Asset 2

درخواست پزشک آلبرتا از انجمن پزشکی جهت بررسی «مرگ ناگهانی ۸۰ پزشک جوان» 

پزشک آلبرتا می‌گوید پس از توزیع واکسن کرونا در دسامبر ۲۰۲۰، «مرگ ناگهانی» پزشکان افزایش چشمگیر داشته و از انجمن پزشکی کانادا می‌خواهد تا به
(fernando zhiminaicela/Pixabay)

پزشک آلبرتا می‌گوید پس از توزیع واکسن کرونا در دسامبر ۲۰۲۰، «مرگ ناگهانی» پزشکان افزایش چشمگیر داشته و از انجمن پزشکی کانادا می‌خواهد تا به بررسی این مسئله بپردازد.

دکتر ویلیام ماکیس، پزشک هسته‌ای که سابقا در بخش رادیولوژی دانشگاه آلبرتا همکاری داشته، طی نامه در تاریخ ۱۵ اکتبر به انجمن پزشکی کانادا نوشت: «اخبار جدید مربوط به مرگ ناگهانی یا غیر منتظره ۸۰ پزشک جوان کانادایی پس از تزریق واکسن کرونا را به اطلاع شما می‌رسانم.»

«چهار پزشک دیگر بعد از آخرین نامه من از دنیا رفتند و تعداد مرگ‌های غیر منتظره رو به افزایش است. نمی‌توانید این مسئله را نادیده بگیرید.»

ماکیس از طریق نامه، پلتفرم Gettr و مصاحبه درمورد «مرگ ناگهانی و غیر منتظره» پزشکان جوانی اطلاع‌رسانی کرده است که «دز دوم، سوم یا چهارم واکسن کرونا را تزریق کرده بودند.»

او قبلا در این مورد به انجمن پزشکی کانادا نامه نوشته بود که به گفته خود او در نامه ۱۵ اکتبر پاسخی به آن داده نشد.

او در نامه ۳ سپتامبر با اشاره به فوت ۳۲ پزشک جوان نوشت: «پزشکانی که سابقا از سلامت جسمی برخوردار بودند به طور ناگهانی حین انجام فعالیت‌های فیزیکی عادی، به طور غیر منتظره در خواب، در اثر سکته قلبی، سکته و حوادث غیر عادی جان خود را از دست دادند یا ناگهان دچار سرطان‌های پیشرفته شدند.»

او خواستار لغو اجبار بر دریافت واکسن کرونا در بخش خدمات بهداشت عمومی و همچنین تحقیق فوری برای مشخص شدن علت فوت این پزشکان شد.

ماکیس در آخرین نامه خود گفت تیم او یک پایگاه اطلاعاتی از مرگ ۱۶۳۸ پزشک کانادایی در بازه سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ ترتیب داده که ۹۷۲ مورد برگرفته از وب‌سایت انجمن پزشکی کانادا است.

«اخبار کذب و تئوی توطئه»

انجمن پزشکی کانادا در تاریخ ۱۷ اکتبر و در واکنش به نامه ماکیس طی ایمیل به اپک تایمز اظهار داشت  نسبت به «اخبار کذب و تئوری‌های توطئه»، که در اینترنت درمورد مرگ پزشکان کانادا پخش شده، نگران است.

اریک لوئیس، سخنگوی این انجمن، می‌گوید: «مدرکی در تأیید یا حمایت از تئوری‌های مختلف که در جریان است وجود ندارد. به نظر می‌رسد بعضی از تئوری‌ها صرفا به مراسم یادبود انجمن پزشکی کانادا تکیه دارد.»

او در ادامه افزود: «برای اعضای انجمن پزشکی کانادا مراسم یادبود در نظر گرفته می‌شود تا  پزشکان بتوانند در طول زمان از آمار همکاران فوت شده خود باخبر شوند. این مراسم براساس اطلاعات ارسالی به انجمن پزشکی کانادا برگزار می‌شود و هرگز نباید به آن به چشم فهرست کامل از آمار مرگ پزشکان یا مدرکی در حمایت از تئوری‌های توطئه حول محور واکسن کرونا یا سایر موارد نگریست.

انجمن پزشکی کانادا شهروندان کانادا را به تزریق آخرین دز از واکسن کرونا و جلوگیری از بیماری تشویق می‌کند.»

«کالبدشکافی انجام نشد»

اسوشیتد پرس و رویترز به ترتیب در جولای و آگوست گزارش دادند خبرفوت ناگهانی سه پزشک از بیمارستان تریلیوم در میسیساگا، ظاهرا ۱ هفته بعد از تزریق آخرین دز اجباری،  که در رسانه اجتماعی به اشتراک گذاشته شد براساس حقیقت‌سنجی این خبرگزاری‌ها به واکسن کرونا مربوط نیست.

اسامی این سه پزشک (دکتر یاکوب ساویکی، دکتر استفن مکنزی و دکتر لورن سگال) در فهرست ۸۰ پزشک قرار دارد .

ماکیس در پاسخ گفت که روی این سه پزشک کالبدشکافی انجام نشد.

او در ایمیل خود نوشت: «دو نفر از آن‌ها بعد از دریافت دو دز از واکسن کرونا دچار سرطان پیشرفته شدند. حقیقت‌یاب به تکرار بیانیه‌های بی‌پایه و اساس، ساخته و پرداخته بیمارستانی که این دو پزشک در آن مشغول به کار بودند، اکتفا کرد.»

«بیمارستان بدون مدرک ادعا می‌کند که «مرگ آن‌ها ربطی به واکسن کرونا نداشته» اما هیچ شاهد و مدرکی در حمایت از این ادعا ندارد چون کالبدشکافی انجام نشد.»

نماینده بیمارستان تریلیوم، با اشاره به ضرورت حفظ اطلاعات متوفی، در مقابل درخواست اپک تایمز در اواخر جولای از ارائه جزئیات علت مرگ خودداری نمود.

مطالب دیگر:

همزمان با چهلمین روز کشته شدن مهسا امینی شهرهای مختلف ایران صحنه تظاهرات گسترده شد

سازمان غذا و دارو از افشای نتایج کالبد شکافی کسانی که پس از تزریق واکسن کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند، امتناع می‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی