logo_eet

چینی‌‏ها درباره سال خروس چه می‌‏گویند؟

چینی‌‏ها درباره سال خروس چه می‌‏گویند؟
چینی‌‏ها درباره سال خروس چه می‌‏گویند؟
(Pand P Studio/shutterstock)

امسال، سال نوی چینی که سال خروس است از ۲۸ ژانویه آغاز می‌‏شود و تا ۱۵ فوریه ۲۰۱۸ ادامه دارد.

هر سال نو در بروج فلکی چینی شامل یکی‌‏از ۱۲ نماد حیوان است. با‌‏توجه به ۵ عنصر کیهان‌‏شناسی چینی (فلز، چوب، آب، آتش و خاک که سمبل انرژی چرخه‌‏ای جهان هستند)، سال ۲۰۱۷، سال خروس آتشین است؛ یعنی سالی است که باید سخت کار کنید و برای رسیدن به اهدافتان صبور باشید.

چینی‌‏ها، سال خروس را به‌‏طور کلی ترکیبی از عدالت و انصاف، مبالغه و اثربخشی و بهره‌‏وری مدیریتی می‌‏دانند. گفته می‌‏شود که خروس آتشین دارای فضائلی هم‌‏چون عدالت، پشتکار و وضوح و روشنی است و کسانی را که به‌‏قدر کافی آن‌‏ها را درک می‌‏کنند، سخاوتمندانه پاداش می‌‏دهد. خروس با وجود غرور و ظرافتش، حیوان زیبایی است.

افراد متولد سال خروس دارای خصوصیات اخلاقی زیرهستند.

شجاع و لجباز

خروس اولین موجودی است که صبح از خواب برمی‌‏خیزد و با صدای خود دیگران را نیز بیدار می‌‏کند. آن‌‏ها شجاع و جوان‌‏مرد هستند. هنگام مواجه با فشار، استرس و ناملایمات، به مراتب فراتر از آن‌‏چه که برای غلبه‌‏بر شرایط نیاز است، پیش می‌‏روند.

استادان کار سخت

متولدین سال خروس معمولاً متفکر و اهل مکاشفه هستند. آن‌‏ها نسبت به فرصت‌‏های ایجاد شده هشیار هستند و اغلب به فراتر از آن می‌‏نگرند. آن‌‏ها می‌‏توانند استادان کارهای دشوار باشند و نکات کلیدی را به‌‏خوبی دریافت کنند و رفتار دیگران را نیز به‌‏خوبی زیر‌‏نظر بگیرند. اعتماد‌‏به نفس ذاتی و برتری آن‌‏ها تأثیر مثبتی بر انجام امور می‌‏گذارد به‌‏طوری که کارها با راندمان بالا و کیفیت خوب انجام می‌‏شوند.

خلاق و هنری

بیشتر آن‌‏ها نسبت‌‏به زندگی حرفه‌‏ای خود نگرشی بسیار جدی دارند. آن‌‏ها شایسته و شجاع هستند به همین دلیل مشاغلی که به طراحی، خَلق اثر و هوش مربوط است، انتخاب خوبی برای آن‌‏هاست. آن‌‏ها قادرند خیلی زود با شغل و محیط کار خود سازگار شوند.

آرام و عاشقانه

آن‌‏ها مملو از عشق هستند و شریکشان همیشه با هدیه‌‏های مختلف غافل‌‏گیر می‌‏شود. آن‌‏ها ترجیح می‌‏دهند زمان خود را با اعضای خانواده و دوستان خود سپری کنند. بیشتر آنها ازدواجی شاد و هماهنگ خواهند داشت. به‌‏علاوه، به‌‏دلیل ویژگی‌‏های شخصیتی جذابشان، روابطشان با دیگر اعضای خانواده نیز خوب است.

مد روز

اکثر متولدین سال خروس زیبا هستند. آن‌‏ها ترجیح می‌‏دهند سبک خود را در لباس پوشیدن بیابند. همان‌‏گونه که دوست دارند ظاهر و رفتار خود را به‌‏نمایش بگذارند، دوست ندارند دنباله‌‏رو دیگران باشند. آن‌‏ها خون‌‏گرم هستند و دوست دارند همیشه مشغول و مرتب باشند.

مغرور و اعتماد به‌‏نفسی بالا

خروس در توانایی‌‏های خود بی‌‏نهایت اعتماد به‌‏نفس دارد و دوست دارد دستاوردهای خود را به رخ دیگران بکشد. این کار می‌‏تواند برای دیگران آزاردهنده باشد. آن‌‏ها بسیار منتقد هستند و فکر می‌‏کنند همیشه حق با آن‌‏هاست و دوست دارند برای بقیه نطق کنند. در برخی مواقع می‌‏توانند بیش‌‏از حد صریح و کوته‌‏فکر شوند.

بی‌‏طاقت

اکثر متولدین سال خروس بردبار نیستند و روی برخی مسائل سماجت می‌‏کنند. ممکن است نسبت به موضوعی به‌‏شدت و سریع علاقه‌‏مند و لحظه‌‏ای بعد بی‌‏علاقه شوند. بنابراین باید نسبت به آن مسئله به اندازه کافی ایمان و صبر داشته باشند. با این‌‏وجود در محل کار، بسیار وقت‌‏شناس هستند.

متولدین سال خروس به‌‏طور معمول، بازیگر، ورزش‌‏کار، طراح مد، متخصص زیبایی، سیاست‌‏مدار، نویسنده و پلیس می‌‏شوند.

سال خروس معمولاً برای کسانی که صبور و خودکفا هستند، همراه‌‏با موفقیت‌‏های بسیار است. بهتر است در سال خروس پیش‌‏از سرمایه‌‏گذاری‌‏های سریع و آسان در کسب و کار بیشتر فکر کنید و مراقب باشید.

اخبار مرتبط