Search
Asset 2

چرا مردم واکنش این مادر پس از اینکه پسر خشمگینش آینه راهرو را شکست، تحسین می ­کنند

(Facebook | Love What Matters)
(Facebook | Love What Matters)
(Facebook | Love What Matters)

مادری پس از اینکه پسر عصبانی­اش باعث شکسته­ شدن آینه­­ راهروی خانه شد سعی کرد خودش را با چند نفس عمیق آرام کند. مادر تنها علیرغم احساس ترس و ناامیدی، خود را آرام و دلسوزی و مهربانی­اش را حفظ کرد. او می­دانست که پسرش در آن زمان به چه چیزی بیشتر احتیاج دارد.

کاتلین فلمینگ ماجرای خشم پسرش و شکسته شدن آینه راهروی خانه را بازگو کرد و گفت دچار ترس و ناامیدی شده بودم.

فلمینگ این تجربه را در یک پست در بلاگ در سال ۲۰۱۵ به اشتراک گذاشت و نوشت: « این راهروی خانه­ ام است. پسرم این کار را کرد. »

این وضعیت راهروی خانه ­ام چهارشنبه هفته پیش است. شیشه­ های شکسته، تیز و خطرناک پخش شده همه­ جا. پسرم بود که…

وقتی پسرم ناگهان به داخل حمام هجوم برد نفسم بند آمد. ناامید، عصبانی، خسته و بیزار از خود بود.

« و هنگامی که درب حمام را به هم کوبید، آینه سنگین از جای خود در رفت و روی زمین افتاد- هزاران تکه­ شیشه خردشده زیر نور آفتاب بعد­از­ظهر برق می­ زدند. »

قبل از انجام هر کاری دیگر، فلمینگ احتیاط به خرج داد تا مطمئن شود که گربه و سگش از روی خرده شیشه­ ها عبور نمی­کنند. سپس تصمیم گرفت هوای تازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏ای استشمام کند تا لحظه­ ای آرام شود و درباره وضعیت پیش­ آمده فکر کند.

به حیاط رفتم و اشک­ های داغی را که از صورتم جاری می­شدند را احساس کردم. حیرت­ آور است که در چنین لحظاتی به عنوان یک مادر تنها چقدر می­ توانید احساس تنهایی کنید. متوجه شدم چقدر احساس ترس و ناامیدی می­ کنم. آیا واقعا این اتفاق افتاده بود؟ بله، حقیقت داشت.

« و همان­طور که ایستاده بودم و به این فکر می­ کردم که آیا این نشانه­ ای از شخصیت در حال رشد اوست یا نه که صدای گریه­ اش را از پنجره بالای سرم که از داخل حمام می­ آمد را شنیدم. »

پس از آن فلمینگ متوجه شد که شکستن آینه باعث برانگیختن احساسات در پسرش نیز شده و احساسات وحشت­زدگی، پشیمانی، نگرانی و … را به وجود آورده است.

به خودم گفتم: «نفسی عمیق بکش. این موجود کوچک و ناتوان هم­ اکنون نیازمند توست. او به نیکخواهی والا و مهر و محبت مادریت نیاز دارد. عمیق ­تر نفس بکش و به پیش برو. »

او با احتیاط از کنار خرده شیشه ­ها رد شد و جلوی در حمام رفت. پسر گریان با دیدنش مودبانه گفت: « مامان، دیگر هرگز آن کار را انجام نخواهم داد، خیلی متاسفم.»

فلمینگ پسرش را بلند کرد و روی زانویش نشاند، و نگاهش می­ کرد که چطور در آغوشش جای گرفته است. مادر و پسر با­هم ­گریستند و پی بردند که آنچه که هر دو بیشتر از هر چیز نیاز دارند مهر و محبت است.

دوستت دارم، اینجا در کنارت هستم، قسمت بد ماجرا تمام شده است.

سپس مادر به پسرش درباره شدت عصبانیتش گفت و به او یاد داد که چگونه احساسات خود را کنترل کند.

با این که از سن این پسر آگاهی نداریم، اما طبق نظرات بیش از ۴ هزار نفر از خوانندگان این پست، اینکه پسر چند سال داشته مهم نیست و چیزی از ارزش­ اقدام این مادر نمی­ کاهد.

و بعد از یکی از درس­ های بسیار زندگی، مادر و پسر در آرامش و ملایمت در کنار یکدیگر مشغول جارو و تمیز کردن راهرو شدند.

گاهی اوقات چیزها می ­شکنند، گاهی اوقات هم ما آنها را می­ شکنیم. موضوع چرا یا چگونه شکستن آنها نیست. مهم نحوه واکنش ما به این اتفاقات است. آیا در مواقع باید به دالان بی­ انتهای سرزنش و تحقیر یکدیگر ­کشانده شویم؟ یا باعث شود یاد بگیریم که چطور بیشتر دیگران را در نظر بگیریم؟ آیا نباید نیک­خواه باشیم و از بحث « حق با چه کسی است » یا « چه کسی مقصر است » اجتناب کنیم؟

« بله. نیک­خواهی و محبت راه­ حل آن است. »

پست فلمینگ بخاطر رویکرد شگفت­ انگیزش نسبت به فرزند داری، حمایت زیادی در شبکه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏های اجتماعی کسب کرده است.

مطالب دیگر:

داستان من :« مادرم یک روز پیش از آزادی‌ام از زندان درگذشت »

سوسیالیسم فقر می‌آورد، نه ثروت !

داستان کهن : وفاداری دختر ناتنی و نامادری‌اش به یکدیگر

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی