Search
Asset 2

پسری که با لکنت زبان در رستوران غذا سفارش داد/ یادداشت پیشخدمت چگونه مادر را تحت تاثیر قرار داد

پسری که با لکنت زبان در رستوران غذا سفارش داد

پسری که با لکنت زبان در رستوران غذا سفارش داد

همیشه از پیشخدمت‌‌‏ها انتظار می‌‌‏رود به خوبی به مشتری‌‌‏ها خدمات ارائه کنند‌، اما زمانی که فردی فراتر از وظایفش عمل ‌‌‏می‌‌‏کند، تجربه‌ای بیاد‌ماندنی می‎شود. پیشخدمتی در تگزاس هنگام گرفتن سفارش غذا از مادری با سه فرزندش متوجه شد که یکی از بچه‌ها لکنت زبان دارد. او مشکلی مشترک با پسر نوجوان داشت، بنابراین قبل از ترک رستوران یادداشتی تاثیرگذار برای مادرش نوشت.

در فوریه سال ۲۰۱۶، مادری همراه سه فرزندش برای شام به رستورانی در شهر سن آنتونیو در آمریکا رفتند و با مهربانیِ یکی از پیشخدمت‌های آن‌جا روبرو شدند.

«هانا»، مادر این پسر نوشت: «ما با استقبال گرم مرد جوان مهربانی که سفارش غذای ما را گرفت، روبرو شدیم. وی با پسر ۱۱ ساله‌ام که هنگام سفارش غذا یا هنگام صحبت کردن با افراد ناآشنا دچار لکنت زبان می‌‌‏شود،‌ صبور و شکیبا بود.»

پس از رفتن خدمتکارکه نامش یان بود، پسر لبخندی زد و از مادرش پرسید که آیا او متوجه چیز خاصی ‌در مورد پیشخدمت‌شان نشده است. اما مادرش ‌متوجه چیزی نشده بود.

پسرش به او گفت: « مامان، صدای پیشخدمت را شنیدی؟ او هم لکنت دارد.»

هانا گفت: «ولی من اصلا متوجه نشدم.»

پسری که با لکنت زبان در رستوران غذا سفارش داد

پس از صرف شام، هنگامی که مادر و سه فرزندش بیرون رفتند، یکی از کارکنان آن‌جا یادداشتی از طرف یان به هانا داد که هانا و فرزندانش را تحت تاثیر قرار داد.

در یادداشت نوشته شده بود: «وقتی فهمیدم پسرتان لکنت زبان دارد ناگهان احساساتی شدم. خودم هم لکنت دارم و زمانی که هم سن او بودم‌ دچار آن شدم. می‌دانم چقدر می‌تواند‌ سخت باشد.‌ سوالات زیادی داشتم که نپرسیدم چون نگران بودم. اگر شما یا پسرتان سوالی دارید، باعث افتخار است که برای کمک در خدمتتان باشم.»

نامه‌‌‏ای تاثیرگذار که با مهربانی از سوی یان نوشته شده بود.

پسری که با لکنت زبان در رستوران غذا سفارش داد

یان حتی شماره تماسش را به هانا داد تا در صورت تمایل تماس بگیرد‌.

هانا هم در پست فیس بوک نوشت: «تماس گرفتن با شما باعث خوشحالی است. شما به پسر‌م نشان داد‌ید که تنها نیست. من همیشه بابت مهربانی شما سپاسگزارم.»

پست به اشتراک گذاشته در فیس بوک خیلی زود با انبوهی تحسین از سوی بسیاری از کاربران فیس بوک بخاطر کار زیبای ‌یان محبوب شد.

یکی از کاربران نوشت: «چه لحظه زیبایی از مهربانی و انسانیت! به تو افتخار می‌کنم یان!!! تاثیر فوق‌العاده‌ای بر زندگی این مرد کوچک گذاشتی! »

کاربر دیگری نوشته بود: «عالیه! چه سعادتی برای این رستوران! دلم را شاد کرد و اشک شوق را به چشمانم آورد! درود فراوان بر تو یان!!»

کاربر دیگری افزود: «این داستانی زیبا از نیک‌خواهی و مهربانی بود. همین‌طور که اینجا نشسته‌ام و آن را می‌خوانم گریه‌ام می‌گیرد‌، مردم لازم است که بدانند که این جهان به اندازه کافی بی‌رحم است و باید مثل یان مهر و محبت بیشتری از خود نشان دهند.»

کمی خوبی و مهربانی قطعا راه دوری نمی‌رود!

مطالب دیگر:

خانمی تا ۳۰ سال پس از تصادف نمی توانست راه برود؛ سپس یک تماس تلفنی زندگی او را متحول کرد

پیرمردی که هر روز بار صد کیلویی آرد را به دوش می‏‌کشد

کیک عروسی صد ساله‌ای که سالم یافت شد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی