Search
Asset 2

هشدار پزشکان درباره جنایات رژیم چین در برداشت اعضای بدن انسان‌های زنده برای پیوند عضو

پیوند پزشکی اهل تگزاس در خصوص برداشت اجباری اعضای بدن در حال وقوع به‌دست رژیم کمونیستی چین هشدار دارد. زمان انتظار دریافت عضو از چین
گروهی از تمرین‌کنندگان فالون گونگ در نیویورک، در آوریل ۲۰۲۱، با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار توقف جنایات برداشت اعضای بدن تمرین کنندگان فالون گونگ به دست حزب کمونیست چین شده‌اند. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

پزشکی اهل تگزاس در خصوص برداشت اجباری اعضای بدن در حال وقوع به‌دست رژیم کمونیستی چین هشدار دارد. دکتر هوارد مونسور، که در دهه ۱۹۸۰ در آمریکا اولین پیوند کبد را انجام داد، ماه گذشته در مجلس سنای تگزاس شهادت داد و از تصویب قطعنامه‌ای دفاع کرد که «عمل غیراخلاقی برداشتن اجباری اعضای بدن انسان‌های زنده برای پیوند» را محکوم می‌کند.

یک دهه پیش، مونسور یک بیمار داشت که به سرطان کبد مبتلا شده بود و نیاز به عضو پیوندی داشت. او توسط چندین بیمارستان پیوند در تگزاس رد شد. اما یکی از آشنایان چینی به بیمار گفت که می‌تواند با قیمت ۸۸ هزار دلار در چین پیوند کبد انجام دهد. برخلاف توصیه منسور، این مرد به چین رفت و تحت عمل جراحی پیوند کبد قرار گرفت. او سرانجام هشت ماه بعد درگذشت.

مونسور، که در آن زمان از برداشت اجباری اعضای بدن اطلاع نداشت، اکنون این احتمال را می‌دهد که کبد پیوندی این بیمار از انسان‌های زنده به اجبار برداشته شده است و این کار منجر قتل آن افراد شده است.

او در گفتگو با اپک‌تایمز، این گمان خود را به این دلیل دانست که «روند پیوند خیلی سریع اتفاق افتاده است». در حالی که بیماران در ایالات متحده و سایر کشورها معمولاً ماه‌ها یا حتی سال‌ها برای پیوند عضو منتظر می‌مانند، زمان انتظار در چین بسیار کمتر است و ممکن است به دو هفته هم نرسد.

این زمان‌های غیر معمول کوتاه، همراه با شواهد دیگر، دادگاه مستقل مردمی را در سال ۲۰۱۹ به این نتیجه رساند که رژیم چین به زور اعضای بدن «زندانیان عقیدتی» را در «مقیاسی قابل توجه» برداشت می‌کند. این تحقیق نشان داد که منبع اصلی اعضای بدن، تمرین کنندگان زندانی فالون گونگ هستند.

فالون گونگ یک روش مدیتیشن، مراقبه و تزکیه چینی بر مبنای سه اصل حقیقت، نیکخواهی و بردباری است که از سال ١٩٩٢ به دلیل فواید چشمگیر در بهبود سلامت روحی و جسمی، در چین محبوبیت زیادی پیدا کرد. اما رهبر وقت حزب کمونیست چین، جیانگ زِمین، در سال ۱۹۹۹ نگران شد که گسترش آن، باعث حذف باورها و ایده‌های کمونیستی از جامعه شود، بنابراین راه آزار و سرکوب شدید آن را در پیش گرفت.

به طوری که از آن زمان تاکنون تمرین کنندگان این روش به زندان‌ها، اردوگاه‌های کار اجباری و مراکز شستشوی مغزی روانه شدند تا از طریق آزار و شکنجه دست از عقاید خود بردارند. برداشت اعضای حیاتی بدن آنان که منجر به قتل‌شان‌ می‌شود بخشی از این آزار و سرکوب است.

بیشتر بخوانید: یک دادگاه مستقل: چین هنوز در حال کشتن انسان‌ها برای برداشت اجباری اعضای بدن است

مونسور می‌گوید اگر در آن زمان در این خصوص می‌دانست، به بیمارش درباره اقدامات غیراخلاقی پیوند عضو در چین هشدار می‌داد.

او گفت «ما واقعاً باید از مردم خود در برابر انجام چنین کاری محافظت کنیم و باید افرادی را که در این کار شرکت می کنند مجازات کنیم.» مونسور، تا کنون با بسیاری از متخصصان و پزشکان در مورد این جنایات صحبت کرده است. او افزود «بسیاری از آنچه که اتفاق می‌افتد بی‌اطلاع هستند و با شنیدن آن متعجب می‌شوند، زیرا به نظر می رسد مانند یک فیلم ترسناک است.»

او معتقد است، باور کردن مردم به این اتفاقات خود یک چالش است، زیرا این اعمال بسیار وحشتناک به نظر می‌رسند.

مونسور گفت، بخشی از این ناباوری ناشی از عدم درک حزب کمونیست چین است، رژیمی که بزرگترین چالش را برای ایالات متحده در سال‌های آینده ایجاد می‌کند.

او گفت «ما باید طرز فکر حکومتی را درک کنیم که افراد بی‌گناه را می‌گیرد و آنها را می‌کشد و اعضای بدن آنها را می‌فروشد.» «این امر خود بیانگر این است که ماهیت این حکومت واقعاً چیست. بدیهی است که هیچ اخلاقی در آنجا وجود ندارد.»

مونسور امیدوار است که جامعه پزشکی و پیوند بتواند اقدامی در جهت تلاش برای جلوگیری از برداشت اعضای بدن انجام دهند.

وی با اشاره به سوگندی که پزشکان در شروع کار خود یاد می‌کنند گفت «ما سوگند یاد می‌کنیم که از استانداردهای اخلاقی بالایی برخوردار باشیم. بنابراین من فکر می‌کنم و امیدوارم که پزشکان همکار و پزشکان پیوند درگیر شوند و سعی کنند برای حل این مسئله و متوقف کردن این عمل تلاش کنند.»

قطعنامه‌ اخیر سنای ایالتی در این خصوص، جامعه پزشکی تگزاس را ترغیب می‌کند تا در مورد سفر به چین برای برداشت اعضای بدن، به بیماران هشدار دهند. همچنین شرکت‌های پزشکی و دارویی را از همکاری با شرکت‌های چینی مرتبط با برداشت اجباری اعضای بدن منع می‌کند.

مطالب دیگر:

گزارش حقوق بشر: تمرین‌کنندگان فالون گونگ هنوز به‌دلیل ایمانشان در چین تحت آزار و شکنجه قرار دارند

اسناد محرمانه فاش شده دال بر نسل‌کشی تمرین‌کنندگان فالون گونگ به‌دست رژیم چین

این مرد می‌گوید، همسر مفقود شده‌اش قربانی برداشت اعضای بدن شده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی