Search
Asset 2

اوکراین: اجساد بیش از ۹۰۰ غیرنظامی در منطقه کی‌یف پیدا شد

آستین زلنسکی، رهبر اوکراین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت دیپلمات ارشد ایالات متحده و رئیس پنتاگون با او گفتگو خواهند کرد مسکو مدعی شد که ما
(Sergei Supinsky/AFP via Getty Images)

رئیس پلیس منطقه‌ای کی‌یف روز جمعه در یک نشست خبری گفت: «اجساد بیش از ۹۰۰ غیرنظامی در منطقه کی‌یف در پی عقب نشینی نیروهای روسیه پیدا شد.»

آندری نبیتوف، رئیس پلیس منطقه‌ای کی‌یف، گفت که اجساد در خیابان‌ها رها شده بودند یا به‌طور گذرا دفن شده‌ بودند. او به داده‌های پلیس اشاره کرد که نشان می‌دهد ۹۵ درصد تلفات بر اثر شلیک گلوله جان خود را از دست داده‌اند.

نبیتوف گفت: «در نتیجه، ما متوجه شده‌ایم که تحت اشغال [روسیه]، مردم به سادگی در خیابان ها اعدام می‌شدند.» وی افزود: «تعداد غیرنظامیان کشته شده از ۹۰۰ نفر فراتر رفته است و تاکید می‌کنم این افراد غیرنظامی هستند که اجساد آنها را پیدا کرده و برای معاینه به پزشکی قانونی تحویل داده‌ایم.»

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز جمعه به سی‌ان‌ان گفت که بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سرباز اوکراینی تاکنون در جنگ با روسیه کشته شده‌اند و ۱۰هزار نفر دیگر مجروح شده‌اند.

اوکراین روز جمعه اعلام کرد که در تلاش است تا محاصره ماریوپل توسط روسیه را بشکند، زیرا درگیری‌ها در اطراف کارخانه‌های عظیم فولادسازی و بندر این شهر در جریان است و کی‌یف پایتخت نیز تحت تاثیر قوی‌ترین انفجارهای دو هفته اخیر قرار گرفته است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، ضمن ستایش از عملکرد نیروهای مسلح خود، گفت که وضعیت نظامی در جنوب و شرق این کشور «هنوز بسیار سخت» است.

زلنسکی در یک سخنرانی ویدئویی گفت: «موفقیت‌های ارتش ما در میدان نبرد واقعاً قابل توجه و از نظر تاریخی قابل توجه است. اما آنها هنوز برای پاکسازی سرزمین ما از اشغالگران کافی نیستند.» او از متحدان خواست تا سلاح‌های سنگین‌تر ارسال کنند و نفت روسیه را تحریم کنند.

روسیه اعلام کرد که در تلافی آشکار غرق شدن ناو مسکوا، گل سرسبد ناوگان دریای سیاه مسکو در روز پنجشنبه، به کارخانه‌ای در حومه کی‌یف که موشک‌های ضد کشتی ساخته و تعمیر می‌کند، حمله کرده است.

اوکراین گفت یکی از موشک‌هایش باعث غرق شدن مسکوا شده است که نمادی قدرتمند از مقاومت این کشور در برابر دشمنی با تسلیحات بیشتر است. مسکو گفت: «کشتی در حین یدک‌کشیده شدن در دریاهای طوفانی پس از آتش‌سوزی ناشی از انفجار مهمات غرق شد.»

مطالب دیگر:

گوردون چانگ: مردم آمریکا باید به طور فعالانه در برابر تهدیدات حزب کمونیست چین مقاومت کنند

هشدار روسیه درباره استقرار تسلیحات هسته‌ای در نزدیکی فنلاند و سوئد

کوین رابرتز: رهبران آمریکا در مقابله با چین کمونیست از خود شجاعت نشان نداده‌اند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی