Asset 2

عقب‌نشینی مقامات آمریکا از کاهش بودجه پلیس پس از وقوع موج جرایم

پلیس او گفت «خشونت باید متوقف شود. این غیرقابل قبول است.» «مردم سزاوار این هستند که در محله خود احساس امنیت کنند، آنها این لیاقت را دارند که
اعضای یک خانواده در شهر مینیاپلیس، در مقابل تصویر یادبود جورج فلوید عکس می‌گیرند. ۲۸ می ۲۰۲۰ (Brandon Bell/Getty Images)

در پی شورش‌های سال گذشته در آمریکا به دنبال کشته شدن یک سیاه‌پوست در شهر مینیاپلیس، و در پی طرح درخواست‌ «بودجه پلیس را پس بگیرید» توسط گروه‌هایی مانند «جان سیاه‌پوستان مهم است»، تعدادی از مقامات ایالتی که پیش‌تر با این درخواست موافقت‌ کرده بودند، به دلیل افزایش جرم و جنایت در سطح شهرها، خواستار افزایش مجدد بودجه پلیس شده‌اند.

تعدادی از اعضای شورای شهر مینیاپولیس، که سال گذشته اقدام به کاهش بودجه پلیس کرده بودند چندی پیش به تخصیص ۶.۴ میلیون دلار بودجه بیشتر برای اداره پلیس رای دادند.

جاکوب فری، شهردار مینیاپولیس که یک دموکرات است، در ماه می اعلام کرد که او برای افزایش بودجه اداره پلیس این شهر تلاش می‌کند. این تصمیمش حدود یک سال پس از مرگ جورج فلوید در بازداشت پلیس، که باعث اعتراضات سیاه پوستان، شورش‌ها و آتش‌سوزی‌ها در سراسر مینیاپولیس شد، اتخاذ شد.

او گفت «خشونت باید متوقف شود. این غیرقابل قبول است.» «مردم سزاوار این هستند که در محله خود احساس امنیت کنند، آنها این لیاقت را دارند که بتوانند بچه‌های خود را برای بازی و تفریح ​​بیرون بفرستند بدون اینکه گلوله‌ای عبور کند. این غیر قابل قبول است ما باید پاسخگوی این مرتکبان جرایم باشیم.»

فری مقصر وضع ایجاد شده را درخواست «بودجه پلیس را پس بگیرید»، دانست. سال گذشته، هنگام اعتراض در مینیاپولیس، فری توسط طرفداران «جان سیاه‌پوستان مهم است»، در صحنه‌ای که برخی آن را با «جلسات مبارزه» در طول انقلاب فرهنگی حزب کمونیست چین در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ مقایسه کردند، تهدید شد، چرا که او از لغو نیروی پلیس شهر امتناع ورزید. با این حال او گفت که خواستار «اصلاح ساختار» نیروی پلیس شهر است.

یک مأمور پلیس، در میان بازمانده‌های آشوب‌های ناشی از شورش‌ها در شهر مینیاپلیس ایستاده است. ۲۹ می ۲۰۲۰ (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

شهردار شهر نیویورک، بیل دی بلازیو که یک دموکرات است، که پیش از این متعهد شده بود یک میلیارد دلار از بودجه دپارتمان پلیس نیویورک را کاهش دهد، در ماه جاری اعلام کرد که نیویورک در حال ساخت یک منطقه پلیس در کوئینز برای مقابله با موج افزایش جرایم است.

در اواخر آوریل، شهردار نیویورک گفت که بودجه محرک دولت فدرال امکان ساخت محوطه جدید پلیس را در جنوب شرقی کوئینز فراهم می‌کند.

دی بلازیو ماه گذشته در جلسه مطبوعاتی گفت «این چیزی است که مردم برای دهه‌ها درخواست می‌کرده‌اند.» این اقدامات به موازات افزایش کم‌سابقه تیراندازی‌، قتل، و سایر جنایات خشن رخ می‌دهد. بر اساس داده‌های پلیس نیویورک، در مارس ۲۰۲۱ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۷۶ درصد افزایش تیراندازی رخ داده است.

در شهر لس آنجلس نیز در حالی که اریک گارستتی، شهردار دموکرات و برخی از اعضای شورای سال گذشته متعهد به کاهش بودجه پلیس شدند، آنها هفته گذشته به این تصمیم خود تعهدی نشان ندادند و بودجه بیشتری را به اداره پلیس لس آنجلس برای استخدام ۲۵۰ افسر دیگر تصویب کردند. این اقدام در پی افزایش جرم و جنایت در لس آنجلس روی داد.

شهردار شهر لس آنجلس به طور جداگانه پیشنهاد افزایش ۳ درصدی بودجه  پلیس این شهر، از ۱.۷۱ میلیارد دلار به ۱.۷۶ میلیارد دلار را داده است. سال گذشته، این شهر حدود ۱۵۰ میلیون دلار از بودجه این بخش را کاهش داد.

در بالتیمور، شهری که از نظر تاریخی آمار جرم و جنایت بالایی داشته است، شورای شهر در اواسط ماه می بودجه‌ای را با افزایش ۲۸ میلیون دلاری برای اداره پلیس تصویب کرد. در سال ۲۰۲۰، این شهر حدود ۲۲ میلیون دلار از بودجه اداره پلیس را کاهش داده بود.

بر اساس نظرسنجی‌های مختلف، حمایت از جنبش «بودجه پلیس را پس بگیرید» از تابستان گذشته به شدت سقوط کرده است. یک نظرسنجی اخیر در ماه مارس نشان داد که فقط ۱۸ درصد آمریکایی‌ها از این موضوع حمایت می‌کنند.

جنبش «بودجه پلیس را پس بگیرید»، پس از انتخابات ۳ نوامبر، مورد انتقاد برخی اعضای دموکرات کنگره، نظیر ابیگل اسپانبرگر نماینده ویرجینیا نیز قرار گرفت و خواستار لغو آن شد.

مطالب دیگر:

بایدن از تصمیم دولت خود برای لغو تحریم‌ها علیه خط لوله اصلی گاز روسیه دفاع کرد

ویدئو: چه کسی به رشد چین کمک کرد؟ قسمت اول

سناتور رند پال با دریافت بسته‌ای مشکوک حاوی پودری سفید تهدید به مرگ شد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی