Asset 2

چند چینی در آمریکا به جرم دست داشتن در سقط جنین اجباری بازداشت شدند

سقط جنین
یک مهاجر در نیویورک که توسط اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده در آوریل 2018 دستگیر شده است. (John Moore/Getty Images)
سقط جنین
یک مهاجر در نیویورک که توسط اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده در آوریل ۲۰۱۸ دستگیر شده است. (John Moore/Getty Images)

هفته گذشته ماموران اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده، ۳۳ پناهجو را به جرم دست داشتن در اعمال خلاف حقوق بشر بازداشت کردند. در میان بازداشت‌شدگان چهار شهروند چینی وجود داشتند که جرم آنها دست داشتن در عمل سقط جنین اجباری و عقیم سازی بود. برخی‌ از آنان پرسنل بیمارستان بودند.

این اقدام اداره مهاجرت در گستره وسیعی در سراسر ایالات متحده از جمله شهرهای آتلانتا، نیویورک، فیلادلفیا، سانفرانسیسکو و… روی داد.

چین در سال‌های گذشته به دلیل سیاست تک‌فرزندی دولت این کشور دارای یکی از پایین‌ترین میزان زاد و ولد در دنیا است. دولت چین در سال ۲۰۱۵ سیاست تک فرزندی در این کشور را لغو کرد. این سیاست در چین ده‌ها سال از سوی حزب کمونیست چین به مردم این کشور تحمیل شد و در نتیجه آن خانواده‌هایی که از این سیاست تخطی می‌کردند با سقط جنین اجباری و عقیم سازی روبرو می‌شدند.

از سال ۲۰۱۶ رژیم چین اجازه داشتن فرزند دوم را صادر کرد، اما این سیاست جدید نمی‌تواند به این سادگی مصایبی که سیاست تک فرزندی ایجاد کرد را جبران کند.

از جمله معضلات ایجاد شده جمعیت زیادی از مردان مجرد است که دیگر نمی‌توانند ازدواج کنند. در نتیجه این سیاست در چین به ازای هر ۱۱۵/۴ پسر فقط ۱۰۰ دختر وجود دارد.

نایب رئیس اداره مهاجرت آمریکا می‌گوید: «این اقدام اداره مهاجرت آمریکا به این دلیل است که اطمینان حاصل شود که اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا قرار نیست محل امنی برای کسانی باشد که در کشور خود جرایمی علیه حقوق بشر انجام داده است.»

از سال ۲۰۰۳ اداره مهاجرت آمریکا بیش از ۳۹۵ مجرم حقوق بشر را مطابق قوانین مهاجرتی یا جنایی این کشور بازداشت کرده است. همچنین ۸۳۵ نفر را که مرتکب این جرایم شده یا مضنون به ارتکاب آن بودند را به کشور خود بازگرداند.

مطالب دیگر:

برای پیوند عضو هرگز به چین سفر نکنید

مسلمانان در چین؛ قربانی سرقت اعضای بدن

واقعه‌ای شوکه‌کننده در پشت ساخت عروسک‌های ولنتاین (ویدئو)

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی