Search
Asset 2

چند درصد از کانادایی‌‏ها درباره مسائل مالی به همسر خود دروغ می‌‏گویند؟

CTVNews
CTVNews
CTVNews

 

درحالی که به روز ولنتاین نزدیک می‌‏شویم، یک نظرسنجی جدید نشان می‌‏دهد تنها آن دسته از کانادایی‌‏هایی که در تلاش برای ارتقای روابط خود هستند، درباره امور مالی با شریک زندگی‌‏شان صریح و صادقانه گفتگو می‌‏کنند و به معنای دقیق‌‏تر اهل خیانت مالی نیستند.

مطلب دیگر: مهاجران به کانادا، تحصیل کرده ترین ها در این کشور هستند

نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که ۳۶ درصد کانادایی‌‏هایی که مورد بررسی قرار گرفتند، دست‌‏کم در یک مورد، درباره مسائل مالی به شریک زندگی‌‏شان دروغ گفته‌‏اند و همین میزان از شرکت کنندگان در نظرسنجی هم قربانی خیانت مالی از سوی همسر فعلی یا سابق‌‏شان بوده‌‏اند.

این نظر سنجی که شرکت لجر Leger انجام داده است، همچنین نشان می‌‏دهد که ۳۴ درصد از افراد شرکت کننده اسرار مالی خود را از شریک زندگی‌‏شان پنهان می‌‏کنند.

«کلی کین» کارشناس و مدرس امور مالی که به انجام این نظرسنجی کمک کرده می‌‏گوید: «به طور کلی خیانت مالی در میان زوج‌‏ها، عدم صداقت در مسائل مالی تعریف شده است، اما این اصطلاحی مبهم است و نیاز هست که خود زوج‌‏ها ماهیت و معنای آن را تعریف کنند.»

خانم کین گفت: «اگر هر یک از شما حساب بانکی جداگانه‌‏ای داشته باشید و صراحتا در مورد این صحبت کرده باشید که پول شما، پول شما است و پول او، پول او است و هر کدام آزاد هستید که هر کاری که می‌‏خواهید با پول‌‏تان انجام دهید، پس‌‏از آن هم خرج یا پس‌‏انداز کنید و به دیگری هم نگویید، این دیگر نمی‌‏تواند خیانت نامیده شود.»

او افزود: «اما اگر هر دو شما توافق می‌‏کنید که حساب بانکی مشترکی داشته باشید و یکی از طرفین ناگهان حساب را خالی کند، این دیگر خیانت مالی محسوب می‌‏شود.»

این نظرسنجی که از دوم تا پنجم ژانویه، ۱۵۵۰ کانادایی را مورد مطالعه قرار داد، نشان می دهد که شرکت کنندگان ۱۸ تا ۳۴ ساله بیشتر احتمال دارد که قربانی فریبکاری مالی شوند (۴۷ درصد)، این درحالی است که برای سنین ۶۵ سال و بالاتر این موضوع بسیار کمتر اتفاق می‎‌‏افتد (۱۸ درصد).

همچنین نظرسنجی نشان می‌‏دهد که سطح درآمد افراد نقش چندانی در موضوع خیانت مالی ندارد.

طبق این پژوهش، ۳۵ درصد از مردان و ۳۷ درصد از زنان شرکت کننده گفته‌‏اند که از همسرشان در مورد مسائل مالی فریب خورده‌‏اند و ۳۶ درصد از مردان و زنان شرکت کننده هم گفته‌‏اند که دست‌‏کم در یک مورد، درباره مسائل مالی به شریک زندگی‌‏شان دروغ گفته‌‏اند.

طبق این نظرسنجی «استفاده از کارت اعتباری مشترک بدون اطلاع همسر»، « دروغ گفتن در مورد میزان درآمد»، «انجام خریدی پرهزینه بدون اطلاع همسر» و «بی‌‏خبری از ورشکستگی همسر» از شایع‌‏ترین خیانت‌‏های مالی زوجین به یکدیگر مطرح شده است.

خانم کین گفت «مسئله خیانت مالی چیز جدیدی نیست اما با گسترش امور کاری پرمخاطره‌‏تر می‌‏شود. این برای زوج‌‏ها مهم است که در مورد امور مالی خود شفاف باشند. اگرچه بحث در مورد مسائل مالی ممکن است ناخوشایند باشد، اما هرچه زودتر در مورد آن صحبت کنند، بهتر است.»

کین به افرادی که تازه درحال شروع زندگی مشترک خود هستند، توصیه کرد که اگر نگرش یکسانی نسبت به پول دارند، برای درک متقابل بهتر درمورد اهداف مالی خود گفتگو کنند.

او به زوج‌‏هایی که درمورد امور مالی در کشمکش و تضاد هستند، پیشنهاد کرد از یک کارشناس برنامه‌‏ریز مالی کمک بگیرند و یا در کلاس‌‏های برنامه‌‏ریزی مالی شرکت کنند.

او همچنین با تاکید بر این که گفتگو در مورد پول باید به طور مرتب صورت بگیرد، گفت: «مثل موضوع سلامتی است. شما تنها یک بار به باشگاه نمی‌‏روید و یا تنها یک‌‏ بار سالاد نمی‌‏خورید. در مورد موضوع پول هم همینطور است. قرار نیست تنها یک بار درموردش گفتگو ‌‏کنید … »

مطالب دیگر:

انرژی‌های ما‌فوق‌طبیعی که از مدیتیشن به دست می‌‌‏آیند (ویدئو)

ریشه‌‌‌‏های کمونیست : گروه افراطی ضد فاشیسم چه کسانی هستند؟

بچه ها چگونه همدلی با دیگران را یاد می‏گیرند؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی