Search
Asset 2

«پسیفیک مال» چینی تورنتو با فروش گسترده اجناس تقلبی چینی در فهرست بدترین‌‌‌‏ مراکز خرید

مال چینی تورنتو

مال چینی تورنتو

مرکز خریدی در تورنتوی بزرگ در فهرست یکی از بدنام‌‌‌‏ترین بازارهای فروش محصولات تقلبی و دزدی در جهان قرار گرفت.

طبق گزارش سالانه دفتر بازرگانی ایالات متحده USTR، «پسیفیک مال Pacific Mall»، از مراکز خرید بزرگ منطقه مارکام، در فهرست مهم‌‌‌‏ترین بازارهایی قرار گرفته که در آنها به طور گسترده‌‌‌‏ای خرید و فروش اجناس تقلبی چینی و نیز کالاهای قاچاق و اجناس ناقض حق مالکیت معنوی و سرقت آی پی، صورت می‌‌‌‏گیرد.

در این گزارش که تحت عنوان «بررسی بدنام‌‌‌‏ترین بازارها در سال ۲۰۱۷» منتشر شده، پسیفیک مال جزو ۱۸ بازاری است که نام آنان در این فهرست آمده و ۲۵ بازار آنلاین نیز که محصولات غیرمجاز یا مخرب یا حاوی محتوای غیرقانونی به فروش می‌‌‌‏رسانند، در این فهرست لحاظ شده‌‌‌‏اند.

دفتر بازرگانی دولت ایالات متحده در گزارش امسال خود تصریح کرده که پسیفیک مال «بزرگ‌‌‌‏ترین بازار اجناس چینی در دنیای غرب» بوده که به طور «فراگیری» صحنه فروش اجناس تقلبی شده است.

این گزارش می‌‌‌‏گوید که فروش کالاهای تقلبی در پسیفیک مال که دارای بیش‌‌‌‏از ۲۵ هزار متر مربع فضای خرده فروشی و بیش‌‌‌‏از ۵۰۰ مغازه کوچک است، همچون علف هرز آن‌‌‌‏قدر گسترده شده که فروشندگان آن بدون واهمه از قانون و مجازات به کار خود ادامه می‌‌‌‏دهند و تقاضاها برای اعمال قانون و مجازات این فروشندگان تاکنون بی‌‌‌‏پاسخ مانده است.

محصولات تقلبی عرضه شده در این مرکز خرید شامل کالاهایی نظیر لوازم آرایشی، عینک آفتابی و عطر است که سلامت عمومی و ایمنی افراد را به خطر می‌‌‌‏اندازد.

بنا بر این گزارش، باوجود تلاش‌‌‌‏های گسترده صاحبان مارک‌‌‌‏ها و برندها، برای به فروش رساندن محصولات خود در بازار، «فروش کالاهای تقلبی در پسیفیک مال همچنان ادامه دارد.»

در حالی که پسیفیک مال تنها بازار کانادا است که در این فهرست قرار دارد، گزارش تاکید می‌‌‌‏کند که یکی از شبکه‌‌‌‏های تبلیغاتیِ به سرعت درحال رشدِ کالاهای تقلبی، در کانادا مستقر شده است.

در سال‌‌‌‌‏های اخیر انواع مختلفی از کالاهای تقلبی در چین تولید شده که سبب رکود بازار نام‌‌‌‌‏های تجاری معتبر شده‌‌‌‌‏اند. این اجناس با قیمتی ارزان و ظاهری کاملا مشابه اجناس اصلی، امروزه نه فقط در چین، بلکه در بازار بسیاری از کشورهای دیگر از جمله در ایران به فروش می‌‌‌‌‏رسند. بسیاری از این محصولات با استفاده از مواد اولیه بسیار ضعیف و حتی غیر بهداشتی و مضر تهیه می‌‌‏شوند که سلامت مصرف کنندگان را به مخاطره می‌‌‏اندازند.

در این فهرست نام بازارهایی از کشورهای ترکیه و امارات متحده عربی هم به چشم می‌‌‌‏خورند. «گرند بازار» استامبول ترکیه که از قدیمی‌‌‌‏ترین و توریستی‌‌‌‏ترین بازارهای این کشور است و نیز «عجمان چاینا مال» و «دراگون مارت» در منطقه «حتا» امارات متحده عربی، بدنام‌‌‌‏ترین بازارهای منطقه هستند.

دیگر مراکز متخلف این فهرست شامل دست کم شش بازار در چین، دو بازار در ویتنام، دو بازار در مکزیک و سهم کشورهای آرژانتین، اندونزی، پاراگو ئه، هند و ایتالیا، هر کدام یک بازار است.

مطالب دیگر:

برای پیوند عضو هرگز به چین سفر نکنید

در روز عدد « پی » پیتزای رایگان دریافت کنید

زوج ایرانی کانادایی : به ایرانیان توصیه می‌‌‌‏کنیم که شن یون را ببینند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی