Asset 2

چند روش برای کم کردن مو‌‏های سفید

(VladimirFLoyd/iStock)
(VladimirFLoyd/iStock)
(VladimirFLoyd/iStock)
(VladimirFLoyd/iStock)

 

 موهای شما با افزایش سن به طور طبیعی سفید میشود، اما اگر دچار سفیدی زودرس شوید، ممکن است مشکلی در سلامت بدن یا نوع تغذیه‌‌‌‏تان وجود داشته باشد.

از برخی از دلایلی که ممکن است باعث سفیدی زودرس مو شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیماری سیلیاک (در طی چند هفته، عدم جذب گلوتن در بدن ممکن است باعث سفید شدن مو در سالهای بعد شود)

عدم تعادل غدد درون ریز

کم خونی حاد

مکمل هایی که برای توقف یا برگرداندن سفیدی مو است

B12

پارا آمینو بنزوئیک اسید (PABA) (از اسید فولیک)

مس

رژیم غذایی سالم – بدن سالم

رژیم غذایی که شامل حداقل ۸۰ درصد محصولات ارگانیک، سبزیجات و میوهجات است، رژیم غذایی سالمی محسوب می‌‌‌‏شود. با مصرف سالادی پر از سبزیجات وضعیت سلامت خود را بهتر کنید. با مصرف غذای سالم، مواد مغذی که بدن برای سوخت و ساز، ترمیم و تامین مواد پروبیوتیک برای اطمینان از سلامت دستگاه گوارش و سم زدایی نیاز دارد، تامین می‌‌‌‏شود.

یک رژیم غذایی سالم فاقد هرگونه طعم دهنده‌‌‌‏های مصنوعی، رنگ و مواد نگهدارنده، MGS (مونوسدیم گلوتامات)، GMOS (محصولات تراریخته)، چربی ترانس، شربت ذرت با فروکتوز بالا و شکر تصفیه شده به همراه محدود کردن مصرف کافئین است. غذای سالم دارای چربی‌‌‌‏های سالم سرشار از امگا ۳S و مقدار زیادی آب خالص است.

سم زدایی برای سلامت بدن

تا زمانی که بدن مملو از موادسمی است، بهترین رژیم غذایی هم ممکن است چندان تاثیری نداشته باشد. ما در زمانی زندگی میکنیم که محیط زیست در سمی‌‌‌‏ترین وضعیت قرار دارد. پلاستیک، فلزات سنگین، واکسن‌‌‌‏ها، مواد پرکردن دندان، آفت کش‌‌‌‏ها، علف کش‌‌‌‏ها و مواد دارویی روزبه روز بیشتر و بیشتر می شوند.

بدن انسان در سال به یک یا دوبار سم زدایی نیاز دارد و مصرف روزانه سیر خام و مقداری سبزی گشنیز به این روند کمک می کند.

روده‌‌‏ی سالم

اگر یک روده بیمار و ملتهب دارید، ممکن است از یک بیماری به نام سندروم نشت روده رنج می‌‌‌‏برید. گلوتن و کاندیدا پروتئین‌‌‏هایی هستند که در صورت عدم جذب در بدن وارد جریان خون شده و باعث آلرژی، بیماری خود ایمنی و بیماری های دیگر شوند. در این بیماری فرد توانایی جذب مواد مغذی را از دست می دهد.

آب پیاز ترمیم کننده موهای سفید

آب پیاز قرن ها برای جلوگیری از سفیدی، شکننده شدن و ریزش مو استفاده شده و دارای خواص بسیاری برای فولیکول‌‌‌‏های مو است.

پیاز سرشار از گوگرد و ترکیبات دیگر است که عفونت را از بین میبرد. میکروب‌‌‌‏ها، انگل‌‌‌‏ها و قارچ‌‌‌‏‌‌‌‏هایی که در عفونت ها هستند و باعث ریزش مو می‌‌‌‏شوند با آب پیاز از بین می روند.

همچنین مانع تجمع پراکسید هیدروژن و کاهش التهاب در هنگام آماده سازی آنزیم‌‌‌‏ها، ویتامین‌‌‌‏ها، مواد معدنی و سایر موادی که به تغذیه و بازسازی فولیکول‌‌‌‏های مو کمک می‌‌‌‏کنند، می‌‌‌‏شود.

تحقیقات نشان می دهد مصرف روزانه آب پیاز می‌‌‌‏تواند به ترمیم موهای سفید شده و رشد مجدد موها کمک کند.

برای تهیه آب پیاز می توانید پیاز را به همراه پوست آن در آب میوه گیری یا مخلوط کن انداخته و یا رنده کنید و آب آن را بگیرید.

روزانه آب پیاز را به پوست سر زده و بوسیله دست یا یک برس به آرامی ماساژ دهید. اجازه دهید آب پیاز به مدت ۳۰ دقیقه تا نیم ساعت روی سر بماند. از میزان کم شروع کنید.

نتیجه:

یک رژیم غذایی سالم، سم زدایی کامل و مکمل‌‌‌‏های درست شاید کاملاً در سیاه شدن موهای شما موثر نباشد، ولی بدون شک برای سلامت بدن تاثیرات بسزایی دارد.

استفاده از مکمل B12 یا اسید فولیک جایگزین بهتری برای ویتامین B کمپلکس است. مطمئن شوید که ویتامین‌‌‌‏ها و مکمل‌‌‌‏های معدنی درستی به رژیم غذایی خود اضافه می‌‌‌‏کنید.

اپک‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی