Asset 2

ناوارو، مشاور کاخ سفید: ۳۷۹هزار برگه رأی احتمالاً غیرقانونی در میشیگان ریخته شده است

پیتر ناوارو، مشاور کاخ سفید، روز دوشنبه در مصاحبه ای ادعا کرد که بیش از ۳۷۹هزار برگه رأی غیرقانونی در میشیگان ریخته شده است. ین افراد از ترامپ
پیتر ناوارو، مشاور اقتصادی کاخ سفید (Drew Angerer/Getty Images)

پیتر ناوارو، مشاور کاخ سفید، روز دوشنبه در مصاحبه ای ادعا کرد که بیش از ۳۷۹هزار برگه رأی غیرقانونی در میشیگان ریخته شده است.

پیتر ناوارو، رئیس دفتر تجارت و تولید کاخ سفید، هفته گذشته گزارش خود را منتشر کرد و گفت این انتخابات احتمالاً از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به سرقت رفته است. ناوارو گفت که این گزارش را به‌عنوان یک شهروند خصوصی تهیه کرده است، نه به عنوان یک مقام آمریکایی.

اما ناوارو در مصاحبه روز دوشنبه‌اش با استیون بانون،  ادعا کرد که «اکنون رسیدهایی» را برای اثبات برگه‌های رأی غیرقانونی در این ایالت در اختیار دارد و گفت که ۱۷۴۳۸۴ رأی بدون اطلاعات شناسایی صحیح رأی‌دهندگان ریخته شده است. او گفت، ۱۹۵۰۰۰ یا همین حدود دیگر محصول «افزایش غیر قابل توضیح آرا» بوده است. ناوارو جزئیات بیشتری درباره ماهیت این رسیدها ارائه نکرد.

وی افزود که در یک دوره زمانی ۹ ساعته در تاریخ ۴ نوامبر، ترامپ برتری قابل توجهی نسبت به جو بایدن داشت. ناوارو با استناد به داده‌های نیویورک تایمز گفت: «در عرض «پنج ثانیه» حدود ساعت ۶:۳۰ صبح «کل [آرای] بایدن با ۱۴۱،۲۵۸ رأی، باسرعت بسیار زیاد افزایش یافت» یا «۳۰ برابر آرایی که انتظار می‌رفت مورد شمارش قرار گیرد.»

«آیا می‌دانید در همان چارچوب زمانی ترامپ چند نفر را بدست آورده است؟ ۵،۹۶۸.» در نمونه‌ای  دیگر حدود ساعت ۳:۵۰ بامداد در میشیگان ، ۵۴،۴۹۷ رأی برای بایدن در نظر گرفته شد در حالی که ترامپ فقط حدود ۴،۷۱۸ رأی را به دست آورد. او تأکید کرد که این امر بی‌قاعده است.

ناوارو گفت که «استراتژی هماهنگی» از طرف حزب دموکرات در ایالت‌های میدان نبرد برای «به زانو درآوردن قانون یا قانون شکنی» در جریان انتخابات وجود دارد. او افزود ، سؤمدیریت برگه‌های رای، بی‌نظمی دستگاه رأی‌گیری، نقض قانون حمایت برابر مطابق با قانون اساسی و «پر کردن صندوق‌های رای» از استراتژی‌هایی بود که گفته می‌شود استفاده کرده‌اند.

او گفت: «این افراد از ترامپ بسیار متنفرند … بیش از اینکه کشور را دوست داشته باشند و مایلند قانون را به زانو درآورند و گاهی اوقات قانون را زیر پا بگذارند.»

مطالب دیگر:

روزنامه‌نگار باتجربه و قدیمی فرانسوی: ترامپ باتلاقی را پاکسازی ‌می‌کند که آن باتلاق نسل‌های آینده را به خطر ‌می‌اندازد

 ترامپ: خبرهای بزرگی از پنسیلوانیا در راه است

ترامپ: «ما در به‌چالش کشیدن نتایج انتخابات به موفقیت نزدیکتر و نزدیکتر می‌شویم»

ترامپ: «ما در به‌چالش کشیدن نتایج انتخابات به موفقیت نزدیکتر و نزدیکتر می‌شویم»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی