Asset 2

پنتاگون ممکن است تزریق واکسن تقویت‌کننده کووید۱۹ را برای سربازان اجباری کند

(Drew Angerer/Getty Images)
جان کربی (هماهنگ‌کننده امور راهبردی کاخ سفید)
(Drew Angerer/Getty Images) جان کربی (هماهنگ‌کننده امور راهبردی کاخ سفید)

پنتاگون روز جمعه گفت که مقامات بلندپایه وزارت دفاع در حال بررسی این موضوع هستند که آیا تزریق واکسن تقویت‌کننده واکسن کووید۱۹ را برای نیروهای آمریکایی اجباری کنند یا خیر.

 جان کربی، سخنگوی این وزارتخانه، طی یک نشست توجیهی در ویرجینیا به خبرنگاران گفت: «حول مسئله کووید۱۹، بحث‌هایی در مورد تزریق تقویت‌کننده و اجباری شدن یا نشدن آن‌ وجود دارد.

 او افزود: هیچ تصمیم نهایی در این مورد گرفته نشده است.

 پنتاگون هر نیروی فعال یا ذخیره را مجبور می‌کند تا تزریق تقویت‌کننده را انجام دهد. البته به افراد معافیت مذهبی، پزشکی یا اداری نیز تعلق می‌گیرد.

 تاکنون معافیت‌های زیادی به افراد اعطا نشده است. موردی برای معافیت مذهبی ثبت نشده است.

 این دستور در حال حاضر مستلزم آن است که واکسیناسیون نیروها به صورت کامل انجام شده باشد. یعنی در برخی موارد دو دوز، مثلا در واکسن‌های فایزر، و در موارد دیگر یک دوز، مثلا در واکسن‌های جانسون و جانسون.

 با این حال، اثربخشی واکسن‌ها در برابر عفونت با گذشت زمان از تزریق آن‌ها به شدت کاهش می‌یابد. مقاومت بدن در برابر بیماری شدید نیز کاهش می یابد.

 کاهش اثربخشی واکسن باعث شده است که مقامات ارشد بهداشتی همه را وادار به دریافت یک تقویت‌کننده کنند. مطالعات اولیه نشان می‌دهد که تقویت‌کننده‌ها بخش زیادی از مقاومت از‌دست‌رفته را بازیابی می‌کنند، اگرچه کارشناسان خاطرنشان می‌کنند که مشخص نیست اثر تقویت‌کننده چه مدت باقی می‌ماند.

 دکتر آنتونی فائوچی، رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، این هفته گفت که عبارت «کاملاً واکسینه‌شده» با کمک تقویت‌کننده‌ها تعریف خواهد شد.

 فائوچی که یکی از مشاوران ارشد جو بایدن است، گفت: «پیاده‌سازی این امر قطعی است، مسئله فقط زمان پیاده‌سازی آن است.

 به گفته کربی، از هر ۱۰ سرباز در حال انجام وظیفه، ۹ نفر تا ۱۰ دسامبر «کاملا واکسینه» خواهند شد. نیروهای ذخیره نیز در میزان پایین‌تر، تقریباً ۷۴ درصد، کاملا واکسینه خواهند شد.

 کربی گفت: «اعداد در جهت درست حرکت می‌کنند و ما از این مسئله خرسندیم.

 ما می‌دانیم که کارهای بیشتری حول مسئله بیماری کووید۱۹ باید انجام شود و همانطور که می‌دانید، برخی از ضرب‌الاجل‌ها هنوز فرا نرسیده‌اند. اما از آنجایی که تزریق تقویت‌کننده‌ یک شرط اجباری در آمادگی نظامی است، انتظار وزیر این است که همه، به استثنای کسانی که به دلایل ذکرشده از دریافت آن معاف هستند، آن را دریافت کنند.»

مطالب دیگر:

ایمنی طبیعی افراد بهبود یافته از کووید۱۹ بهتر از افراد واکسینه شده است

دیدگاه: شستشوی مغزی کودکان آمریکایی؛ خطر نظریه انتقادی نژاد

نماینده کنگره خواستار پایان دادن به خرید زمین‌های کشاورزی آمریکا توسط چین شد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی