logo_eet

کاخ سفید فهرست دستاوردهای دوران ریاست جمهوری ترامپ را به نمایش گذاشت

کاخ سفید فهرست دستاوردهای دوران ریاست جمهوری ترامپ را به نمایش گذاشت برای من افتخار بزرگی بود که ارتش را بازسازی کردم و مردان و زنان شجاع نظم
(Mandel Ngan/AFP via Getty Images)

کاخ سفید فهرستی طولانی از دستاوردهای دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ را منتشر کرد.

در این سند که «دستاوردهای دولت ترامپ» نام دارد، به مواردی چون رونق اقتصادی بی‌سابقه قبل از همه‌گیری ویروس کرونا، ایجاد فرصت‌های شغلی برای آمریکایی‌ها از هر نژادی، تخفیف‌های مالیاتی برای طبقه متوسط، ایجاد شغل و سرمایه‌گذاری در مناطقی که به عنوان فرصت محسوب می‌شدند، حذف مقررات و سیاست‌های تجاری و معاملاتی دست و پا گیر، اشاره شده است.

برخی از اقدمات برجسته رئیس جمهور که در این فهرست به آن‌ها اشاره شده، شامل مواردی چون ساخت بیش از ۴۵۰ مایل دیوار مرزی جدید، تخصیص بیش از ۲.۲ تریلیون دلار به هزینه‌های نظامی و بازسازی سیستم قضایی هستند.

ترامپ با همکاری اکثریت سناتورهای جمهوری‌خواه، سه قاضی محافظه کار را در دیوان عالی کشور به کار گماشت و بیش از ۲۳۰ قاضی فدرال را منصوب کرد و ۵۴ قاضی را برای دادگاه‌های مختلف تجدیدنظر در نظر گرفت.

علاوه بر آن، این فهرست بر دفاع ترامپ از آزادی‌های مذهبی در ایالات متحده و جهان تأکید می‌کند. در آن میان می‌توان به «اعمال محدودیت برای برخی مقامات، واحدهای امنیتی و شرکت‌های چینی» که در آزار و اذیت پیروان گروه‌های مذهبی در چین دست داشتند، اشاره کرد.

به نظر می‌رسد انتشار این سند از سمت کاخ سفید به آن معنا است که ترامپ پس از مدت ها جنگ بر سر سلامت انتخابات، در حال آمادگی برای ترک کاخ سفید است.

ترامپ اخیراً چندین بار به اقدامات گذشته خود در طی دوران ریاست جمهوریش اشاره کرده است. او روز دوشنبه از مرزهای جنوبی و دیوارهای تازه‌ساز بازدید کرد و روز چهارشنبه نیز در بیانیه‌ای، به تبلیغ سیاست‌های نظامی خود پرداخت.

او در بیانیه ۱۴ام ژانویه خود گفت: «برای من افتخار بزرگی بود که ارتش را بازسازی کردم و مردان و زنان شجاع نظامی را مورد حمایت قرار دادم.»

اوایل این ماه، ترامپ متعهد به «انتقال منظم» قدرت به دولت بعدی شد اما گفت که در مراسم تحلیف شرکت نخواهد کرد.

یکی از خبرنگار خارج کاخ ​​سفید اعلام کرد که کارکنان ترامپ در حال خروج از بال غربی این کاخ هستند.

جنیفر جیکوبز، خبرنگار بالومبرگ در کاخ سفید، در طی یک یادداشت توییتری نوشت: «دیوارهای بال غربی لخت شده‌اند و تنها چند نقاشی و تصویر که به کاخ سفید تعلق دارند، در آن‌جا به چشم می‌خورد. بیشتر میزهای کاری نیز خالی شده‌اند.»

مطالب دیگر:

مدیر عامل شرکت گویا: «آنها می‌خواهند فرهنگ، تاریخ و آزادی ما را بگیرند.»

 اهدای جایزه بشردوستی به محقق برداشت اجباری اعضای بدن در چین

 مشاور ارشد منتخب بایدن چه کسی است؟

بیل گیتس اکنون بزرگ‌ترین مالک زمین‌های کشاورزی است

اخبار مرتبط