Search
Asset 2

چگونه بیشتر پول به‌‌‌‌‏دست آوریم؟

چگونه بیشتر پول به‌‌‌‌‏دست آوریم؟
(The Canadian Press/Jonathan Hayward)
چگونه بیشتر پول به‌‌‌‌‏دست آوریم؟
(The Canadian Press/Jonathan Hayward)

شاید در ذهن‌‌‌‌‏تان نقشه‌‌‌‌‏های بلند پروازانه‌‌‌‌‏ای همچون سرمایه‌‌‌‌‏گذاری‌‌‌‌‏های بزرگ، خرید خانه‌‌‌‌‏ای افزون بر خانه‌‌‌‌‏ای که دارید یا رفتن به سفری دور و دراز و پرهزینه داشته باشید.

طبق قاعده، عقل می‌‌‌‌‏گوید که برای دستیابی به آنها لازم است هزینه‌‌‌‌‏های خود را کاهش دهید، اما اغلب این گزینه را که می‌‌‌‌‏توان پول بیشتری به‌‌‌‌‏دست آورد، فراموش می‌‌‌‌‏کنیم.

اگر به سختی درحال کار کردن هستید، شاید این گفته برای‌‌‌‌‏تان غیرمنطقی به نظر برسد، اما راه‌‌‌‌‏های نسبتا ساده‌‌‌‌‏ای برای افزودن به درآمدتان وجود دارد که به نقل از وب‌‌‌‌‏سایت اینوستمنت گروپ برای‌‌‌‌‏تان شرح می‌‌‌‌‏دهیم:

مذاکره برای افزایش حقوق

به مذاکره برای افزایش حقوق فکر کنید. اگر می‌‌‌‌‏خواهید در شغل فعلی‌‌‌‌‏تان پول بیشتری به‌‌‌‌‏دست آورید، شرایط را بسنجید که آیا می توانید درخواست اضافه حقوق کنید یا نه؛ احتمال دارد که به شکلی خوشحال‌‌‌‌‏کننده غافلگیر شوید!

«شریل بوسوِل»، مدیر بازاریابی وب‌‌‌‌‏سایت مانسترکانادا Monster Canada، می‌‌‌‌‏گوید: «درهرحال قبل از تقاضای افزایش حقوق، آمادگی داشته باشید… عددی محکم برای مطرح کردن داشته باشید… میزان درخواست‌‌‌‌‏تان را براساس تحقیق و میزان حقوقی که دیگران در زمینه کاری شما دریافت می‌‌‌‌‏کنند، پایه‌‌‌‌‏گذاری کنید…فهرستی از دستاوردهای خود را تهیه کرده و برای گرفتن آنچه متعلق به شما است، تلاش کنید.»

شغل خود را رها کنید

یک راه تقریبا مطمئن برای افزایش حقوق و درآمد، تغییر شغل است.

طبق مطالعه‌‌‌‌‏ای در مدرسه وارتون، در برابر مبلغی که فرد از طریق ارتقا در شغل فعلی‌‌‌‌‏اش می‌‌‌‌‏تواند دریافت کند، با رفتن به شغلی جدید، می‌‌‌‌‏تواند ۱۸ تا ۲۰ درصد درآمد بیشتری داشته باشد.

خانم بوسول می‌‌‌‌‏گوید: «تغییر شغل می‌‌‌‌‏تواند راه خوبی برای افزایش حقوق‌‌‌‌‏تان باشد.»

مهارت‌‌‌‌‏هایتان را ارتقا دهید

توسعه حرفه‌‌‌‌‏ای مهارت‌‏ها می‌‌‌‌‏تواند به کسب مهارت‌‌‌‌‏های جدید منجر شده یا این که برگه‌‌‌‌‏ای مبنی بر تایید برتری‌‌‌‌‏تان نسبت به سایرین به دست‌‌‌‏تان بدهد. در طول زمان هم می‌‌‌‌‏تواند منجر به افزایش حقوق و دستمزدتان شود.

برای مثال، رابرت هال اینترنشنال، که یک شرکت مشاوره منابع انسانی در آمریکا است، این قاعده را بنا کرد که در بخش حسابداری دارا بودن مدارک و گواهینامه‌‌‌‌‏های حرفه‌‌‌‌‏ای می‌‌‌‌‏تواند حقوق را تا ۱۰ درصد افزایش دهد.

شاید ارتقای مهارت‌‌‌‌‏ها و دستیابی به حقوق بیشتر، سال‌‌‌‌‏ها طول بکشد، اما این حسن را هم دارد که بسیاری از کارفرمایان در پرداخت هزینه‌‌‌‌‏های آموزش کمک می‌‌‌‌‏کنند.

بوسول می‌‌‌‌‏گوید: «به دوره‌‌‌‌‏های آموزشی مدیریت و رهبری نیز فکر کنید…آموختن مهارت‌‌‌‌‏های سخت می‌‌‌‌‏تواند کمک‌‌‌‌‏تان کند تا پای خود را لای درب نگه‌‌‌‌‏دارید، اما مهارت‌‌‌‌‏های آسان‌‌‌‌‏تر جایگاه‌‌‌‌‏تان را در آنجا حفظ خواهد کرد.»

به شرکت‌‌‌‌‏های بزرگ وصل شوید

پیوستن به سازمانی صنعتی می‌‌‌‌‏تواند سبب شود تا به فرصت‌‌‌‌‏های توسعه حرفه‌‌‌‌‏ای دسترسی پیدا کنید و شما را به شبکه‌‌‌‌‏ای از رخدادها که می‌‌‌‌‏توانند به شغلی جدید و حقوقی بهتر منتهی شوند، متصل می‌‌‌‌‏کند.

در عین حال، کار داوطلبانه در گروهی حرفه‌‌‌‌‏ای، در رزومه‌‌‌‌‏تان بزرگ و عالی جلوه می‌‌‌‌‏کند و می‌‌‌‌‏تواند به ارتقا مهارت‌‌‌‌‏های‌‌‌‌‏تان کمک کند.

یادگیری زبانی دیگر

چند زبانه بودن، بسته به زبانی که می‌‌‌‌‏آموزید به طور متوسط دو درصد درآمدتان را افزایش خواهد داد. شاید زیاد به‌‌‌‌‏نظر نرسد، اما در بلند مدت می تواند به سفر های کاری بیشتر و امکان جابجایی در محل کارتان منجر شود.

بسیاری از اتفاق‌‌‌‌‏ها قابل پیش‌‌‌‌‏بینی نیستند و ممکن است از هر جهت برای تغییر شغل و دریافت حقوق بیشتر واجد شرایط باشید، اما زمان برای انجام آن مناسب نباشد. به هرحال داشتن تفکر حرفه‌‌‌‌‏ای بلندمدت می‌‌‌‌‏تواند به کسب پول بیشتر منجر شود.

مطالب دیگر:

مدیر یک شرکت استعدادیابی : موفقیتم با داشتن قلبی مهربان و متواضع مرتبط است

آیا والدین باید به فرزندان در خرید نخستین خانه‌‌‏شان کمک مالی کنند؟

زودرنجی و راهکار‌‏‌‏‌‏‌‏‌‏های مقابله با آن

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی