره گفت: «این انتخاباتی بود که در آن به سادگی پیروز شدیم. ما با اختلاف زیادی پیروز شدیم. این انتخابات با تقلب همراه بود، و ما نمی توانیم اجازه چنین چیزی را بدهیم. چنین چیزی نباید در کشور ما رخ بدهد، و نتیجه این انتخابات باید تغییر کند، چرا که ما با اختلاف زیادی پنسیلوانیا را بردیم، و در تمامی ایالات چرخشی هم پیروز شدیم».

ترامپ ادامه داد که شب انتخابات در ایالت هایی مثل پنسیلوانیا از رقیب خود جلو افتاده بود، اما «ناگهان دسته های آرای پستی وارد شمارش شد».

اگرچه چندین ناظر نسبت به مشاهده خطا و تخلف گسترده در انتخابات شهادت داده اند، بایدن و کارزار او تمامی اتهامات را رد کرده است.

همزمان با سخنرانی ترامپ، بایدن از شهر دلاویر با ملت آمریکا درباره «جنگ کشور با یک ویروس» حرف می زد. اشاره او به بیماری کووید ۱۹ و ویروس ح‌ک‌چ (حزب کمونیست چین) بود.

بایدن ادامه داد که با ورود به کاخ سفید «مسیر مدیریت این بیماری را تغییر خواهد داد».

در همین حال کملا هریس، سناتور کالیفرنیا و کاندیدای معاون ریاست جمهور به خبرنگاران در واشنگتن گفت که با جمهوری خواهان کاپیتول هیل تماس گرفته است. با این حال او به پرسش درباره تماس با میچ مک کانل، سناتور جمهوری خواه کنتاکی و رهبر اکثریت سنا پاسخ نداد.

هریس ادامه داد که هنوز با مایک پنس، معاون پرزیدنت ترامپ نیز صحبت نکرده است. او همچنین به پرسش خبرنگاران درباره تماس با گوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا درباره جانشین احتمالی خود پاسخ نداد.

در صورت پیروزی بایدن و هریس در انتخابات، نیوسام باید جانشین هریس را در مجلس سنا تعیین کند.

مطالب دیگر:

شاهدان در فیلادلفیا از منع دسترسی به فرآیند شمارش رای و سایر بی‌نظمی‌ها خبر دادند

دزدهای ناشی که انتخابات آمریکا را به سرقت بردند

آنالیزهای یک ریاضیدان، صحت انتخابات در پنسیلوانیا را زیر سوال می‌برد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی