Asset 2

مایک پنس: روز چالش‌های انتخاباتیِ ۶ ژانویه در کنگره، روز موفقیت ما خواهد بود

پنس مایک پنس در سخنرانی روز دوشنبه (۴ ژانویه) خود به چالش‌های انتخاباتی آینده در ۶ ژانویه اشاره کرد و گفت که آن روز، روز موفقیت رئیس جمهور
(Chip Somodevilla/Getty Images)

مایک پنس در سخنرانی روز دوشنبه (۴ ژانویه) خود به چالش‌های انتخاباتی آینده در ۶ ژانویه اشاره کرد و گفت که آن روز، روز موفقیت رئیس جمهور دونالد ترامپ، و جمهوری خواهان در کنگره خواهد بود.»

 پنس به جمعیت جلوی کلیسای راک اسپرینگ در میلنر، جورجیا گفت: «می‌دانم که همه ما به انتخابات گذشته شک کرده‌ایم … به شما قول می‌دهم، این چهارشنبه بیایید، روز موفقیت ما در کنگره خواهد بود. ما اعتراضات را خواهیم شنید. به شواهد گوش خواهیم داد، اما فردا روز جورجیا است. پنس همچنین در حال مبارزات انتخاباتی خود برای سناتورهای جمهوری‌خواه کلی لوفلر و دیوید پردو برای انتخابات دور دوم سنا  در ۵ ژانویه بوده است.

پنس، به عنوان معاون رئیس جمهور، رئیس مجلس سنا است. در جلسات مشترک در ۶ ژانویه، وی آرای انتخاباتی همه ۵۰ ایالت را می‌خواند. اگرچه برخی از کارشناسان حقوقی اظهار داشته اند که پنس توانایی رد آرای کالج الکترال در ایالت‌های مورد مناقشه را دار د، اما برخی دیگر تصریح کرده‌اند که پنس فقط توانایی شمارش آرای گزینندگان ایالتی را دارد.

هفته گذشته  لوئی گومرت (نماینده -تگزاس) ادعا کرد که پنس با توجه اصلاحیه دوازدهم قانون اساسی مجاز به رد آرای الکترال ایالت‌هایی که به جوبایدن رای داده‌اند را دارد.

معاون رئیس جمهور در روز دوشنبه در مورد نقش خود در جلسه مشترک کنگره توضیح بیشتری نداد.

رئیس ستاد پنس، هفته گذشته گفت که معاون رئیس جمهور از تلاش قانونگذاران برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات در ۶ ژانویه استقبال می‌کند و می گوید که «او نیز مانند میلیون‌ها آمریکایی در مورد تقلب در رای‌دهندگان و بی‌نظمی در انتخابات گذشته نگران است.»

پنس، پیشتر در اوایل سخنرانی به جمعیت گفت که جمهوری خواهان این بار هزاران نفر را ترغیب می‌کنند که این انتخابات را تماشا‌کنند و مردم را تشویق کرد تا بیرون بیایند و به لوفلر و پردو رای دهند. سناتورهای جمهوری خواه برای کنترل بالقوه سنا در برابر دموکرات‌ها رافائل وارنوک و جون اوسوف قرار دارند.

مطالب دیگر:

پاسخ کمپین ترامپ به فایل صوتی ضبط‌ شده از تماس تلفنی رئیس جمهور و وزیر داخلی جورجیا  

هشت موفقیت دولت ترامپ

وی‌چت و تیک‌تاک به حزب کمونیست چین در کنترل افکار مردم در خارج از چین کمک می‌کنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی