Search
Asset 2

آنالیزهای یک ریاضیدان، صحت انتخابات در پنسیلوانیا را زیر سوال می‌برد

پنسیلوانیا آنالیزهای یک ریاضیدان، صحت انتخابات در پنسیلوانیا را زیر سوال می‌برد تیم حقوقی ترامپ گفته که آنها مدارک کافی برای لغو انتخابات را
(Mike Stewart/AP Photo)

یک استاد ریاضیات و آمار، به نام استیون میلر از کالج ویلیامز، از طریق تحلیل و آنالیز آماری، نتیجه گرفته است، در پنسیلوانیا، شمار قابل توجی از آرای متعلق به جمهوری‌خواهان محاسبه نشده است. وی خواسته است در این خصوص شفاف‌سازی شود و برای آینده این نقایص اصلاح شود.

وی در گفتگو با نشریه برک‌شایر ایگل، می‌گوید  که در خصوص اینکه تقلب شده است یا خیر، نتیجه‌گیری قطعی نکرده است، اما با فرض صحت این اعداد، تعداد زیادی از مردم را داریم که به نام آنها رأی داده شده است، اما می گویند آنها متقاضی رأی دادن نبوده‌اند، و تعداد زیادی از افراد گفته‌اند رای خود را از طریق پست ارسال کردند اما شمارش نشده است.

میلر گفت که او داده‌های مربوط به انتخابات پنسیلوانیا را که توسط مت براینارد، که قبلاً در کمپین انتخاباتی ترامپ کار می‌کرد، جمع آوری کرده و تحلیل را با ۲۶۸۴ مصاحبه با رای دهندگان توسط یک بانک تلفن انجام داده است.

میلر، که متخصص در تئوری اعداد تحلیلی و متریک است، اظهارات خود را به انضمام سوگندنامه، به دادگاه پنسیلوانیا نیز ارائه داده است،  و می‌گوید تجزیه و تحلیل او نشان داده است که ده‌ها هزار رای از جمهوری خواهان یا شمرده نشده‌اند یا توسط شخص دیگری غیر از جمهوری خواه درخواست شده‌‌‏اند.

وی در این خصوص تخمینی بین ۸۹ هزار الی ۹۸ هزار رأی زده است، که شامل آرای شمارش نشده متعلق به جمهوری خواهان نیز می‌شود.

به اعتقاد میلر، داده‌ها که توسط یک شاهد خبره ارائه شده است، تقریباً در هر دادگاه کشور صلاحیت دارد، و به این نتیجه می‌رسد که برخی از تقلب‌ها در انتخابات امسال انجام شده است، و بنابراین، عجله برای تأیید نتایج مشکوکی که از مکان‌هایی که تخلفات دیده شده، باعث از بین رفتن میلیون‌ها رای قانونی می‌شود.

اما نتیجه‌گیری میلر مورد انتقاد شماری از همتایان دانشگاهی وی قرار گرفته است. آنها گفتند که کار او ناقص است زیرا از مشکلات احتمالی داده‌ها چشم پوشی می‌کند.

کارینا کورتو، استاد ریاضیات دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، گفت که اعداد میلر به احتمال زیاد نادرست است زیرا داده‌های وی، نمونۀ کاملی نیستند. وی این نمونه کوچک را دارای خطاهای سیستماتیک دانست و گفت هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم نماینده جمعیت بیشتری است. یکی دیگر از دانشگاهیان، لیور پاچر نیز به وجود شماره‌ تلفن‌های نادرست اشاره کرد.

همزمان  میلر در بیانیه‌ای اذعان کرد که باید در بررسی داده‌های اساسی کوشا تر بود و افزود که «به خصوص که پیامدها بسیار مهم هستند، من باید تلاش بیشتری می‌کردم که به طور عمیق عمل کنم و نحوه جمع آوری داده ها را به اشتراک بگذارم و این را فقط به عنوان یک محاسبه مستقل تلقی نکنم.»

مقامات پنسیلوانیا پیش از این مدعی شدند که هیچ مدرکی در مورد تقلب در انتخابات و یا بی نظمی‌های گسترده در پنسیلوانیا پیدا نشده است.

هفته گذشته، بخش امنیت سایبری وزارت امنیت داخلی گفت که انتخابات ۳ نوامبر «امن ترین» انتخابات در تاریخ ایالات متحده است، و هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر سیستم رأی گیری، آرایی حذف شده است و یا تغییر کرده است.

با این حال، تیم حقوقی ترامپ گفته است که آنها مدارک کافی برای لغو انتخابات را یافته‌اند.

مطالب دیگر:

دکتر اپستین: گوگل در انتخابات ۲۰۲۰ موجب تغییر حداقل ۶ میلیون رأی شد

محققان: ثبت هزاران رای پستی در جورجیا با آدرس‌های تجاری به جای آدرس‌های مسکونی

ویکتور دیویس هنسن: پکن بایدن را فردی مستعد تأثیرپذیری می‌بیند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی