یک مأمور پلیس در میدان تیان‌آن‌من پکن ، ۱۸ مارس ۲۰۱۸ (Greg Baker/AFP/Getty Images)
یک مأمور پلیس در میدان تیان‌آن‌من پکن ، ۱۸ مارس ۲۰۱۸ (Greg Baker/AFP/Getty Images)

چین به‌خاطر نقض حقوق بشر برای بیست‌و یکمین سال متوالی،«کشوری با نگرانی خاص» باقی می‌ماند

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۱۹

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۱۹

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

 براساس گزارش سالانه منتشر شده توسط کمیسیون آزادی مذهبی بین‌المللی ایالات متحده (USCIRF) در تاریخ ۲۸آوریل۲۰۲۰، چین به‌خاطر سرکوب شدید و نظام‌مند آزادی مذهبی برای بیست‌و‌یکمین بار متوالی به‌عنوان «کشوری با نگرانی خاص» تعیین شد.

گری بائر، عضو این کمیسیون، در مصاحبه‌ای با «اپک تایمز» اظهار داشت که رژیم کمونیستی چین «بدترین ناقض آزادی مذهبی» در جهان است و ابراز امیدواری کرد که کاش «حتی عنوان بدتری» وجود داشت تا برای این رژیم از آن استفاده شود.

باوئر گفت: «چین با ایمان تمام مذاهب اعلام جنگ کرده است» و «جایی برای جستجوی خدا تحت کنترل کمونیسم چین وجود ندارد.»

جدیدترین گزارش سالانه USCIRF با استناد به مقالۀ تحقیقاتی مربوط به اخلاق پزشکیبی‌ام‌سی نشان می‌دهد که برداشت اجباری اعضای بدن تمرین‌کنندگان فالون گونگ هنوز در مقیاس قابل توجهی ادامه دارد.

این گزارش سالانه ضمن نشان دادن نظارت گسترده چین بر مردم این کشور اظهار می‌دارد:‌ «دولت چین با ایجاد سیستم نظارت پیشرفته با فناوری بالا و استفاده از تشخیص چهره و هوش مصنوعی اقلیت‌های مذهبی و عقیدتی را تحت نظارت قرار داده است.»

علاوه بر گزارش سالانه USCIR، دو گزارش دیگر در سال جاری نیز از نقض حقوق بشر توسط حزب کمونیست چین انتقاد کردند.

در ۸ژانویه۲۰۲۰، کمیسیون اجرایی کنگره در زمینۀ چین (CECC) گزارش سال ۲۰۱۹ خود را منتشر کرد که بیان داشت وضعیت حقوق بشر و وضعیت قانون در چین همچنان رو به وخامت است.

در ۴مارس۲۰۲۰، سازمان غیردولتی خانۀ آزادی در واشنگتن‌دی‌سی گزارش جدیدی را با عنوان «آزادی در جهان ۲۰۲۰» منتشر کرد. در این گزارش، چین به‌عنوان «یکی از ۱۵ کشور با بدترین عملکرد در جهان» با ۱۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز در زمینۀ آزادی جهانی به ثبت رسیده است.

حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) از زمان به قدرت رسیدنش در ۷۱ سال پیش، برای حفظ قدرت استبدادی‌اش، به سرکوب مردم چین مبادرت کرده است. پس از صدور دستور آزار و شکنجۀ فالون گونگ در سال ۱۹۹۹ وضعیت حقوق بشر و میزان آزادی در چین رو به کاهش بوده است. فالون گونگ یک روش معنوی باستانی است.

بسیاری از سازمانهای حقوق بشر از دولت آمریکا می‌خواهند که براساس قانون جهانی مگنیتسکی، مقامات چینیِ مسئول آزار و اذیت‌ مذهبی و عقیدتی را تحریم و دارایی‌های‌شان را مسدود کند و از ورود آنها به ایالات متحده جلوگیری به عمل آورد.

مطالب دیگر:

برای این بیماری همه‌گیر یک درمان وجود دارد: به “حزب کمونیست چین” نه بگویید!

تایوان کسب‌و کارها را باز نگه می‌دارد؛ اما دفاع در برابر ویروس کرونا را مدیریت می‌کند

یک دادگاه مستقل: چین هنوز در حال کشتن انسان‌ها برای برداشت اجباری اعضای بدن است