Search
Asset 2

برگزاری جلسه فوری توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، در مورد مسئله التهاب قلبی نادر پس از واکسیناسیون

پیشگیری برگزاری جلسه فوری توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، در مورد مسئله التهاب قلبی نادر پس از واکسیناسیون پس از ظهور موارد از لخته
(Amir Levy/Getty Images)

کمیته مشاوره واکسن در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) در نظر دارد جلسه‌ای اضطراری در این ماه برگزار کند تا گزارش‌های فراتر از حد انتظار التهاب قلب در مردان جوانی که دوز دوم واکسن‌های کووید۱۹ شرکت‌های فایزر و مدرنا را تزریق کرده‌اند بررسی کند.

این آژانس در ۱۰ ژوئن اعلام کرد، در جلسه ۱۸ ژوئن شرایطی را بررسی خواهد کرد که بسیار نادر است و ارتباط مستقیمی با واکسن‌ها ندارد.

طبق برنامه جلسه، در بخش اول جلسه اطلاعات جدیدی در مورد ایمنی واکسن کووید۱۹، از جمله موارد میوکاردیت دیده شده پس از استفاده از واکسن‌های ساخته شده بر روی فناوری RNA، بررسی خواهد شد.

میوکاردیت نوعی اختلال نادر است که منجر به التهاب قلب می شود. علل آن آنفلوانزا و کووید۱۹ است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در جلسه پنجشنبه اعلام کرد آمار میوکاردیت و بیماری مشابه، پریکاردیت، برای افراد بین ۱۶ تا ۲۴ سال پس از واکسیناسیون با دو نوع از سه واکسن کووید۱۹ مجاز در ایالات متحده، بالاتر از میزان انتظار است.

دکتر تام شیمابوکورو، معاون مدیر آژانس، در طول یک جلسه مجازی به گروه مشاوره واکسنِ سازمان غذا و دارو (FDA) گفت، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری تاکنون ۲۲۶ گزارش در افراد ۳۰ ساله و کمتر دریافت کرده که ممکن است شرایط لازم برای قرار گرفتن در رده‌ «موردنیاز به بررسی» آژانس در مورد التهاب قلب را برآورده کند. این آمار از بین حدود ۱۲.۲ میلیون نفری بوده که از ۳۱ مه واکسن دریافت کرده‌اند.

درحالی‌که اکثریت قریب به ‌اتفاق بیماران بهبود یافته‌اند، ۴۱ نفر علائم مداوم داشتند، ۱۵ نفر هنوز در بیمارستان بستری هستند و سه نفر در بخش‌ مراقبت‌های ویژه هستند.

شیمابوکورو به اعضا گفت که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری به ارزیابی میوکاردیت پس از واکسیناسیون و ارزیابی مزایا و خطرات واکسن فایزر و مدرنا که هر دو از فناوری mRNA استفاده می‌کنند، تا پیش از جلسه اضطراری هفته آینده ادامه خواهد داد.

سخنگوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری از طریق ایمیل به اپک تایمز گفت که در این جلسه بحث بیشتری در مورد میوکاردیت پس از واکسیناسیون صورت خواهد گرفت.

این سخنگو همچنان افزود: «با توجه به تعداد دوزهای واکسن کووید۱۹، این گزارش‌ها نادر است. در ایالات متحده بیش از ۱۸ میلیون نفر در سنین ۱۲ تا ۲۴ سال حداقل یک دوز واکسن کووید۱۹ دریافت کرده‌اند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری همچنان واکسیناسیون کووید۱۹ را برای همه افراد ۱۲ سال و به بالا توصیه می‌کند.»

باوجود توصیه به توقف واکسیناسیون پس از ظهور موارد کمتری از لخته شدن خون پس از واکسیناسیون در آوریل، آژانس تاکنون از توصیه توقف واکسیناسیون جوانان خودداری کرده است.

گروه مشاوره مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری که به‌طور رسمی به‌عنوان کمیته مشورتی در روش‌های ایمن‌سازی یا ACIP شناخته می‌شود، در مورد واکسن‌ها به آژانس توصیه می‌کند. این توصیه‌ها الزام‌آور نیستند اما مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری اغلب اقدامات پیشنهادی را انجام می‌دهد.

پس از توقف تزریق واکسن جانسون اند جانسون، پس از لخته شدن خون در ۷ زن، با توصیه گروه، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری تزریق این واکسن را از سر گرفت.

شیمابوکورو در جلسه روز پنجشنبه گفت، همه گزارش‌هایی که به سیستم گزارشگر رویدادهای ناگوار واکسن ارسال ‌شده‌اند، به نظر نمی‌رسد دقیق باشند؛ اما وی افزود که نرخ بالاتر از حد انتظار که آمار نشان می‌دهد با داده‌های نظارتی اسرائیل و پنتاگون سازگار است.

مطالب دیگر:

هشدار ژنرال ارشد ایالات متحده: چین باسرعت زیاد در حال افزایش توان نظامی خود است

سناتور کاتن: «صدها» افشاگر می‌گویند روی آن‌ها «تلقین فکری ضدآمریکایی» انجام شده‌است

اقدام تگزاس برای ساخت دیوار مرزی مخصوص خود و دستگیری مهاجران غیرقانونی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی