Search
Asset 2

چرا کره جنوبی خرید گندم و آرد را از کانادا متوقف کرد؟

(KAREN BLEIER/AFP/Getty Images)
(KAREN BLEIER/AFP/Getty Images)
(KAREN BLEIER/AFP/Getty Images)

در پی یافتن تعداد کمی از مزارع  تراریخته در جنوب استان آلبرتا در کانادا، کره جنوبی در تعلیق تجارت گندم با کانادا، به ژاپن پیوست.

به گزارش سی‌‌‌‏بی‌‌‌‏سی، جس ویلسون، سخنگوی وزارت خارجه روز دوشنبه گفت که «طبق توافق، هر دو کشور در چنین شرایطی می‌‌‌‏توانند به طور موقت بازار‌‌‌‏هایشان ببندند … دولت کانادا در حال گفت و گو با طرف تجاری‌‌‌‏اش است تا میزان آسیب وارده به بازار را به حداقل برساند.»

ژاپن هم روز جمعه پس از اعلام آژانس بازرسی غذای کانادا از کشف این مزارع، خرید گندم از کانادا را متوقف کرد. این کشور یکی از مهم‌‌‌‏ترین وارد کنندگان گندم کانادا با میزان ۱.۵ میلیون تن در سال است و خواستار خرید بهترین غلات با قیمت بالا است. کره جنوبی حدود ۲۳۵ هزار تن گندم در سال از کانادا وارد می‌‌‌‏کند.

مطلب دیگر: فرارسیدن بحران آب

گندم تراریخته در هیچ بازاری مجاز نیست

گندم تراریخته در هیج جای دنیا اجازه کشت ندارد. آزمایش‌‌‌‏ها نشان داده است که این گندم راه خود را به مزارع دیگر کانادا باز نکرده و تنها در چند مزرعه کشت شده است. سلامت کانادا اعلام کرد که خطر سلامت در این زمینه وجود ندارد.

دانشمندان ژاپنی به کانادا می‌‌‌‏آیند

وزیر تجارت و توصعه اقتصاد آلبرتا گفت: «دانشمندان ژاپنی در راه کانادا هستند … با آنها به طور نزدیک همکاری می‌‌‌‏کنیم و مطمئن هستیم که این مشکل هم مشابه موارد پیش آمده در سال‌‌‌‏های گذشته برطرف خواهد شد.»

مطالب دیگر:

مومیایی کروکودیل‌‌‌‌‏های مصر دوباره آزمایش شدند؛ نتیجه تحقیق داشنمندان را شگفت‌‏زده کرد

انگشتر ارزان قیمت دست دوم، سی سال بعد راز خود را آشکار کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی