logo_eet

جمهوری خواهان پنسیلوانیا در دادخواستی نتایج انتخابات را به چالش می‌کشند

انتخابات پنسیلوانیامجلس سنا مدارکِ دال بر تقلب گسترده در انتخابات را افشا می‌کند اگر اجازه دهیم انتخابات این کشور در آینده به شیوه این انتخا
(Samuel Corum/Getty Images)

قانون گذاران جمهوری خواه ایالت پنسیلوانیا روز ۲۷ نوامبر در یادداشتی اعلام کردند که به زودی برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات ۲۰۲۰ دادخواست خود را ارائه می‌کنند. (منبع)

این دادخواست «اعلام می کند که فرآیند انتخاب گزینندگان ریاست جمهور و سایر رقابت‌های الکترال در این ایالت با مشکلات اساسی مواجه است» و «مصرانه از فرماندار ایالت و معاون وی درخواست دارد تا تایید فرآیند انتخاب گزینندگان ریاست جمهوری و نتیجه سایر رقابت های الکترال سال ۲۰۲۰ در کل ایالت را لغو و به تعویق بیاندازد».

این دادخواست همچنین «از کنگره ایالات متحده درخواست می‌کند که انتخاب گزینندگان ریاست جمهور در مشترک المنافع را مورد اختلاف اعلام کند».

متن این دادخواست شامل سه اقدام دستگاه‌های اجرایی و قانونگذار ایالت می‌شود که برای دستکاری قانون انتخابات انجام شده است:

اولین اقدام مربوط به ۱۷ سپتامبر و زمانی است که دیوان عالی «به صورت غیر قانونی و یک جانبه» مهلت دریافت آرای پستی را افزایش داد، آرای پستی بدون تاریخ را قانونی دانست و اجازه شمارش آرای بدون امضا را صادر کرد.

دومین اقدام مربوط به ۲۳ اکتبر و زمانی است که دیوان عالی پنسیلوانیا به درخواست معاون فرماندار عدم نیاز به تایید امضای آرای پستی را اعلام کرد.

در نهایت، فرماندار ایالت پنسیلوانیا روز ۲ نوامبر «نمایندگان حزب و نامزدها در برخی از شهرهای ایالت را به شمارش آرای پستی آسیب دیده تشویق کرد».

تمامی این اقدامات با اصول انتخابات پنسیلوانیا در تضاد هستند. این اصول به وضوح نشان می دهند که ۱) آخرین مهلت دریافت آرای پستی برابر با ساعت ۸ بعد از ظهر روز انتخابات است، ۲) امضای تمامی آرای پستی باید تایید شود و ۳) شمارش آرای پستی آسیب دیده ممنوع است.

این دادخواست همچنین به فهرستی از موارد بی نظمی و تقلب در انتخابات اشاره می‌کند، که شامل اظهارات شاهدان عینی در کمیته سیاست گذاری اکثریت سنای پنسیلوانیا در روز ۲۵ نوامبر می‌شود.

در متن دادخواست آمده است: «معاون فرماندار مشترک المنافع روز ۲۴ نوامبر ۲۰۲۰ بدون توجه به چالش های حقوقی، به صورت یک جانبه و پیش از موعد نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۳ نوامبر ۲۰۲۰ را تایید کرده است».

«مجلس نمایندگان پنسیلوانیا وظیفه دارد تا از عدم ضایع شدن حق رای شهروندان مشترک المنافع، انجام تمامی فرآیندهای انتخابات براساس قانون، و ایجاد اعتماد عمومی درباره شمارش تمام آرای قانونی اطمینان حاصل کند».

داگ ماستریانو، سناتور ایالت پنسیلوانیا روز جمعه گفت که قانون گذاران ایالت (با اکثریت جمهوری خواه) از قدرت خود برای انتخاب اعضای کالج الکترال استفاده خواهد کرد، و این فرآیند از ۳۰ نوامبر آغاز خواهد شد.

ماستریانو روز جمعه در برنامه War Room استیو بانون در این باره گفت: «امیدوارم مجلس نمایندگان و سنا امروز درباره این مسئله به اتفاق نظر دست پیدا کنند. من و همکارانم برای هماهنگی این کار به مدت ۲ ساعت به صورت آنلاین در ارتباط بودیم. افراد ماهر زیادی روی این موضوع کار می کنند. ما سعی داریم تا درباره پس گرفتن قدرت به توافق برسیم. ما قصد داریم تا اعضای الکترال ایالت را تعیین کنیم. البته این کار مشخصا به حمایت اکثریت سنا و مجلس نمایندگان بستگی دارد، و ما در حال کار روی این مسئله هستیم». (منبع)

مطالب دیگر:

قاضی مک کالو: جمهوری خواهان احتمالا در دادخواست پنسیلوانیا پیروز می‌شوند

تحلیل داده‌ها: بررسی‌ها نشان می‌دهند که نتایج انتخاباتی در سه ایالت، «به راحتی» قابل چرخش هستند

نهادهای نظارتی ایالات متحده به رفتار سلیقه‌ای با شرکت‌های چینی پایان می‌دهند

همزمان با اقدامات شدید ترامپ علیه چین، شی جین پینگ پیروزی بایدن را تبریک گفت

اخبار مرتبط