Search
Asset 2

سناتور جاش هالی تنها سناتوری است که به همه منتخبان کابینه بایدن رأی منفی داد

جاش هالی، سناتور جمهوری‌خواه Josh Hawley
جاش هالی، سناتور جمهوری‌خواه (Greg Nash-Pool/Getty Images)

سناتور جاش هالی (نماینده جمهوری‌خواه میسوری) تنها سناتوری است که به همه منتخبان کابینه رئیس جمهور جو بایدن رأی منفی داده است.

در طی جلسات برای گرفتن تأییدیه برای پیت بوتیگیگ به‌عنوان دبیر حمل و نقل و الهاندرو مایورکاس به‌عنوان وزیر امنیت داخلی در ۲ فوریه، هالی رأی منفی داد.

پیش از این، او به آنتونی بلینکن به عنوان وزیر امور خارجه بایدن، جانت یلِن به عنوان وزیر خزانه‌داری، لوید آستین به عنوان وزیر دفاع و آوریل هِینز به عنوان مدیر اطلاعات ملی رأی منفی داد.

سناتورها تد کروز (تگزاس)، مارشا بلکبرن (جمهوری‌خواه تنسی) و مایک لی (جمهوری‌خواه-یوتا) هر یک به چهار نامزد بایدن رأی منفی داده‌اند. سناتورها تام کاتن (جمهوری‌خواه آرکانزاس)، ریک اسکات (جمهوری‌خواه فلوریدا) و رند پاول (جمهوری‌خواه کنتاکی) به سه گزینه کابینه رئیس جمهور رای مخالف داده‌اند. در همین حال، میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا (جمهوری‌خواه کنتاکی) تاکنون به‌ همه نامزدهای کابینه بایدن رأی تأیید داده است، به جز مایورکاس، که گفته شده که مک کانل به مجمع حزبی خود گفته تا به مایورکاس رأی منفی دهند.

هالی به عنوان یک نامزد احتمالی ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ مطرح شده است، اگرچه ماه گذشته در بیانیه‌ای گفت که قصد ندارد نامزد شود.

هالی در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز در ۲۶ ژانویه گفت: «من همیشه گفته‌ام … که برای ریاست جمهوری نامزد نمی‌شوم.» «تازه دو سال پیش انتخاب شدم. کارهای زیادی برای انجام وجود دارد و امیدوارم که هر روز تا آنجاکه می‌توانم به مبارزه برای میسوری ادامه دهم.»

هالی همچنین اولین سناتوری بود که اعلام کرد با صدور گواهینامه کالج انتخاباتی در ۶ ژانویه مخالفت خواهد کرد و این کار را برای پنسیلوانیا انجام داد. کروز به انتخاب‌کنندگان آریزونا اعتراض کرد. دموکرات ها و گروه‌های دیگر این دو را به دامن زدن به شورش در پایتخت در همان روز متهم کردند، اگرچه به‌چالش کشیدن کالج انتخاباتی توسط قانون اساسی پشتیبانی می‌شود و نمایندگان و سناتورهای دموکرات در جریان انتخابات ریاست جمهوری اخیر مخالفت کرده‌اند.

مطالب دیگر:

ویرجینیا برای محکوم‌کردن برداشت اجباری اعضای بدن در چین لایحه‌ای را تصویب می‌کند

شکایت حقوقی یکی از منصوبان ترامپ علیه دولت بایدن

رأی مجلس نمایندگان آمریکا به محرومیت مارجوری تیلور گرین از مناصبش در کمیته‌

مت گیتس: حاضرم به خاطر دفاع از ترامپ از مجلس نمایندگان استعفا دهم

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی