logo_eet

چگونه در کانادا کسب و کاری را آغاز کنیم؟

چگونه در کانادا کسب و کاری را آغاز کنیم؟

چگونه در کانادا کسب و کاری را آغاز کنیم؟

شروع هر کسب و کاری هم هیجان‌‌‌‌‏انگیز است و هم ارزشمند؛ اما هنگامی که در عرصه رقابت، شرکت یا هر نوع سازمان کاری به‌‌‌‌‏راه می‌‌‌‌‏اندازید، باید خود را برای موانع بسیاری در طول مسیر آماده کنید.

کانادا دارای بازار کاری پویا با فرصت‌‌‌‌‏های فراوان است، اما با عواملی نظیر نوسان دلار یا سایر رخدادهای اقتصادی غیرمنتظره می‌‌‌‌‏تواند چالش برانگیز هم باشد. برای مقابله با این چالش‌‌‌‌‏ها باید با تدارک برنامه‌‌‌‌‏ای متمرکز به خوبی آماده شوید تا با استفاده از این برنامه حرکت‌‌‌‏تان در مسیر امکانپذیر شده و بتوانید در طی شرایط سخت به پیش رانده و از رقبا سبقت بگیرید.

کارآفرینان همچنین باید فراتر از اعداد فکر کنند. لازم است برای اداره کسب و کارتان و معامله با افراد آماده باشید. حتی افراد حرفه‌‌‌‌‏ای با تجربه هم ممکن است غافلگیر شوند. تجربه مدیریتی قبلی‌‌‌‌‏تان ممکن است همیشه شرایط را برای کسب موفقیت به طور کامل مهیا نکند.

 

شناخت صنعت

موفق‌‌‌‌‏ترین بیزینسمن‌‌‌‌‏ها کسانی هستند که شناخت کافی از صنعت‌‌‌‌‏شان دارند. حتی اگر کسب و کاری در زمینه تخصصی خودتان راه‌‌‌‌‏اندازی نکرده‌‌‌‌‏اید، قطعا کسب بینشی ابتدایی از آن صنعت کمک کننده و مفید است.

داشتن تجربه در هر صنعتی شما را قادر می‌‌‌‌‏سازد تا از اشتباهاتی که تازه واردان به آن صنعت در زمینه‌‌‌‌‏هایی همچون توزیع محصول، بازاریابی یا استراتژی‌‌‌‌‏های منابع انسانی، مرتکب می‌‌‌‌‏شوند، جلوگیری کنید.

کارآفرینانی که تلاش می‌‌‌‌‏کنند با کسب و کاری کاملا جدید روبرو شوند، نخست باید خود را با اطلاعات مورد نیاز مجهز کنند. منابع اطلاعاتی رایگان بی‌‌‌‌‏شماری برای استارت‌‌‌‌‏آپ‌‌‌‌‏ها وجود دارد که می‌‌‌‌‏توانید از آنها بهره ببرید.

بسیاری از افرادی که در پی راه اندازی کسب و کاری جدید هستند، ممکن است مهارت‌‌‌‌‏های پایه‌‌‌‌‏ای مانند چگونگی انجام گردش نقدی به موقع یا رسیدگی به حساب‌‌‌‌‏های دریافتی را نداشته باشند.

اگر نمی‌‌‌‌‏توانید این کارها را انجام داده یا خودتان نحوه انجام آن را بیاموزید، بهتر است که از کارشناسان و مشاوران خبره در این زمینه کمک بگیرید.

 

بیزینس‌‌‌‌‏پلنی با ساختار خوب تهیه کنید

شاید ایده‌‌‌‌‏هایی عالی داشته باشید، اما پیش‌‌‌‌‏از آن که بتوانید آنها را عملی کنید نیاز به ساختاری روشن دارید.

در شروع کار، آوردن طرح کسب و کار یا بیزینس‌‌‌‌‏پلن بر روی کاغذ کمک خواهد کرد تا توانایی‌‌‌‌‏های بالقوه‌‌‌‌‏تان را ارزیابی کرده، تعهد خود را برای کارآفرین شدن اعلام و اعتماد بانکداران و سرمایه گذاران را جلب کنید.

ممکن است بسیاری از کارآفرینان فکر ‌‌‌‌‏کنند که یک بیزینس‌‌‌‌‏پلن خوب چیزی شبیه سندی حجیم و پرمطلب است، اما در واقع، بدون توجه به حجم مطالب تنها هنگامی که طرح دقیق، صریح و استوار باشد، بانکدار آن را بررسی خواهد کرد.

پس لازم است که در بیزینس‌‌‌‌‏پلن خود با آمار و ارقام مالی و تحقیقاتی که پشت گزارش‌‌‌‌‏تان است، به خوبی فرآیند کار خود را شرح داده و پیش‌‌‌‌‏بینی‌‌‌‌‏های واقع بینانه ارائه دهید.

 

استراتژی‌‌‌‌‏ استخدام

استخدام و حفظ افرادی که به درستی کار کنند، خود چالشی برای استارت‌‌‌‌‏آپ‌‌‌‌‏ها است، چراکه ممکن است منابع مالی کافی برای پرداخت حقوق‌‌‌‌‏های بالا نداشته باشند.

بسیاری از شرکت‌‌‌‌‏ها به دلیل این که نتوانسته‌‌‌‌‏اند به سرعت تیمی استخدام کنند شکست خورده‌‌‌‌‏اند. استارت‌‌‌‌‏آپ‌‌‌‌‏‌‌‌‌‏ها لازم است بر جذب افراد مناسب از طریق تبلیغات، نمایشگاه‌‌‌‌‏های شغلی یا با کمک شرکت های ارائه دهنده خدمات استخدام تمرکز کنند.

صاحبان کسب و کار برای حفظ کارکنان باید اطمینان حاصل کنند که مزایای پرداختی‌‌‌‌‏شان قابل رقابت است و برای کارکنان‌‌‌‌‏شان محیطی تدارک ببینند که در آن می‌‌‌‌‏توانند به صورت حرفه‌‌‌‌‏ای رشد کنند.

مطالب دیگر:

زمینه دائمی شدن رهبری در چین فراهم شد

غذاهای چرب سوز (ویدیو)

پنج نکته که هنگام قرض دادن پول به اعضای خانواده باید بدانید

اخبار مرتبط