Search
Asset 2

چرا اگر سوزش قلب یا سوء هاضمه دارید باید آلوئه ورا بخورید؟

یکی از دلایل خاصیت جادویی  آلوئه ورا تنظیم پ‌هاش بدن است (pexel.com)
یکی از دلایل خاصیت جادویی آلوئه ورا تنظیم پ‌هاش بدن است (pexel.com)
یکی از دلایل خاصیت جادویی آلوئه ورا تنظیم پ‌هاش بدن است(pexel.com)

این گیاه حیرت انگیزسیستم گوارش‌تان را به صورت شگفت انگیزی بهبود می‌دهد

هیچ کسی شکم درد، سوزش قلب وسوءهاضمه را دوست ندارد. به جز این که درشیوه زندگی‌تان اختلال ایجاد می کند و باعث ناراحتی‌تان می شود، اختلال درهضم و مشکلات گوارشی، به سلامتی شما آسیب می زند. همه نیاز دارند که سیستم هضم سالمی داشته باشند تا مواد مغذی را به خوبی جذب کرده، عمل سوخت و سازو سم زدایی بدن را تنظیم کند.

همچنین دانشمندان می‌دانند که برای سلامتی جسمی، ذهنی وعاطفی، رابطه بین دستگاه گوارش و مغز‌تان بحرانی است.

این جایی است که آلوئه ورا پا به میان می گذارد.

حدود ۵۰۰۰ سال است که مردم ازمزایای سلامتی گیاه آلوئه ورا مطالع هستند. با وجود این تنها دردهه‌های اخیرمحققان به طوروسیعی آنرا مورد مطالعه قرارداده اند و گزارش کرده اند که چرا این مکمل بسیار مفید است. همچنین آلوئه ورا بیش از ۲۰۰ نوع مواد مغذی دارد وشامل ویتامین آ، ایی، ث، ب، کلسیم، مس، منیزیوم، منگنز، پتاسیم، سدیم  و روی است.

چگونه آلوئه ورا در برطرف کردن سوزش قلب و سوءهاضمه کمک می‌کند ؟

آلوئه ورا باعث افزایش هضم و بهبود جذب مواد مغذی می‌شود. یکی ازدلایل آن، حضور دو آنزیم خاص است: آنزیم آمیلاز، که قند‌ها  و نشاسته‌ها رامتابولیزه می‌کند وآنزیم لیپاز، که به شکست چربی‌ها کمک می کند. این فرآیند‌ها به حفظ تعادل محیط  معده و روده شما کمک می کند.

آکه مانان مهمترین پلی ساکاریدی است که به سلامت دستگاه هضم کمک می‌کند و در بین تمام گیاهان خانواده آلوئه وجود دارد و عامل اصلی برای خاصیت شفا بخشی آلوئه ورا است. این ماده تنها درلایه داخلی برگ‌های آلوئه ورا یافت می‌شود و به همین دلیل مهم است که فقط محصولاتی که حاوی لایه داخلی آلوئه ورا است را بخرید.

آلوئه ورا پ‌هاش کل بدن را تنظیم  کرده و تعادل معده راحفظ می‌کند. این مسئله باعث کاهش تحریکات و التهابات شده و سلولهایی که توسط رفلاکس اسیدی آسیب دیده‌اند را شفا می‌دهد.

یکی دیگر از فواید آلوئه ورا برای هضم این است که ازباکتری‌‌های مفید (پروبیوتیک) که درروده زندگی می‌کنند حمایت کرده و فلورای روده ( بالانس میکروبی) را سالم نگاه می‌دارد.  پروبیوتیک‌ها، میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که برای رشد وتکثیرخود نیازبه مواد مغذی دارند. آلوئه ورا مواد مغذی برای باکتری‌های مفید روده را فراهم می‌کند.

نحوه استفاده از آلوئه ورا برای برطرف کردن سوزش قلب وسوءهاضمه

آلوئه ورا را به اَشکال مختلف می توان مصرف کرد. می‌توانید آنرا به صورت نوشیدنی بنوشید( البته نوع ارگانیک آن توصیه می‌شود). نوشیدنی آلوئه ورایی را انتخاب کنید که شامل قسمت داخلی برگ یا کل برگ بوده و عاری از آلوین باشد. آلوین اثر مسهل دارد. البته آب آلوئه ورا و پودرآن هم دربازارموجود است.

فاکتور اصلی درسوزش قلب یا سوءهاضمه، نوع غذایی است که می‌خورید، بنابراین در کنار مصرف آلوئه ورا باید ازخوردن مواد غذایی که باعث مشکلات هضم می‌شوند خود داری کنید مانند: غذاهای تند و پرازادویه، الکل، غذاهای چرب و بسیاری ازغذاهای فرآوری ‌شده.

رعایت کردن این موارد همراه با خوردن آلوئه ورا دردراز مدت، می تواند دستگاه گوارش شما را سالم نگاه دارد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی