Search
Asset 2

پیرمردی که هر روز بار صد کیلویی آرد را به دوش می‏‌کشد

پیرمردی که هر روز بار صد کیلویی آرد را به دوش می‏کشد

پیرمردی که هر روز بار صد کیلویی آرد را به دوش می‏کشد

 

 

طی بیست و پنج سال گذشته، این مرد پا به سن گذاشته، هر روز  کیسه صد کیلویی آرد را برای سیر کردن شکم فرزندانش به دوش می‏‌کشد.

در بعضی نقاط دنیا، حمل روزانه بار یکی از راه‌های تأمین زندگی افراد است. گاهی، فراهم آوردن نیاز خانواده  یک فرد و اطمینان از این‌که هر روز سقفی بالای سرشان خواهند داشت کار آسانی نیست. مردم در شرایط  گوناگونی زندگی می‌کنند و بعضی مجبورند هر کاری انجام دهند تا زندگی را بچرخانند و روز خود را شب کنند.

سید عبدالغنی از پیشاور پاکستان، یکی از این افراد است که  زمانی طولانی است  فقط از طریق حمل بار امور خانواده‌اش را می‌گذراند. معیشت خانواده‌اش بستگی به قدم‌های او دارد که در زمانی معین کارش را به اتمام برساند و کیسه آرد را تحویل دهد.

سید عبدالغنی زندگی‌اش را از طریق حمل کیسه آرد صد کیلویی بر پشتش تأمین می‌کند.

هر روز، کیسه آرد صد کیلویی را یک کیلومتر بر پشت می‌کشد تا حقوق ناچیزی بدست آورد و برای فرزندانش غذا تهیه کند. طی ۲۵ سال گذشته، هر روز این کار را برای یک نانوایی انجام داده است.

به لطف تلاش‌های مصمم او، می‌تواند روزانه سیصد روپیه بدست آورد که بسیار به آن افتخار می‌کند. بعد از آن راه‌پیمایی، به بازار می‌رود تا برای غذای خانواده‌اش سیب‌زمینی و پیاز بخرد.

سید می‌گوید افتخار می‌کند که قادر است برای معیشت فرزندانش پول بدست بیاورد و به گدایی متوسل نشده است.

اگرچه او مردی پیر است، هنوز بار معیشت خانواده بر عهده او است و از آنانی که به او وابسته هستند حمایت می‌کند- یک کار روزانه  سخت و وظیفه‌ای در خور احترام.

مطالب دیگر:

فالون دافا، تمرینی معجزه‌‏آسا برای سلامتی جسم و ذهن

کیک عروسی صد ساله‌ای که سالم یافت شد

وقتی دو خواهر چینی در آن سر دنیا به هم می‌‌‏رسند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی