Search
Asset 2

پنج گام ساده برای مراقبت از کسب و کار (قسمت دوم)

پنج گام ساده برای مراقبت از کسب و کار (قسمت دوم)

پنج گام ساده برای مراقبت از کسب و کار (قسمت دوم)

در قسمت پیشین شما را با دو قدم نخست از پنج قدم ساده اما مهمی که برای محافظت و مصونیت کسب و کارتان لازم است، آشنا کردیم. قسمت اول را اینجا بخوانید

اکنون در ادامه به قدم سوم می‌‌‌‌‏پردازیم:

۳- برای کسب و کار خود سیستم نظارت تصویری مناسب نصب کنید.

در موضوع کنترل خسارت، وقتی صحبت از حفاظت از اموال به میان می‌‌‌‏‌‌‌‏آید، امکانات و گزینه‌‌‌‏های بسیاری هست که می‌‌‌‏توان از آنها استفاده کرد.

از بین این گزینه‌‌‌‏ها نصب سیستم نظارت تصویری می‌‌‌‏تواند نقش مهمی در این حفاظت ایفا کند، چرا که درصورت وقوع جرم یا خطایی در محل کار، با استفاده از آن می‌‌‌‏توانید مدارکی مستدل داشته باشید که در دستگیری مجرم هم به خودتان و هم به پلیس کمک می‌‌‌‏کند.

در اینجا هفت توصیه و راهنمایی برای‌‌‌‏تان داریم که عمل به آنها شما را در راه اندازی و بکارگیری صحیح سیستم‌‌‌‏های نظارت تصویری یاری خواهد کرد:

۱- به محل کارتان را به خوبی نظارت داشته باشید. یک نقشه ساده از دارایی‌‌‌‏هایتان به تعیین درست محل نصب دوربین‌‌‌‏ها و رسیدن به هدف نهایی کمک می‌‌‌‏کند.

۲- برخی از زوایایی که دوربین می‌‌‌‏تواند تصویر بگیرد، در برخی شرایط خاص بسیار موثر هستند، بنابراین تا جایی که ممکن است این زوایا را پیدا کرده و پوشش دهید.

۳- هر نوع دوربین برای موقعیت و شرایطی خاص طراحی شده است. مشخص کنید که چه نوع دوربینی برای کسب و کار شما بهترین انتخاب است.

۴- شاید انتخاب میان دوربین مدار بسته و دوربین IP دشوار باشد. معین کنید که کسب و کار شما قادر به مدیریت کدام یک از آنان است.

۵- همه فیلم‌‌‌‏ها را ضبط و ذخیره کنید. ممکن است وسوسه شوید که برخی قسمت‌‌‌‏ها را حذف کنید، اما همان‌‌‌‏ها در صورت وقوع حادثه ممکن است برای شناسایی همدستان جرم استفاده شود.

۶- اطمینان حاصل کنید که نور محل تحت پوشش دوربین‌‌‌‏ها مناسب باشد. روشنایی مناسب کمک می‌‌‌‏کند تا مطمئن شوید دزدان نمی‌‌‌‏توانند در سایه پنهان شوند.

۷- از فیلم‌‌‌‏های خود محافظت کنید. لازم است برای پیگیری این که چه مدت زمان ذخیره فیلم دارید، چه کسی فیلم‌‌‌‏ها را می‌‌‌‏بیند و امنیت و دسترسی ویدئوهایتان چگونه تامین می‌‌‌‏شود، سیاست‌‌‌‏ها و دستورالعمل‌‌‌‏هایی داشته باشید.

مطالب دیگر:

برداشت غیر قانونی اعضای بدن چیست؟

« تورنتو »، شهر استعدادهای پنهان شغلی، شهر موفقیت‌‏های اقتصادی

آشنایی با مهارت‌‏های مهم و اساسی زندگی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی