logo_eet

عضو پارلمان اروپا: تمرین‌کنندگان فالون گونگ اصلی‌ترین قربانیان برداشت اعضای بدن به‌دست رژیم چین هستند

(Source: fofg.org)
(Source: fofg.org)

برداشت اجباری اعضای بدن، یعنی گرفتن اندام حیاتی از اهداءکنندگان بدون کسب رضایت‌شان، یکی از بدترین جنایاتی است که توسط حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) انجام شده است و همچنان ادامه دارد. ائتلاف بین‌المللی برای پایان دادن به سوءاستفاده از پیوند عضو در چین (ETAC) برای ارزیابی وضعیت موجود و یافتن راه‌حلی برای جلوگیری از این وحشیگری، در ۲۴فوریه۲۰۲۱ یک مجمع آنلاین برگزار کرد. بیش از ۴۰ مقام منتخب از کشورهای مختلف به همراه ۱۱۷ سازمان در این رویداد شرکت کردند.

ضبط ویدئو از این مجمع با عنوان «کنفرانس برداشت اجباری اعضای بدن به‌دست ح‌ک‌چ» برای مشاهده در وب سایت ETAC در دسترس است. چند مقاله اخیر منتشر شده در مینگهویی گزارش ارائه شده توسط کارشناسان حقوقی، محققان اخلاق و مقامات منتخب را گزارش کرده است. امروز بر ارائه ایوان ویلیبور سینچیچ تمرکز می‌کنیم.

سینچیچ سیاستمدار کروات و رئیس «حزب حفاظت انسانی» و همچنین عضو پارلمان اروپا است. او در طی سخنرانی خود گفت که برداشت اجباری اعضای بدن بدترین نقض حقوق بشر است که توسط رژیم کمونیستی چین انجام شده است و تمرین‌کنندگان روش معنوی فالون گونگ قربانیان اصلی هستند. او از جامعه جهانی خواست که رژیم چین را به‌خاطر این فاجعه محکوم و تحریم کنند.

فالون گونگ یا فالون دافا یک تمرین معنوی و مدیتیشن باستانی برای پالایش جسم و ذهن است که بیش از ۲۱ سال است توسط حزب کمونیست چین تحت آزار و شکنجه بی‌رحمانه قرارگرفته است.

قربانیان عمدتاً تمرین‌کنندگان فالون گونگ هستند

سینچیچ اظهار داشت حتی در صورت مقایسه با موارد نقض شدید حقوق بشر از جمله کار اجباری، بازداشت خودسرانه، حبس در اردوگاه‌های کار اجباری و شکنجه، برداشت اجباری اعضای بدن جدی‌ترین جنایت علیه حقوق بشر است. اغلب اوقات برداشتن اجباری اعضای بدن زمانی اتفاق می‌افتد که قربانیان زنده و هوشیار هستند. قربانیان عمدتاً تمرین‌کنندگان فالون گونگ هستند زیرا سلامت جسمی آنها معمولاً بسیار خوب است.

نمایندۀ مجلس سینچیچ گفت برداشت اجباری اعضای بدن بخشی از آزار و شکنجه سیستماتیک در حال وقوع به‌دست حزب کمونیست چین علیه گروه‌های اقلیت قومی، مخالفان سیاسی و گروه‌های مذهبی است. نمونه‌ای از سیاست‌های ظالمانه ح‌ک‌چ سرکوب سیاسی در هنگ کنگ است. امروز که در قرن بیست و یکم زندگی می‌کنیم، شاهد فاصله زیادی بین نقض حقوق بشر چین و حقوق جهانی‌ای هستیم که همه باید از آن برخوردار شوند.

سینچیچ گفت که بسیاری از مردم از نقض حقوق بشر ح‌ک‌چ اطلاع ندارند. آنها از بدرفتاری و آزمایشات پزشکی روی اویغورها در اردوگاه‌های کار اجباری چیزی نمی‌دانند. در نتیجه، او گفت ما باید سطح آگاهی افراد دربارۀ این مسائل را افزایش دهیم و این اطلاعات را در اختیار عموم قرار دهیم.

مشارکت عمیق حزب کمونیست چین در برداشت اعضای بدن

ح‌ک‌چ به‌شدت در برداشت اجباری اعضای زندانیان عقیدتی دخیل بوده است. این عمل بیش از ۱۰ سال به‌طول انجامیده است، با این حال ح‌ک‌چ آن را انکار می‌کند.

نماینده مجلس سینچیچ گفت که در میان تمام جراحی‌های پیوند در جهان، دو سوم بیماران برای عمل پیوند به چین رفته‌اند. به‌عنوان مثال، در کرواسی سال‌ها باید منتظر پیوند عضو بود. در چین، زمان انتظار بسیار کوتاه‌تر است و اغلب فقط چند روز است. بعید است ح‌ک‌چ از اهمیت این اختلاف آگاهی نداشته باشد. در حقیقت، رژیم به‌طور فعال در برداشت اجباری اعضای بدن شرکت کرده است، گرچه مرتباً دربارۀ آن دروغ می‌گوید. در پایان، برداشت اعضای بدن به ابزاری برای ح‌ک‌چ تبدیل شده است تا مخالفان سیاسی را از بین ببرد و سودهای کلانی کسب کند.

سینچیچ گفت که وقتی چند سال پیش به‌عنوان یک انسان برای اولین بار دربارۀ برداشت اجباری اعضای بدن به‌دست حزب کمونیست چین مطلع شد، بسیار عصبانی شد. او همچنین احساس بدی داشت زیرا به‌ندرت مقام عالی‌رتبه‌ای در جامعه جهانی اقدامی برای جلوگیری از این امر انجام داده بود.

تلاش‌های مشترک مورد نیاز است

سینچیچ اظهار داشت خوب است که در سال۲۰۲۱، به برداشت اجباری اعضای بدن در حال وقوع به‌دست ح‌ک‌چ توجه بیشتری شده است. این بدان معنی است که افراد بیشتری دربارۀ آن چیزهایی شنیده‌اند و کنفرانس‌های بیشتری برای بحث دربارۀ این موضوع برگزار شده است.

متوقف کردن این جنایت نیز به تلاش‌های مشترک کشورهای مختلف نیاز دارد. سینشیچ به‌عنوان یک نماینده پارلمان اروپا گفت که اتحادیه اروپا به دلیل نگرانی در خصوص روابط تجاری با چین صریحاً از ح‌ک‌چ انتقاد نکرده است. او گفت که این باید پایان یابد و زندگی مردم باید در بالاترین اولویت قرار گیرد. او تأکید کرد که زمان آن فرا رسیده است که ترس از ح‌ک‌چ را کنار بگذاریم، تا اتحادیه اروپا و کل جهان موضعی علیه این رژیم اتخاذ کنند.

برخی از شرکت‌های خارجی نیز از برداشت اعضای بدن و تجارت اعضای بدن بهره‌مند شده‌اند، از جمله شرکت‌هایی از اروپا، ایالات متحده و سایر کشورهای آسیایی. علاوه بر این، بسیاری از مشاغل جهانی نیز به سیستم کار اجباری در چین متصل هستند.

سینچیچ پیشنهاد کرد تا درباره شرکت‌های دخیل در این جنایت تحقیق شود و به دنبال آن تحریم‌هایی علیه آن مشاغل و همچنین اشخاص وضع شود. او گفت اکنون زمان آن فرا رسیده است که جامعه بین‌المللی به برداشت اجباری اعضای بدن در چین نه بگوید.

نوشته: مینگهویی

مطالب دیگر:

سوسیالیسم گرگی در لباس گوسفند (بخش دوم)

ترامپ چند ماه دیگر با «پلتفرم شخصی خود» به شبکه‌های اجتماعی بازخواهد گشت

سنای ایالت آریزونا دستور بازشماری دستی ۲.۱ میلیون برگه رای از انتخابات ریاست جمهوری  ۲۰۲۰ را صادر کرد

اخبار مرتبط