Search
Asset 2

چهار دستور‌العمل زیبایى طبیعى

چهار دستور‌العمل زیبایى طبیعى
چهار دستور‌العمل زیبایى طبیعى

با وجود اینکه آرایش مىتواند چهره را زیباتر کند اما در واقع هزینهبر است و وقت را تلف مى کند. علاوهبر این بسیارى از خانمها بدون آرایش بسیار زیباتر به نظر مىرسند. براى رسیدن به پوستى صاف و چهرهایى طبیعى بدون آرایش، نکات بسیار سادهاى وجود دارد که به راحتى در خانه قابل اجرا و تهیه مىباشند. در این مقاله چهار دستورالعمل درمانى طبیعى آمده است که تاثیر بسزایى در شفافیت و درخشندگى پوست دارند.

پاککننده منافذ صورت

لک‌ها و جوش‌هاى سر سیاه در اثر گرفتگى منافذ پوست به وجود مى‌آیند بنابراین تمیز نگاه داشتن آن‌ها  رمز اصلى درخشندگى صورت است. امروزه متاسفانه لایه بردارهاى تمیز‌کننده متنوعى در بازار وجود دارد که تشخیص کیفیت آن‌ها بسیار سخت است. در حالى که بهترین گزینه در آشپزخانه موجود است: «جوش‌شیرین».

براى استفاده از جوش‌شیرین به عنوان پاک‌کننده صورت، تنها نیاز است که چهار قاشق چای‌خورى از آن را با دو قاشق چای‌خورى آب مخلوط و چهار تا پنج دقیقه صبر کنید. پوست خود را با آب سرد مرطوب کرده و با محلول جوش‌شیرین ماساژ دهید. از نفوذ مایع به چشم جلوگیرى کنید. پس از سه دقیقه صورت را با آب سرد شسته و از مرطوب‌کننده استفاده نمائید.

Shutterstock
Shutterstock

 

 سفید‌‌کننده طبیعى صورت

کرم‌هاى براق‌‌کننده ممکن است که جوش‌ها ولکه‌هاى آفتاب صورت را از بین ببرند اما در واقع بهترین منبع سفید‌‌کننده لیمو است. براى درخشندگى پوست آب یک عدد لیمو را با یک قاشق چای‌خورى عسل مخلوط کرده آن را به صورت بمالید. سه تا پنج دقیقه صبر کنید و سپس با آب بشویید. تاثیر این ماسک به سرعت قابل مشاهده است.

سفید‌‌کننده طبیعى دندان

درست مانند لایه‌ بردار صورت و یا سفید‌کننده‌هاى پوست مخلوط جوش‌شیرین و لیمو براى از بین بردن جرم دندان و داشتن لبخندى سفید موثر است. براى این کار یک قاشق غذاخورى جوش‌شیرین را با یک قاشق و نیم آب لیمو مخلوط کنید. در اثر این ترکیب حباب‌هایى روى مخلوط ایجاد مى شود. دندان‌ها را با پارچه نخى تمیز کرده مواد آماده شده را روى آن‌ها بمالید. یک دقیقه صبر کنید. بیشتر از آن جایز نیست چون باعث پوسیدن دندان مى شود .سپس با آب و مسواک خالى دهان خود را بشویید.

angelsimon/iStock
angelsimon/iStock

 

تقویتکننده طبیعی مژه

 ریمل رایج‌ترین پرپشت‌‌کننده آرایشی مژه محسوب مى‌شود اما چهره زیبا و طبیعى به آن نیازى ندارد. بهترین کرم و روغن‌هاى تقویت‌کننده موجود در بازار نیز نه تنها قیمتى فراتر از حد معقول دارند، بلکه نتیجه‌اى که باید را هم تامین نمى‌کنند.

برای مژه‌هایی پرپشت و زیبا روغن کرچک گزینه‌ای بسیار عالی و موثر شناخته شده است که به راحتى در هر داروخانه‌اى یافت مى شود و  صد در صد طبیعى است. هر شب دو قطره از این روغن را با یک قطره روغن زیتون مخلوط کرده روى مژه‌ها بمالید. مراقب میزان روغن باشید زیرا احتمال اینکه هنگام خواب به چشم نفوذ کند وجود دارد. «در صورت نیاز براى ابرو نیز قابل استفاده است».

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی