Search
Asset 2

پنسیلوانیا موافقت می‌کند نام ۲۱هزار شهروند مرده را از فهرست رای‌دهندگان حذف کند

مرده پنسیلوانیا موافقت می‌کند نام ۲۱هزار شهروند مرده را از فهرست رای‌دهندگان حذف کند پیروزی مهم برای سلامت انتخابات در ایالت پنسیلوانیا
(Win McNamee/Getty Images)

بر اساس اطلاعیه موسسه حقوقی منافع عمومی که در این هفته با مقامات ایالت پنسیلوانیا به توافقی دست یافته‌است، پنسیلوانیا نام بیش از ۲۰۰۰۰ رای‌دهنده مرده را به دنبال شکایت آن موسسه حذف کرده‌است.

این دادخواست در ماه نوامبر ثبت شده بود و اظهار می‌داشت که حدود ۲۱۰۰۰ فرد مرده در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ همچنان در فهرست رای‌دهندگان این ایالت حضور داشته‌اند. پنسیلوانیا توافق کرد که پیش از حذف این اسامی از لیست رای‌دهندگان، داده‌های مربوط به ثبت نام رای‌دهندگان خود را با فهرست فوت‌شدگان سازمان امنیت اجتماعی تطبیق دهد.

کریستین آدامز، رئیس و مشاور عمومی موسسه حقوقی منافع عمومی، در بیانیه‌ای با اعلام رای دادگاه گفت: «این یک پیروزی مهم برای سلامت انتخابات در ایالت پنسیلوانیا است. عدم موفقیت عمومی در حذف رای‌دهندگان فوت‌شده، فرصت بزرگی برای تقلب و سواستفاده در رای‌گیری ایجاد کرد. مهم است که برای ۵، ۱۰ و یا حتی ۲۰ سال آینده رای‌دهندگان مرده در فهرست رای‌دهندگان حضور نداشته باشند. این توافق مشکل را حل می‌کند».

این طرح دعوی پس از انتخابات سوم نوامبر ثبت شد؛ هنگامی که جو بایدن در پنسیلوانیا از دونالد ترامپ پیشی گرفته بود. در نهایت دبیرکل ایالت پنسیلوانیا اعتبار انتخابات را تایید کرد.

به گفته موسسه حقوقی منافع عمومی، ۹۲۱۲ نفر از آن ۲۱۰۰۰ رای‌دهنده، بیش از ۵ سال و نزدیک ۲۰۰۰ نفر از آن‌ها، بیشتر از ۱۰ سال است که درگذشته‌اند.

این دادخواست تصریح می‌کند که «با هدف شناسایی اشخاصی که به دلیل مرگ، فاقد صلاحیت رای دادن بوده‌اند، لازم است اداره انتخابات، اسامی افراد ثبت نام شده در هر شهرستان را به کمیسیون‌های مرتبط به آن شهرستان منتقل کند تا نتایج بدست آمده با داده‌های مرکز اطلاعات ثبت نام الکترونیک در مورد فوت افراد، تطبیق داده شود و سپس مجموع این اطلاعات با داده‌های کامل ثبت نام رای‌دهندگان مقایسه شود».

طبق گزارش واشنگتن‌تایمز، اداره انتخابات ایالت پنسیلوانیا در پاسخ گفته که توافق بر سر حذف این رای‌دهندگان «به معنای هیچ‌گونه عدم شایستگی پنسیلوانیا و شهرستان‌های آن نیست». اپک‌تایمز برای درخواست اظهارنظر با این اداره تماس گرفته‌است.

اداره انتخابات پنسیلوانیا در بیانیه‌ای افزود: «از آنجایی که این توافق به مسئولین انتخابات بخش پنسیلوانیا، ابزار تازه و ارزشمندی برای برگزاری دقیق‌ترین و به‌روزترین رای‌گیری ممکن ارائه می‌دهد، اداره انتخابات از آن خشنود است».

همچنین این توافق بیان می‌کند که اداره انتخابات پنسیلوانیا باید ۷۵۰۰ دلار به موسسه منافع عمومی پرداخت کند تا بخشی از هزینه‌های گرفتن وکیل و سایر مخارج آن موسسه پوشش داده شود.

مطالب دیگر:

یک مدل سیاه‌پوست: اگر قاتل جورج فلوید محکوم نشود شهرهای آمریکا به آتش کشیده خواهد شد

نماینده مجلس کانادا: «ما باید از خودمان در مقابل چین دفاع کنیم»

نیروی کار برده‌وار تحت کنترل رژیم چین در ۲۲ سال گذشته

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی