Search
Asset 2

حزب کمونیست افسران پلیس را به عنوان معاونان مدارس در سراسر چین استخدام می‌کند

پلیس در مورد اقدام جدید رژیم، فنگ چونگیی، استاد دانشگاه صنعتی سیدنی، به اپک تایمز گفت که این قانون به وضوح برای رژیم است حزب حاکم کمونیست
پلیس و مقامات از دبیرستانی در پکن در 27 آوریل 2020 بیرون آمدند. (Greg Baker/AFP via Getty Images)

حزب حاکم کمونیست چین (ح‌ک‌چ) با صدور اطلاعیه‌ای به پلیس دستور داد که به دلایل امنیتی به‌عنوان معاون مدیر به تمام مدارس چین اعزام شوند. کارشناسان از این اقدام به عنوان بهانه‌ای برای رژیم برای تشدید کنترل خود بر جامعه چین، که احتمالاً در حال حاضر یک دولت پلیسی است، انتقاد کرده‌اند.

پرتال خبری بزرگ چینی NetEase در مورد این اطلاعیه که توسط وزارت آموزش چین در ۶ ژوئن منتشر شد، گزارش داد که حزب از همه مدارس می‌خواهد که یک افسر پلیس را به‌عنوان معاون منصوب کنند تا «حاکمیت قانون در آموزش و پرورش و مقابله با قلدری و خشونت در مدارس را ترویج کند.» این اطلاعیه در شبکه‌های اجتماعی نیز منتشر شد و باعث سر و صدا و انتقادات گسترده شد.

یک کاربر اینترنتی در پُستی نوشت: «[به دلایل امنیتی] می‌توانید یک نقطه هشدار یا یک پست گشت را در محوطه دانشگاه راه‌اندازی کنید، چرا باید یک پلیس را به عنوان معاون بفرستید؟»

در پست دیگری آمده است: «چین به طور کامل به یک دولت پلیسی تبدیل شده است.»

این اطلاعیه به دنبال دستور وزارت آموزش و پرورش صادر شده است که در دسامبر گذشته با عنوان اقداماتی برای انتصاب و مدیریت معاونان حقوقی در مدارس ابتدایی و راهنمایی صادر شد.

در مورد اقدام جدید رژیم چین، فنگ چونگیی، استاد دانشگاه صنعتی سیدنی، به اپک تایمز گفت که این قانون به وضوح برای رژیم است که بتواند ثبات سیاسی را تحت حاکمیت تک حزبی خود حفظ کند و مردم را بیشتر کنترل کند. .

او گفت: «”امنیت” از نظر حزب کمونیست چین به معنای امنیت شما، امنیت مردم یا امنیت شخصی شما نیست، بلکه به معنای امنیت رژیم است. این کشور از نیروی پلیس خود برای برخورد با مخالفان و مقاومت مردمی از طریق خشونت استفاده می‌کند.»

فنگ خاطرنشان کرد که ح‌ک‌چ قبل از به قدرت رسیدن در سال ۱۹۴۹، فعالانه برای حذف پلیس از دانشگاه‌ها تلاش کرده بود.

«در طول این سال‌ها، من و کسانی که تاریخ مطالعه می‌کنند بسیار ناراحت می‌شویم. در دهه ۱۹۴۰، در جریان جنبش مشروطه چین در دوره جمهوری خواهان، شاخه‌های پلیس و احزاب سیاسی از مدارس و دانشگاه‌ها حذف شدند….استقلال آموزشی و آزادی تحصیلی به عنوان نشانه تمدن در نظر گرفته شد. در آن زمان، ح‌ک‌چ فعال‌ترین عاملی بود که برای حذف آنها در دستور کار سیاسی خود تلاش می‌کرد.»

«اکنون، دیدن این که حزب کمونیست چین روش‌های دوران مائو را بازگردانده است: سیاسی کردن همه چیز و ایجاد یک دولت پلیسی جامع، وحشتناک است.»

یک دکترای حقوق به نام ژانگ در پکن با تحلیل فنگ موافق بود و به اپک تایمز گفت که با وجود پلیسی که مسئول مدارس است، حزب کمونیست چین می‌تواند کنترل کاملی بر مردم داشته باشد.

او گفت: «آنها انگیزه نهانی دارند، و آن ایجاد بهانه‌ای برای ح‌ک‌چ است تا کنترل همه جانبه پلیس را از طریق خشونت بر همه اقشار و جنبه‌های جامعه اعمال کند… آنها به عمد چین را به ورطه یک دولت پلیسی سوق می‌دهند و از خشونت برای کنترل خشونت استفاده می‌کنند.»

وکیلی به نام لی در سرزمین اصلی چین در ۹ ژوئن به اپک تایمز گفت: «قبل از اجرای این اقدام جدید، در واقع، پلیس از قبل با هر مدرسه در حوزه قضایی خود در تماس بود، فقط این است که آنها هنوز این سمت معاون را نداشتند.. در واقع، سیاست جدید تغییر بزرگی نسبت به قبل نیست.»

«مسئله خشونت در محوطه دانشگاه اغراق آمیز است. اگر وجود داشته باشد، مشکل آموزشی است.»

«وقتی پلیس مدیران مدارس هستند، کنترل معلمان و دانش‌آموزان برای ثبات سیاسی رژیم در مدارس راحت‌تر است: تهدید و نظارت بر معلمان و دانش‌آموزانی که آزاداندیش هستند.»

مطالب دیگر:

فائوچی می‌گوید پس از «کنترل بهتر» کرونا خود را بازنشست می‌کند

جمهوری‌خواهان آمریکا سازمان غذا و دارو را تحت فشار قرار داده‌اند که چرا واکسن کووید۱۹ را برای کودکان خردسال مجاز اعلام کرده است

دیدگاه: نفوذ رژیم چین در سازمان بهداشت جهانی  برای مردم دنیا خطرناک است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی