Search
Asset 2

چند راه ساده برای شیک و مدرن کردن خانه های قدیمی

eieihome.com
eieihome.com
eieihome.com

 

 

شاید خانه شما هم پس‌‌‏از چند سال استفاده اکنون به نظرتان قدیمی می‌‌‏رسد و احساس می‌‌‏کنید طراحی و دکوراسیون آن دیگر از مد افتاده ست.

بدیهی است که اغلب افراد نمی‌‌‏توانند برای پیش رفتن با مد روز و طراحی‌‌‏های جدید منزل، هر دو سال یک‌‌‏بار دکوراسیون خانه را تغییر دهند، اما خوشبختانه راه‌‌‏هایی وجود دارد که خانه را از بازسازی بی‌‌‏نیاز کرده و با استفاده از این شیوه‌‌‏ها می‌‌‏توان نما و دکوراسیون خانه را متحول کرد.

با ایجاد برخی تغییرات کوچک در خانه می‌‌‏توان به نتایج بزرگی دست یافت و آن را به خانه‌‌‏ای به‌‌‏روز، مدرن و شیک تبدیل کرد. در اینجا چند روش ساده و کم هزینه را برایتان ذکر می‌‏کنیم:

 

رنگ آمیزی کنید

اگرمی‌‌‏خواهید خانه‌‌‏تان شیک و همگام با مد طراحی امروزی باشد، رنگ آمیزی دوباره دیوارها نخستین قدمی است که باید بردارید.

رنگی ساده روی زمینه اصلی دیوارها موجب می‌‌‏شود که فضای خانه بدون صرف هزینه زیاد، جدید و کاملا متفاوت به نظر برسد.

بهتر است برای پس‌‌‏زمینه رنگی خنثی انتخاب کنید تا خانه‌‌‏تان بیشتر امروزی و مینیمالیستی به‌‌‏نظر برسد و در قدم بعدی رنگ مورد علاقه‌‌‏تان را جسورانه روی برخی دیوارها به‌‌‏کار ببرید.

مطلب دیگر: سال نو چینی ۲۰۱۸ : سال سگ

پرده‌‌‏ها را عوض کنید

خانه‌‌‏های قدیمی‌‌‏تر معمولا پرده‌‌‏های سنتی سنگینی دارند که عبور نور را محدود می‌‌‏کنند و باعث می‌‏شوند که پنجره‌‌‏هاهم کوچک‌‌‏تر به نظر برسند.

با جایگزینی آنها با پرده‎ای ساده و سفید، بلافاصله احساسی از روشنایی و سبکی در پذیرایی و اتاق‎های خانه خواهید داشت. این تغییر هزینه زیادی را به شما تحمیل نخواهد کرد.

همچنین می‌‌‏توانید با استفاده از پرده‌‌‏های حصیری و بامبویی که با محیط زیست سازگار هستند، حسی طبیعی در خانه ایجاد کنید.

 

نمایی نو به کف خانه بدهید

گذشته از دیوارها، عنصر دیگری که سن واقعی خانه رانشان می‌‌‏دهد کف خانه است.

کف خانه اگر از چوب باشد، بر اثر راه‌‌‏رفتن‌‌‏های زیاد و نفوذ گرد و خاک به مرور زمان بی‌‌‏رنگ و فرسوده می‌‌‏شود.

اگر امکان تعویض کف را ندارید، می‌‌‏توانید با انجام تغییراتی آن را براق و نو کنید.

استفاده از تکنیک‌‌‏های ساده رنگ‌‌‏آمیزی و نوسازی مخصوص کف، راه حل خوبی برای متحول کردن کف منزل است که هزینه زیادی هم به شما تحمیل نمی‌‌‏کند.

نورپردازی

نورپردازی می‌‌‏تواند فضا را زنده یا نابود کند! بنابراین اگر در فکر ایجاد تغییراتی اساسی در طراحی منزل‌‌‏تان هستید، هرگز این عنصر را نادیده نگیرید.

اگرفضای خانه نور و روشنایی مناسبی نداشته باشد،بدون توجه به اندازه فضا وطراحی آن،کسل کننده، خفه و ناخوشایند به نظر خواهد رسید.

شیوه‌‌‏های زیادی برای ایجاد نورپردازی خوب در خانه وجود دارد. حرفه‌‌‏ای‌‌‏ها معمولا از چراغ‌‌‏ها و آباژورهای پایه بلند ایستاده روی زمین استفاده می‌‌‏کنند. گذاشتن این نوع روشنایی‌‌‏ها در گوشه‌‌‏های مناسب،حیاتی تازه به خانه می‌‌‏بخشد.

استفاده از چند آباژور کوچک رومیزی در گوشه کنار اتاق‌‌‏ها هم حال و هوای فضای خانه را عوض می‌‌‏کند. تعویض لوسترهای سنگین قدیمی سقف با لوسترهای مدرن امروزی نیز به شیک شدن خانه کمک می‌‌‏کند، اما بهتر است هنگام تعویض، نکات ایمنی در ارتباط با برق ساختمان را کاملا رعایت کنید یا این کار را به متخصص آن بسپارید.

تغییر در جزئیات کوچک خانه

می‌‌‏توانید با صرف تنها چند هزار تومان دستگیره کهنه درها و کابینت‌‌‏ها را عوض کنید و جلوه‌‌‏ای درخشان و تازه به اشیای خانه بدهید.

این تغییرات سریع ومقرون به صرفه ممکن است کوچک به نظربرسند، اما بدون شک تاثیرات بزرگی در ظاهر خانه‌‌‏تان خواهند داشت.

مطالب دیگر:

شهروند کانادایی نگران وضعیت مادرش در زندان چین

کتابخانه آنلاین انتاریو ۲۰۰ کتاب درسی رایگان در دسترس گذاشت

نماینده پارلمان کانادا : ابعاد معنوی شن یون غنی و ژرف است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی