Search
Asset 2

مخالفت چند سناتور جمهوری‌خواه با نتایج آرای الکترال آریزونا، پنسیلوانیا و جورجیا

چند سناتور جمهوری‌خواه نماینده مو بروکس گفت که چند سناتور جمهوری‌خواه با نتایج آرای الکترال آریزونا، پنسیلوانیا و جورجیا در جلسه مشترک کنگره
سناتور جاش هالی (نماینده میزوری) و سناتور کِلی لوفلر (سناتور جورجیا) (Jessica McGowan/Getty Images)

نماینده مو بروکس گفت که چند سناتور جمهوری‌خواه با نتایج آرای الکترال آریزونا، پنسیلوانیا و جورجیا در جلسه مشترک کنگره در روز چهارشنبه مخالفت خواهند کرد.

بروکس، در اطلاعیه‌ای در توییتر گفت که به سناتورهای بیشتری نیاز است تا به مخالفت با آرای انتخاباتی در میشیگان، ویسکانسین و نوادا به نمایندگان جمهوری خواه بپیوندند.

سناتور جاش هالی اولین سناتور حامی چالش، مخالفت با آرا انتخاباتی پنسیلوانیا را امضا کرد، سناتور تدکروز نیز گفت که به رای‌گیری در آریزونا اعتراض دارد و کلی لوفلر با نتایج در جورجیا مخالفت می‌کند.

«بسیاری از اعضای کنگره به نتایج آرای کالج الکترال در وینسکانتین، پنسیلوانیا، نوادا، میشیگان، جورجیا و آریزونا اعتراض دارند. در سنا، هالی به نتایج پنسیلوانیا و لوفلر به نتایج آریزانا معترض است. هنوز به سناتورهایی برای اعتراض به نتایج ویسکانسین، نوادا و میشیگان نیاز است.» بروکس نیز در توییتر خود نوشت که آمریکا از سناتورهای خود می‌خواهد که با تقلب در انتخابات و سرقت آرا مبارزه کنند.

بروکس روز دوشنبه اعتراض کتبی به نتایج هر شش ایالت را امضا کرد. این ایالت‌ها توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ و تیم وی به دلیل داشتن تقلب گسترده، بی نظمی‌ها یا وضع مقررات غیرقانونی برای تایید آرای پستی مورد توجه قرار گرفته‌اند.

طرح این چالش در جلسه مشترک مجلس و کنگره نیاز به یک نماینده معترض و یک سناتور معترض دارد. نتیجه این اعتراض این است که قبل از رای‌گیری یک بحث چند ساعته برای هر دو مجلس ایجاد می‌شود. مجلس توسط دموکرات‌ها کنترل می‌شود و تعدادی از سناتورهای حزب جمهوری خواه نیز گفته‌اند که آنها از این چالش حمایت نمی‌کنند.

هالی چند روز گذشته فاش کرد که در حالی که فقط همسر و نوزداش در خانه بودند، اعضای آنتیفا، در بیرون از خانه وی تجمع کردند و خواستار منصرف شدن او از اعتراض شدند.

وی نوشت امشب در حالی که من در میزوری بودم، اشرار آنتیفا به محل زندگی ما آمدند و همسر و دختر تازه متولد شده‌ام را تهدید کردند. آنها با تهدید فریاد زدند، تخریب کردند و سعی کردند درب منزل ما را باز کنند .

تصمیم کروز در اعتراض به آرای انتخاباتی آریزونا پس از آن صادر شد که وی و حدود ۱۰ سناتور دیگر، غیر از هاولی، نامه‌ای را در آخر هفته گذشته منتشر کردند و در آن قول دادند از چالش‌ها حمایت کنند.

«کنگره باید فوراً یک کمسیون انتخاباتی با اختیار کامل تحقیق و حقیقت یابی، برای انجام بازرسی ۱۰ روزه اضطراری از انتخابات در ایالات مورد مناقشه تعیین کند. پس از اتمام، هر ایالت یافته‌های کمیسیون را ارزیابی می‌کند و می‌تواند در صورت لزوم جلسه قانونگذاری ویژه‌ای را وضع کند تا تغییرات در نتایج آرا را تأیید کند.»

ده‌ها جمهوریخواه مجلس نمایندگان اعلام کرده‌اند که از این چالش حمایت می کنند، با برخی تخمین‌ها می توان گفت که بالغ بر ۱۰۰ نفر ممکن است شرکت کنند، همانطور که رئیس حزب جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان کوین مک کارتی، روز یکشنبه به نشریه هیل گفت که او از این حرکت حمایت می‌کند.

اما طبق گفته بروکس در یک توئیت، مشخص نیست که آیا همه سناتورها در عمل امضا می‌کنند یا خیر.

مطالب دیگر:

سناتورهای ایالت پنسیلوانیا خواستار به‌ تعویق افتادن تأیید صلاحیت رأی کالج الکترال شدند

ویدئو: کوبا، درس عبرت برای آمریکای امروز

گزارش اختصاصی اپک تایمز: در پنسیلوانیا بیش از ۴۳۲ هزار رای از آرای ترامپ کسر شده است

پیتر ناوارو می‌گوید روز تحلیف ریاست جمهوری می‌تواند به تعویق بیفتد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی