Search
Asset 2

پمپئو: پنهان کاری حزب کمونیست چین، جهان را در معرض مرگ قرار داده است!

pompeo-700x420-1-590x354
(Tom Brenner/Reuters)

 

وزیر امور خارجه آمریکا، ضمن انتقاد شدید از حزب کمونیست چین  گفت که پنهانکاری‌ این حزب جهان را در معرض خطر مرگ قرار داده است.

به گزارش رویترز وی گفت که حزب کمونیست حاکم در چین هنوز اطلاعات مورد نیاز دنیا برای جلوگیری از موارد بعدی یا اطلاعاتی درباره عود مجدد بیماری ناشی از ویروس حزب کمونیست چین را پنهان می‌کند.

پمپئو در گفتگو با برنامه رادیویی دیده‌بان واشنگتن تصریح کرد که تأخیر پکن در به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد این ویروس، خطراتی را برای مردم در سراسر جهان ایجاد کرده است که در نتیجه واقعاً هزاران نفر را در معرض خطر قرار داده‌اند.

وی افزود نگرانی من این است که این پنهانکاری چین باعث شود که جلوی تکرار موارد دیگر یا مواردی از این دست گرفته شود.

به گفت وی، در حال حاضر این مساله برای جهان اهمیت دارد که بداند دقیقا چه اتفاقی می‌افتد. این یک بحران جهانی است و ما باید مطمئن شویم که تا به امروز همه کشورها درباره آن شفاف عمل کرده و اطلاعات واقعی را به اشتراک گذاشته‌اند چون این مساله برای جامعه جهانی و نظارت بهداشت جهانی و کارمندان در زمینه بیماری‌های عفونی مهم است که بتوانند مداوای همه جانبه این بیماری را آغاز کنند.

پمپئو، که از منتقدان ثابت پکن و حزب کمونیست است همچنین گفت که تصمیمات بسیار مهمی در مورد چگونگی ساختار روابط ایالات متحده و چین باید در آینده اتخاذ شود.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد که چالش‌های امدادرسانی که آمریکا با آنها روبه‌رو است به دلیل وجود شرکت‌هایی است که زنجیره‌های امدادرسانی‌ آنها از چین یا سایر کشورها اداره می‌شود نه در آمریکا.

وزیر خارجه آمریکا به جزئیات این مساله اشاره نکرد اما مقام‌های آمریکایی اخیراً گفته بودند که کاخ سفید در حال آماده کردن یک دستور اجرایی برای کمک به جابجایی زنجیره‌های تامین پزشکی از چین و سایر کشورها به داخل ایالات متحده با توجه به شیوع ویروس حزب کمونیست چین است.

اِپُک تایمز، از ویروس کرونا با عنوان ویروس حزب کمونیست چین یاد می‌کند زیرا پنهان‌کاری و سوء رفتار حزب کمونیست چین به این ویروس اجازه داد تا در سراسر چین منتشر شود و سپس یک بیماری همه گیر جهانی شود.

مطالب دیگر:

تأمل درباره ویروس حزب کمونیست چین : وقتی اصول نادیده گرفته می‌شود، مشکلات ظاهر می‌شوند

تأثیرات مثبت مدیتیشن روی ذهن انسان چیست؟

نام درست ویروس کشنده‌‌ای که در تمام دنیا پخش شده، چیست؟

عشق مادربزرگ ! (داستان، قسمت اول)

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی