Asset 2

چند تکنیک برای ایجاد انگیزه در نوجوانان 

چند تکنینک برای ایجاد انگیزه در نوجوانان 

چند تکنینک برای ایجاد انگیزه در نوجوانان 

ایجاد انگیزه برای انجام کاری در نوجوان سخت است، ولی حفظ انگیزه در او سخت‌‌‏تر است. برای ایجاد انگیزه در کاری می‌‌‏توانیم از او بپرسیم دوست دارد در چه کاری موفق شود و آن را انجام دهد، همزمان از او بخواهیم که تصور کند این کار چه احساس خوبی می‌‌‏تواند در او ایجاد کند.

معمولا نوجوانان اهداف دراز مدتی را برای خود تصور می‌‌‏کنند و چون رسیدن به اهداف درازمدت نیاز به تحمل، صبر و زحمت طولانی مدت دارد تا به نتیجه برسد، در میانه راه، انگیزه خودشان را از دست می‌‌‏دهند. از این رو، چند تکنیک به شما یاد می‌‌‏دهیم تا کمک کنید انگیزه‌‌‏شان را همچنان حفظ کنند:

  • اولین مورد می‌‌‏تواند پیدا کردن یک همراه در آن فعالیت مورد دلخواه باشد. وجود همراه یا همراهان، باعث می‌‌‏شود تا نیاز به اجتماع یا گروهش نیز رفع شود و احساس کند به گروهی تعلق دارد و مورد پذیرش آن گروه هست. فشار گروه برای پیشرفت همانقدر مهم است که پذیرش در یک گروه برای نوجوان مهم است. در بسیاری از مواقع، وقتی دیگران در مورد انجام کاری ایستادگی و تلاش می‌‌‏کنند، سایر افراد آن گروه نیز به تلاش خود ادامه می‌‌‏دهند. شما می‌‌‏توانید برای تشویق او دوستی را به عنوان همراه او در نظر بگیرید که همان هدف را دنبال می‌‌‏کند، یا کمک کنید برای رسیدن به هدفش، در انجمن یا باشگاه مربوط به آن ثبت نام کند. در ابتدا وقتی به دیگران در انجام کاری متکی شود می‌‌‏تواند از آنها تشویق دریافت کند. تشویق‌‌‏های فوری، برای حفظ انگیزه مهم هستند.
  • کمک کنید تا اهداف کوتاه‌‌‏مدتی در راه رسیدن به هدفش تنظیم کند و برای رسیدن به آنها تلاش کند. اهدافی که در طول یک هفته یا مدتی کوتاه بتواند به آنها برسد موجب می‌‌‏شود تا احساس رسیدن به موفقیت در او ایجاد شود و اطمینان بیشتری نسبت به خودش پیدا کند. به او بگویید هر دفعه که به هدف کوتاه‌‌‏مدت رسید، جشنی کوچک بگیرد و به دیگران اعلام کند.
  • کمک کنید تا موفقیت‌‌‏هایش را ثبت کند. ثبت موفقیت‌‌‏ها، به نوجوان کمک می‌‌‏کند تا روی خودش متکی شود و اعتماد به نفسش زیاد می‌‌‏شود چرا که موفقیت‌‌‏هایش را تبدیل به عینی شدن می بیند و آنها را دور از واقعیت تصور نمی‌‌‏کند. اگر هر قدم کوتاه در راه رسیدن به موفقیت ثبت شود، یک منبع قوی مشوق کننده می‌‌‏شود، مثل این می ماند که پیشرفتش را می‌‌‏تواند ببیند، لمس کند و احساس کند.

منبع: http://kmac.online

مطالب دیگر:

شش پیشگویی نوستراداموس که به آرامی به وقوع می‌‌‌‌‏پیوندند

فالون دافا مدیتیشنی آرامش بخش

سرکه سیب و فوایدش (فایل صوتی)

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی