Asset 2

چگونه به همسر خود وفادار بمانیم؟

چگونه به همسر خود و فادار بمانیم؟

چگونه به همسر خود و فادار بمانیم؟

وفاداری یکی از مهمترین مولفه‌‏های یک ازدواج موفق است که بدون آن رابطه زناشویی سطحی، ظاهری و بدون سمت و سو خواهد بود که در این صورت زوجین نخواهند توانست عمق عشق و صمیمیتی که در سایه‌‏ی وفاداری و تعهد به همسر و ازدواج به وجود خواهد آمد را تجربه کنند. همچنین وفاداری زن وشوهر در سلامت روان آنان نقش موثری دارد و توان جسمی و روانی آنان را افزایش می‌‏دهد.

وفاداری چیست؟

وفاداری، تعهد و مسئولیت در مقابل یکدیگر است؛ عهد بستن به اینکه در تمام موقعیت‌‏های زندگی چه شادی و چه غم در کنار هم باشید. وفاداری، پاکدامنی و منزه نگه داشتن روابط زناشویی از هر نوع خیانت ذهنی، کلامی، عاطفی و فیزیکی است.

دوستی، صداقت و راستی در زندگی زناشویی، وفاداری به عهد و پیمانی است که در آغاز زندگی با همسر خود می‌‏بندید. وفاداری یعنی قول بر آن چیزی که می‌‏گوئید، می‌‏نویسید و امضا می‌‏کنید. به قول حافظ

از دم صبح ازل تا شام آخر

دوستی و مهر به یک عهد و به یک میثاق بود

وفاداری، قول و تعهد بر اساس قرارداد نیست بلکه به عهد خود ماندن و آن را فراموش نکردن و با جان و دل آن را پذیرفتن است. توجه به نکات زیر می‌‏تواند به شما در حفظ وفاداری کمک کند:

  • اگر کسی به نحوی می‌‏خواهد ارتباط نزدیکتری با شما برقرار کند، خیلی محکم و قاطع بگوئید که همسر دارید و زندگی شادی دارید و هیچ علاقه‌‏ای به چنین روابطی ندارید.
  • به جنس مخالف خود هیچ فرصتی ندهید که از طرز نگاه، کلام یا رفتار شما گمان کند که به او احساسی دارید. خودمانی حرف زدن و خودمانی رفتار کردن با یک فردی که همسرتان نیست، به نوعی خیانت محسوب می‌‏شود و باعث دلخوری همسرتان می‌‏شود.
  • خودتان را در شرایطی قرار ندهید که در مکانی نامناسب با جنس مخالف تنها بمانید. چنین شرایطی می‌‏تواند شما را به دردسر بیاندازد یا باعث شود مورد سوء استفاده قرار گیرید.
  • به همسرتان و نیازهای او توجه کنید. ارتباط و پیوند عاطفی شما باید همواره بر هر کار دیگری اولویت داشته باشد. همپای هم باشید تا همسرتان نیاز نداشته باشد به فرد دیگری پناه ببرد.
  • شور و هیجان داشته باشید و نگذارید که زندگی‌‏تان یکنواخت و کسل کننده شود.
  • همسرتان را همانگونه که هست بپذیرید. یک ضرب المثل چینی می‌‏گوید قبل از ازدواج چشم‌‏هایت را باز کن ولی بعد از ازدواج چشم‌‏هایت را ببند. بعد از ازدواج دیگر زمان عیب یابی از همسر، سپری شده است. پس بهتر است او را با تمام خوبی‌‏ها و بدی‌‏هایش دوست داشته باشید.
  • اگر می‌‏خواهید همسرتان به شما وفادار بماند، باید خودتان همواره به او وفادار بمانید. اجازه دهید هر تردیدی به یقین برسد و اعتماد او را جلب کنید. اس ام اس و ایمیل‌‏ها یا تماس‌‏های مخفیانه نداشته باشید و همه چیز را مقابل یکدیگر و خیلی عادی انجام دهید تا وفاداری خود را به او به اثبات برسانید.
  • سعی کنید از همدیگر کینه به دل نگیرد، مشکلات را میان خودتان حل کنید تا در ذهن‌‏تان باقی نماند. هیچ مشکلی را حل نشده نگذارید، زیرا این قبیل مشکلات در آینده به معضلات بزرگی تبدیل خواهند شد.
  • زمانی که با همسرتان بحث و مشاجره می‌‏کنید و از دست او ناراحت و خشمگین هستید، به یاد بیاورید که تنها وظیفه شما در این شرایط، حفظ وفاداری و تعهد نسبت به اوست.

مطالب دیگر:

افشای طرح سری رژیم چین برای نابودی اعتقادات مردم جهان، همزمان با سفر ترودو به آسیا

باستان شناسان وجود یک فضای خالی در هرم بزرگ مصر را تائید کردند

فواید شگفت‌انگیز پاپ کورن (ویدئو)

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی