Search
Asset 2

پیام صوتی فاش می‌کند بایدن با پسرش در مورد معاملات تجاری‌اش با چین صحبت کرده است

افشاگران مدعی شدند که مدیران اف‌بی‌‌آی تحقیقات درباره لپ تاپ هانتر بایدن را به تاخیر انداخته‌اند «معاملات مالی مشکوک میلیون‌ دلاری» با افرا
جو بایدن، معاون رئیس جمهور وقت و هانتر بایدن (سمت چپ) در یک عکس فایل دیده می‌شوند. (David McNew/Getty Images)

یک پیام صوتی بازیابی شده نشان می‌دهد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، در اواخر سال ۲۰۱۸ با پسرش، هانتر بایدن، تماس گرفت تا درباره گزارش نیویورک تایمز در مورد معاملات پسرش با یک سرمایه‌دار نفتی چینی که به جرایم مالی متهم شده بود، صحبت کند.

پیام صوتی فاش شده با ادعاهای بایدن مبنی بر اینکه او هرگز با هانتر درباره معاملات تجاری‌اش در خارج از کشور صحبت نکرده است، در تضاد است.

بایدن در صوتی که اولین بار توسط دیلی میل در ۲۷ژوئن منتشر شد، به هانتر گفت: «فکر می‌کنم برایت روشن شده است… به هر حال اگر فرصتی پیدا کردی، با من تماس بگیر، دوستت دارم.»

این پیام صوتی که به ۱۲دسامبر۲۰۱۸ بازمی‌گردد، از بک‌آپ آیفون قدیمی هانتربایدن در لپ‌تاپ متروکه‌اش می‌آمد. این امر پس از آن منتشر شد که نیویورک تایمز مقاله‌ای را منتشر کرد که در آن جزئیات روابط هانتر با رئیس سابق غول نفتی چینی CEFC، یه جیانمینگ را توضیح داد؛ کسی که در سال ۲۰۱۸ به اتهام رشوه در چین دستگیر شد.

بایدن پیام خود را اینگونه شروع کرد: «هی رفیق، منم پدرت…ساعت ۸:۱۵ چهارشنبه شب است. اگر فرصت کردی، فقط با من تماس بگیر. هیچ چیز فوری نیست فقط می‌خواستم با تو صحبت کنم.»

معاملات تجاری چینی هانتر بایدن

نیویورک تایمز از ملاقات خصوصی بین «یه» و هانتر در میامی در مه ۲۰۱۷ گزارش داد.

علاوه بر این، زمانی که یکی از دستیاران ارشد یه، پاتریک هو، توسط اف‌بی‌آی به دلیل فساد و رشوه‌گیری در سال ۲۰۱۷ دستگیر شد، هو با برادر بایدن، جیمز بایدن تماس گرفت. جیمز بعداً به نیویورک تایمز گفت که معتقد است این تماس برای برادرزاده‌اش هانتر بوده است.

بر اساس نامه فاش شده، CEFC China Energy همچنین یک میلیون دلار به هانتر پرداخت کرده تا یک وکیل مستقر در ایالات متحده برای هو، که هانتر زمانی او را «رئیس جاسوسی چین» می‌نامید، پیدا کند.

بایدن در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری خود بارها هرگونه اطلاع از معاملات تجاری پسرش در خارج از کشور را انکار کرد.

بایدن در یک گردهمایی مالی دموکرات‌ها در آیووا در سال ۲۰۱۹، با متهم کردن دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا به تلاش برای «لکه دار کردن» او گفت: «من هرگز با پسرم درباره معاملات تجاری او در خارج از کشور صحبت نکرده‌ام.»

در جریان دومین مناظره ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰، بایدن پا را فراتر گذاشت و ادعا کرد که داستان های مربوط به لپ تاپ پسرش از «سمت روس‌ها» بیرون آمده است.

بایدن از زمان روی کار آمدن خود چنین اتهامی را در چندین نوبت، چه شخصا و چه از طریق سخنگویان مطبوعاتی خود، رد کرده است.

کاخ سفید بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مطالب دیگر:

دیدگاه: تحلیلی جدید روی ۸۴۵ مورد سرطان خون مرتبط با واکسن کووید۱۹

دیدگاه: بازگشت چین به مائوئیسم

جلسه استماع مستقل پزشکان و اساتید در رابطه با آسیب‌های ناشی از واکسن کووید۱۹

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی