logo_eet

تحقیق درباره ۱۹هزار فرم گمشده مربوط به آرای پستی شهرستان فولتون آغاز شده است

پستی تحقیق درباره ۱۹هزار فرم گمشده مربوط به آرای پستی شهرستان فولتون آغاز شده است افشاگری‌های جدید به طور کامل بررسی خواهند شد
(Megan Varner/Getty Images)

طبق گفته‌های مقامات جورجیا تحقیق درباره فرم‌های گمشده مربوط به برگه‌های رای غیابی ریخته شده در صندوق‌های‌ رأی پستی شهرستان فولتون  پیش از اعلام همگانی هفته جاری آغاز شده است.

یکی از مقامات رسمی دفتر برد رافنسپرگر، سرپرست وزارت کشور در ایالت جورجیا به رسانه اپک تایمز گفت، «چیزی که به اعلام تحقیق و تفحص سرعت بخشید همین داستان اخیر بود اما من گمان می‌کنم که این تحقیق حتی پیش از آن نیز در جریان بوده زیرا ما می‌دانیم که کیفیت کار در حد استاندارد نبوده است.»

ماریسکا بادیسن، از اعضای هیئت ثبت‌نام و انتخابات شهرستان فولتون در هفته جاری به روزنامه جورجیا استار نیوز گفت که فرم‌های تضمین‌کننده قانونی بودن تقریباً ۱۹.۰۰۰ هزار برگه رأی غیابی که به صندوق‌های پستی ریخته شده بودند، گم‌شده‌اند.

لحظاتی بعد، رافنسپرگر در مقام یک جمهوری‌خواه گفت که «افشاگری‌های جدید به طور کامل بررسی خواهند شد و ما این کار را با سایر مناطقی که در خصوص صندوق‌های رأی پستی از قوانین و مقررات ایالت جورجیا سرپیچی کرده‌اند نیز انجام خواهیم داد.»

اما یکی از مقامات رسمی دفترش گفت که تحقیق و تفحص، قدری پیش از اعلام همگانی آغاز شده است.

این مقام رسمی گفت، «ما اسناد بسیار زیادی را دریافت کردیم و پس از یافتن فرصتی برای بررسی عمیق این اسناد دریافتیم که تشریفات اداری به صورت کامل انجام نشده‌اند و به همین دلیل بود که برای سر درآوردن از کنه ماجرا تحقیقات رسمی را آغاز کردیم.»

فرانسیس واتسون، بازرس ارشد دفتر رافنسپرگر در لفافه گفت که این قبیل مشکلات دست کم از سال ۲۰۱۲ در شهرستان فولتون  وجود داشته‌اند.

مقام رسمی دفتر رافنسپرگر گفت، «خانم واتسون می‌گوید که ما هیچ دلیلی برای بدگمان شدن نداشته‌ایم زیرا در خصوص خود برگه‌های رأی هیچ موضوع مشکوکی وجود نداشت و این کارکنان اخذ رأی بودند که در جمع‌بندی و انجام تشریفات اداری کوتاهی کردند.»

رافنسپرگر در ابتدای سال حاضر گفت که سه منطقه نتوانستند برگه‌های رأی غیابی را طبق قوانین جورجیا کامل کنند و این مناطق شامل شهرستان فولتون  نمی‌شوند.

رافنسپرگر گفت دفترش اقرار می‌کند که سایر مناطق ایالت، از جمله شهرستان فولتون ، «برگه‌های رأی را مطابق مقررات ایالت جورجیا تکمیل و نگهداری کرده‌اند.»

او در آن زمان گفت، «اکثر قریب به اتفاق مناطق، همان کاری را انجام دادند که از آنها انتظار می‌رفت.»

مقام رسمی دفتر رافنسپرگر گفت که به دلیل بالا بودن تعداد اسناد دریافتی، بررسی دقیق همه آن اسناد و پی بردن به وجود مشکلاتی در حوزه شهرستان فولتون قدری به طول انجامید. هنوز روشن نشده است که چرا رافنسپرگر موضوع را پیش از اتمام بررسی‌ها علنی کرده است.

ورنون جونز، از نامزدهای فرمانداری ایالت جورجیا در روز پنجشنبه در یک نشست مطبوعاتی گفت که رافنسپرگر «از همه این اطلاعات با خبر بوده است اما هم‌اکنون اعلام کرده که قصد بررسی این اطلاعات را دارد.»

او گفت، «طبق شواهد جدید این را می‌دانیم که رافنسپرگر از این قبیل بی‌نظمی‌های فاحش باخبر بوده است اما کماکان مدعی ایمن بودن انتخابات بود و هنوز هم ترجیح می‌دهد که با نیاز به انجام رسیدگی‌های قانونی مخالفت کند. چرا رافنسپرگر این اطلاعات را برای همگان افشا نکرد؟»

مطالب دیگر:

دیدگاه: واشنگتن دی سی، قلمروی حزب کمونیست چین

بایدن می‌گوید رهبر چین «دوست قدیمی» او نیست

 پناهنده‌ای از کره شمالی، از شباهت‌های بین آمریکا و کره‌شمالی می‌گوید

اخبار مرتبط