Search
Asset 2

پرستار کانادایی به قتل ۸ نفر در خانه سالمندان متهم شد

(Screenshot via Youtube)
(Screenshot via Youtube)
(Screenshot via Youtube)
(Screenshot via Youtube)

«الیزابت تریسی مای وتلافر»، پرستار کانادایی به هشت فقره قتل درجه اول در مراکز مراقبت‌‌‌‏های طولانی مدت در ووداستاک و لندن در انتاریو متهم شده است.

پلیس به سی‌‌‌‏سی‌‌‌‏تی‌‌‌‏وی گفت که تحقیقات از ۲۹ سپتامبر زمانی که افسران پلیس ووداستاک اطلاعاتی درباره مرگ هشت سالمند بین سال‌‌‌‏های ۲۰۰۷  تا ۲۰۱۴ روبرو شد، آغاز کرده است.

پلیس همچنین در این باره گفت قربانیان بین سنین ۷۵ تا ۹۶ ساله هستند و اطمینان داده شده که قربانیان شناسایی شدند و به خانواده‌‌‌‏های آن‌‌‌‏ها اطلاع داده شده است.

به گفته پلیس، هفت تن از قربانیان بین سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۴  پس از دریافت یک دوز کشنده از دارو در خانه سالمندان کشته شدند.

«مایک آرتفیلد»، افسر سابق پلیس می‌‌‌‏گوید در حال حاضر هیچ مکانیزمی برای پیگیری و گزارش مرگ و میر خانه سالمندان در استان انتاریو وجود ندارد.

یک جرم شناس در این خصوص گفت که با وجود موارد بالای مرگ و میر خانه سالمندان باید مقررات استانی تغییر داده شود.

الیزابت ۴۹ ساله روز سه شنبه در دادگاه ووداستاک در حالی که بازداشت شده بود در میان عموم ظاهر شد.

در روز دوشنبه، بخش مراقبت‌‌‌‏های پرستاری «Caressant Care Nursing» و «Retirement Homes Limited»، طی بیانیه‌‌‌‏ای در رسانه‌‌‌‏ها منتشر کردند که آن‌‌‌‏ها در حال همکاری برای تحقیقات بیشتر هستند. الیزابت تریسی پیشتر در این دو مکان کار می‌‌‌‏کرده است.

«لی گریفی»، مدیر ارتباطات بخش ارائه دهنده مراقبت‌‌‌‏های درمانی برای سالمندان طی بیانیه‌‌‌‏ای گفت: «ما در تماس منظم با وزارت بهداشت و درمان هستیم. بالاترین اولویت ما این است که همچنان برای برآورده کردن نیازهای جسمی، اجتماعی و معنوی افراد تمرکز کنیم و عمیقا به دلیل ایجاد غم و اندوه اضافی و استرس تحمیل شده بر خانواده‌‌‌‏های درگیر متأسفیم.»

الیزابت پرستار سابقه سال‌‌‌‏ها کار در زمینه مراقبت‌‌‌‏های بهداشتی داشته است. وی اولین بار روز دوشنبه به اتهام قتل دستگیر شد. اسناد دادگاه نشان می‌‌‌‏دهد که پلیس در حال حاضر نگران است که الیزابت به خودش یا دیگران هنگام ترک اعتیاد مواد مخدر صدمه رسانده باشد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی