logo_eet

سردرگمی درباره نتیجه انتخابات آمریکا: آنچه درباره وضعیت شکایت در ایالت‌‌‌‏های کلیدی باید بدانید

کارزار انتخاباتی ترامپ سردرگمی درباره نتیجه انتخابات آمریکا: آنچه درباره وضعیت شکایت در ایالت‌‌‌‏های کلیدی باید بدانید دریافت آرا از افراد
(Theepochtimes.com)

در تاریخ ۳ نوامبر مردم آمریکا به رئیس‌‌‌‏جمهور بعدی خود رای دادند. با این وجود تا ۱۰ نوامبر همچنان نتیجه انتخابات به تایید نرسیده است و چالش‌‌‌‏های قانونی و بازشماری آرا در ایالات کلیدی در حال بررسی هستند. اپک تایمز این مطلب را در صورت دریافت اطلاعات جدید درباره انتخابات ۲۰۲۰ به روز رسانی خواهد کرد.

اپک تایمز تا زمان تایید تمامی نتایج و برطرف شدن چالش های قانونی برنده انتخابات را اعلام نخواهد کرد.

نکات کلیدی درباره وضعیت انتخابات ریاست جمهوری:

  • در ایالت‌‌‌‏های پنسیلوانیا و آریزونا چالش‌‌‌‏های قانونی به صحت انتخابات وارد شده است.
  • کارزار انتخاباتی ترامپ درخواست بازشماری ایالت ویسکانسین را دارد.
  • ایالت جورجیا انجام بازشماری را اعلام کرده است.
  • ایالت‌‌‌‏های کارولینای شمالی و آلاسکا به شمارش آرا ادامه می‌‌‌‏دهند.
خلاصه‌‌‌‏ای از دادخواست‌‌‌‏ها و موارد بازشماری
پنسیلوانیا

 ۹ نوامبر ۲۰۲۰: کارزار انتخاباتی ترامپ یک دعوی قضایی را در دادگاه فدرال ثبت کرده است که خواستار منع ایالت‌‌‌‏ها از تایید نتایج انتخابات ۲۰۲۰ شده و نشان دهنده «سوء مدیریت فرآیند انتخابات» و انجام «مخفیانه» شمارش آرا است (منبع).

۶ نوامبر ۲۰۲۰: ساموئل آلیتو، قاضی دادگاه عالی ایالات متحده یک فرمان موقت صادر کرده است که پنسیلوانیا را مجبور به تفکیک آرا دریافت شده پس از روز انتخابات می‌‌‌‏کند. کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ پیش از این در تاریخ ۴ نوامبر به دادخواست دادگاه عالی مبنی بر منع افزایش موعد مقرر دریافت آرای پستی پیوسته بود. هم اکنون دادگاه عالی درخواستی را برای ارجاع پرونده درنظر گرفته است.

۵ نوامبر ۲۰۲۰: کارزار انتخاباتی ترامپ شکایت خود از هیئت انتخابات شهر فیلادلفیا را تنظیم کرد و خواستار دستور اضطراری برای متوقف کردن شمارش آرا در این شهر شد. این در حالیست که یک قاضی فدرال در تاریخ ۵ نوامبر درخواست اضطراری کارزار انتخاباتی ترامپ را رد کرد.

۵ نوامبر ۲۰۲۰: کارزار انتخاباتی ترامپ از هیئت انتخابات شهر مونتگومری شکایت کرد تا شمارش آرای پستی که با قوانین انتخابات مطابقت ندارند را متوقف کند. کارزار ترامپ ادعا کرده است که مسئولان انتخاباتی در حال شمارش آرایی هستند که پاکت آنها دارای اطلاعات ضروری مانند امضا، آدرس رای دهنده و تاریخ نیست. کارزار ترامپ در زمان تنظیم پرونده ۶۰۰ رای را با این مشخصات شناسایی کرد. این پرونده هم اکنون در جریان است.

۴ نوامبر ۲۰۲۰: کارزار انتخاباتی ترامپ در پنسیلوانیا شکایتی را برای متوقف کردن شمارش آرا تا زمان دسترسی ناظران جمهوری خواه به فرآیند شمارش مطرح کرد. به روزرسانی: دادگاه استیناف پنسیلوانیا در تاریخ ۵ نوامبر به نفع کارزار ترامپ رای صادر کرد و مسئولان انتخاباتی را دعوت به تجدیدنظر کرد. دادگاه عالی ایالات متحده در تاریخ ۹ نوامبر اعلام کرد که به این شکایت رسیدگی خواهد کرد. این پرونده هم اکنون در جریان است.

۴ نوامبر ۲۰۲۰: کارزار انتخاباتی ترامپ با تنظیم یک دادخواست، کتی بوکوار، فرماندار ایالت پنسیوانیا و ۶۷ شهر را مجبور به رعایت موعد مقرر قبلی برای ارائه مدارک شناسایی توسط رای دهندگانی کرد که در برگه انتخاباتی اولیه خود اطلاعات کاملی را ارائه نکرده بودند. شکایت کارزار ترامپ نشان می‌‌‌‏دهد که بوکوار موعد مقرر ۹ نوامبر را به مدت سه روز افزایش داده بود (منبع). قاضی پنسیلوانیا در تاریخ ۹ نوامبر به تمامی شهرهای ایالت دستور داد تا تمامی آرای دریافت شده بین تاریخ ۱۰ تا ۱۲ نوامبر (که اطلاعات آنها مشابه آرای دریافت شده پیش از ۹ نوامبر هستند) را از سایر آرا جدا کنند. آرای جدا شده تا زمان تایید دیوان عالی قابل شمارش نخواهند بود. این پرونده هم اکنون در جریان است.

ویسکانسین

۴ نوامبر ۲۰۲۰: کارزار انتخاباتی ترامپ درخواست بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین را ارسال کرده است. جاستین کلارک، معاون کارزار انتخاباتی ترامپ در تاریخ ۷ نوامبر اعلام کرد که تیمش فرآیند بازشماری را آغاز خواهد کرد.

جورجیا

۶ نوامبر ۲۰۲۰: فرماندار ایالت جورجیااعلام کرد که بازشماری آرا در این ایالت انجام خواهد شد.

۴ نوامبر ۲۰۲۰: کارزار انتخاباتی ترامپ و حزب جمهوری خواه ایالت جورجیاشکایتی را مبتنی بر شمارش اشتباه آرای غیابی پس از موعد مقرر تنظیم کرد. یک قاضی در جورجیا در تاریخ ۵ نوامبر این شکایت را مردود اعلام کرد.

آریزونا

۷ نوامبر ۲۰۲۰: کارزار انتخاباتی ترامپ و کمیته ملی جمهوری خواهان یک شکایت را مبنی بر آرا مردود در شهر ماریکوپا تنظیم کردند. این شکایت نشان می‌‌‌‏دهد که به دلیل راهنمایی‌‌‌‏های اشتباه کارکنان در حوزه‌‌‌‏های انتخاباتی، بخش بزرگی از آرا حضوری مردود اعلام شدند. این پرونده هم اکنون در جریان است.

۵ نوامبر ۲۰۲۰: کارزار انتخاباتی ترامپ و کمیته ملی جمهوری خواهان از یک قاضی در ایالت آریزونا درخواست کردند تا با پیوستن آنها به یک شکایت درباره مشکل دستگاه‌‌‌‏های ثبت رای موافقت کند. این شکایت نشان می‌‌‌‏دهد که یک برگ رای در شهر فینکس به دلیل پر شدن با خودکار حوزه رای گیری در دستگاه ثبت نشده است. با این حال وکلای این پرونده در تاریخ ۷ نوامبر به دادگاه اعلام کردند که از پیگیری پرونده منصرف شده‌‌‌‏اند.

 نوادا

۵ نوامبر ۲۰۲۰: کارزار انتخاباتی ترامپ از دو پرونده در نوادا پشتیبانی کرد که درخواست تغییر در فرآیند تایید امضا در پردازش آرا و افزایش دسترسی ناظران جمهوری خواه در شهر کلارک را دارند. به روز رسانی: یک قاضی فدرال و قاضی شهر کلارک در تاریخ ۶ نوامبر به ترتیب درخواست تغییر فرآیند تایید امضا و درخواست افزایش دسترسی ناظران جمهوری خواه را رد کردند.

میشیگان

۹ نوامبر ۲۰۲۰: یک دادخواست در دادگاه منطقه‌‌‌‏ای شهر وین مبتنی بر تقلب در فرآیند شمارش آرای پستی تنظیم شد. این دادخواست نشان می‌‌‌‏دهد که مسئولان انتخابات این شهر در چند عمل غیرقانونی در شمارش آرا، شامل تغییر تاریخ آرای پستی و عدم تایید امضا در آرای غیابی دست داشته‌‌‌‏اند (منبع). تاکنون چندین نفر شهادت‌‌‌‏های خود مبنی بر مشاهده تقلب احتمالی در انتخابات را در دادگاه ارائه کرده‌‌‌‏اند. شاکیان این پرونده، دو ناظر انتخابات به دنبال صدور دستور توقف موقت شمارش آرا هستند. این پرونده هم اکنون در جریان است.

۴ نوامبر ۲۰۲۰: کارزار انتخاباتی ترامپ در ایالت میشیگان شکایت خود برای توقف شمارش آرا تا زمان دسترسی کافی ناظران جمهوری‌‌‌‏خواه را تنظیم کرد. در تاریخ ۵ نوامبر ۲۰۲۰، قاضی ایالت میشیگان درخواست کارزار ترامپ را رد کرد. کارزار انتخاباتی ترامپ در تاریخ ۶ نوامبر دادخواست خود مبنی بر بررسی مجدد پرونده و تجدیدنظر را ارسال کرد. دادگاه تجدید نظر میشیگان در تاریخ ۹ نوامبر درخواست تکمیل نقص مدارک را به کارزار ترامپ ارسال کرد.

خلاصه تحقیقات درباره موارد بی نظمی در انتخابات
جورجیا

نرم افزار رای‌‌‌‏دهی: به دلیل مشکلات نرم افزاری متعدد در سیستم های انتخاباتی ایالتی (که توسط شرکت خصوصی «دومینیون» در شهر دنور مدیریت می‌‌‌‏شوند)، فرآیند شمارش آرا در شهر گوینت تقریبا به مدت یک هفته به طول انجامید. آلیس اولنیک، عضو جمهوری خواه هیئت ثبت نام رای دهندگان در این باره گفت که مشکلات نرم افزاری در طول شمارش آرا مرتبا مشاهده شده و این امر اعتماد او به سیستم‌‌‌‏های شرکت دومینیون را کاهش داده است.

کی استیمسون، معاون شرکت دومینیون در امور دولتی درباره این مشکلات به واشنگتون تایمز گفت: «هیچ شواهدی از مشکلات نرم افزاری در سیستم‌‌‌‏های ما وجود ندارد. این احتمال وجود دارد که به دلیل تنظیم اشتباه، این سیستم‌‌‌‏ها در پردازش آرای دسته بندی شده مشکل داشته‌‌‌‏اند. متخصصان ما بلافاصله برای برطرف کردن این مشکلات با مسئولان شهر همکاری کردند، و ناظران انتخابات روز بعد به ثبت آرا ادامه دادند.»

گزارشات نشان می دهند که از دستگاه‌‌‌‏های شرکت دومینیون در ۲۸ ایالت، شامل بسیاری از ایالت‌‌‌‏های چرخشی استفاده شده است.

میشیگان

نرم افزار رای دهی: جمهوری‌‌‌‌‏خواهان ایالت میشیگان در تاریخ ۷ نوامبر به مجله «واشنگتن اگزمینر» گفتند که پس از شمارش اشتباه ۶۰۰۰ رای برای نامزد دموکرات «جو بایدن» به جای دونالد ترامپ در شهر آنتریم، تحقیقات خود را درباره شرکت «دومینیون» و دستگاه‌‌‌‌‏های شمارش رای آنها گسترش می‌‌‌‌‏دهند. لورا کاکس، رئیس حزب جمهوری‌‌‌‌‏خواه در ایالت میشیگان، هفته گذشته گفت که علاوه بر آنتریم ۴۷ شهر دیگر در این ایالت از نرم افزار شرکت دومینیون استفاده کرده‌‌‌‌‏اند. فرماندار ایالت میشیگان، جوزلین بنسون برخی از ادعاهای جمهوری خواهان در این زمینه را رد کرده و علت این مسئله را خطای انسانی دانست.

بی نظمی در انتخابات: قانونگذاران ایالت میشیگان در حال تحقیق درباره موارد بی نظمی انتخابات در این ایالت هستند. کمیته مشترک مجلس سنا و مجلس نمایندگان به رهبری حزب جمهوری خواه در تاریخ ۷ نوامبر یک جلسه اضطراری تشکیل جلسه داده و رای به صدور احضاریه برای مسئولان برگذاری انتخابات و درخواست اسناد مرتبط با فرآیند انتخابات در میشیگان دادند.

ویسکانسین

بررسی انتخابات: به دلیل نگرانی از تقلب در فرآیند رای گیری و حجم بالای آرای پستی، رابین ووس (روچستر)، سخنگوی مجمع ایالتی ویسکانسین در تاریخ ۶ نوامبر رئیس کمیته کمپین و انتخابات را ملزوم به بررسی سریع چگونگی مدیریت انتخابات کرد.

ادعای تقلب در رای گیری

ویلیام بار، دادستان کل روز دوشنبه به وزارت دادگستری اجازه داد تا پیش از تایید نتایج درباره «ادعاهای قابل توجه» در زمینه بی نظمی در فرآیند رای گیری تحقیق کند.

میشیگان

در طرح دعوی که در تاریخ ۹ نوامبر پر شده است، شاهدان متعدد درباره موارد تقلب انتخاباتی و سوء رفتار سوگند یاد کرده‌‌‌‌‏اند (منبع). ناظران انتخاباتی در این اظهاریه درباره مواردی مانند منع شدن از بررسی عدم تطبیق امضا در برگه‌‌‌‌‏های انتخاباتی، دریافت آرای پستی با تاخیر، و آرای بدون اعتبار گزارش داده‌‌‌‌‏اند.

تغییر تاریخ آرای پستی

جسی جیکوب، یکی از شمارنده‌‌‌‌‏های آرا در شهر دیترویت تأیید کرد که به وی دستور داده شده است تا تاریخ آرای پستی را تغییر داده و سایر نقص‌‌‌‌‏های آن ها را نادیده بگیرد. او همچنین ادعا کرد که به وی گفته شده بود تا از رای دهندگان حضوری درخواست کارت شناسایی نداشته باشد. جیکوب در اظهاریه خود گفت: «در تاریخ ۴ نوامبر سال ۲۰۲۰ به من دستور داده شد که تا به شکل غیر قانونی تاریخ آرای غیابی خارج از پرونده رای دهندگان مجاز (QVF) را تغییر بدهم تا به نظر برسد که این آرا در تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۲۰ یا پیش از آن دریافت شده‌‌‌‌‏اند. آنها به من گفتند تا اطلاعات پرونده رای دهندگان مجاز را تغییر بدهم تا آرای غیابی به نظر به موقع رسیده باشند و در نهایت تایید شوند. همچنین به من گفته شد تا اطلاعات QVF را تغییر بدهم تا آرای غیابی به نظر معتبر و سر وقت رسیده باشند. من گمان می کنم که این کار برای هزاران رای انجام شده باشد.»

تحریک رای دهندگان

جسی جیکوب همچنین ادعا کرده است که کارکنانی که آرای حضوری را دریافت می‌‌‌‌‏کردند، رای دهندگان را تشویق یا تحریک کرده‌‌‌‌‏‌‌‌‌‏اند تا به نفع جو بایدن، نامزد حزب دموکرات رای بدهند. او در این باره گفت: «من به طور مستقیم شاهد این بودم که کارکنان حوزه‌‌‌‌‏های رای گیری در شهر دیترویت به طور روزانه سعی در متقاعد کردن رای دهندگان داشتند تا به حزب دموکرات و جو بایدن رای بدهند. من کارکنانی را مشاهده کردم که رای دهندگان را به رای دادن به نامزدهای دموکرات در مجلس سنا و نمایندگان تشویق می‌‌‌‌‏کردند. شاهد بودم که این کارکنان در کنار رای دهندگان به غرفه‌‌‌‌‏ها می‌‌‌‌‏رفتند، در کنار آنها می‌‌‌‌‏ایستادند و آن‌‌‌‌‏ها را به رای دادن به جو بایدن تشویق می‌‌‌‌‏کردند.

دریافت هزاران رای پس از موعد مقرر

اندرو سیتو، ناظر انتخابات در اظهاریه خود بیان کرد که ده‌‌‌‌‏ها هزار برگ رای بدون پاکت در بسته‌‌‌‌‏های بدون پلمب در ساعت ۴:۳۰ صبح روز بعد از انتخابات به شهر وین در ایالت میشیگان رسیدند. ماشین‌‌‌‌‏های حامل این آرا پلاک متعلق به سایر ایالات را داشتند. سیتو در این باره گفت: «تقریباً در ساعت ۴:۳۰ صبح روز بعد از انتخابات، ده‌‌‌‌‏ها هزار رای وارد ساختمان شد و روی هشت میز بزرگ قرار گرفت. برخلاف حالت عادی، این آرا از درب پشتی ساختمان وارد شدند. ما شروع به شمارش این آرا با فرآیند همیشگی کردیم، اما من متوجه این الگو شدم که تقریبا تمام آرا متعلق به جو بایدن بود. در زمان شمارش، من حداقل پنج یا شش بار از شمارنده‌‌‌‌‏ها شنیدم که بیشتر آرا به نفع بایدن هستند. علاوه براین، تمامی نمونه‌‌‌‌‏هایی که از این آرا گرفتم به نفع جو بایدن بودند.»

سیتو در ادامه گفت که مسئول حوزه انتخاباتی بعد از مدتی پنجره‌‌‌‌‏های اتاقی که در آن نشسته بود را با مقوا پوشاند، و پس از اینکه برای استراحت از ساختمان خارج شد اجازه ورود مجدد را نداشت.

دریافت آرا از افراد ناشناس و تایید نشده

رابرت کوشمن، ناظر انتخاباتی در اظهاریه خود سوگند خورد که شاهد چندین هزار رای در جعبه‌‌‌‌‏هایی بوده که با نام‌‌‌‌‏های موجود در پرونده رای دهندگان مجاز (QVF) یا لیست‌‌‌‌‏های تکمیلی رای دهندگانی که کمی قبل از روز انتخابات ثبت نام کرده‌‌‌‌‏اند تطبیق نداشتند. کوشمن در این باره گفت: «من شاهد اپراتورها در میزهای شمارش بودم که به طور دستی نام و آدرس این افراد ناشناس را در فهرست QVF اضافه می‌‌‌‌‏کردند. زمانی که درباره دلیل احتمالی شمارش آرا افراد ناشناس و تایید نشده سوال کردم، به من پاسخ داده شد که دفتردار شهر وین آنها را بررسی کرده است.»

کوشمن شاهد مستقیم شمارش آرای تایید نشده بود و در ادامه گفت که اپراتورها تاریخ تولد هر یک از این افراد را ۱/۱/۱۹۰۰ ثبت می کردند. کوشمن در این باره گفت: «من درباره غیر ممکن بودن این کار و این امر که تمامی رای دهندگان تاریخ تولد مشابه در سال ۱۹۰۰ میلادی داشته باشند به اپراتورها تذکر دادم، اما آنها به من گفتند که این دستورالعملی است که از دفتردار شهر وین رسیده است. من از میزان عدم صداقت، بی نظمی و تاکتیک‌‌‌‌‏های متقلبانه در انتخابات ۳ نوامبر ۲۰۲۰ در مرکز TCF متعجب و ناامید شدم.»

اپک تایمز برای اطلاعات بیشتر با کارمندان مسئول در شهر وین و دیترویت تماس گرفته است. دیوید فینک، مشاور ارشد نماینده شهر دیترویت در بیانیه‌‌‌‌‏ای به اپک تایمز گفت که این دادخواست «ادعاهای بی‌‌‌‌‏اساس را مطرح کرده که سعی در تضعیف اعتماد مردم به یک انتخابات منصفانه دارد.»

فینک در ادامه به اپک تایمز گفت: «مانند دو پرونده قبلی، این پرونده هم فاقد مدارک و شواهد قانع کننده درباره وقوع سوء رفتار یا تقلب در انتخابات است. پایه و اساس این پرونده‌‌‌‌‏ها صرفا یک تئوری توطئه است که قبلا خلاف آن ثابت شده است. ما اطمینان داریم که این پرونده مثل پرونده‌‌‌‌‏های هفته گذشته منتفی خواهد شد. در اتاق شمارش در مرکز TCF بیش از ۲۰۰ ناظر جمهوری خواه حضور داشت، اما فقط پنج نفر از آنها چنین ادعایی را اعلام کرده‌‌‌‌‏اند که خود نشان دهنده وجود فرآیند مناسب در رای گیری و شمارش است.»

نوادا

سخنگوی حزب جمهوری خواه در نوادا اعلام کرد که وکلای این حزب یک دادخواست جنایی به ویلیام بار، دادستان کل ارسال کرده‌‌‌‌‏اند که شامل حداقل ۳،۰۶۲ مورد تقلب در این ایالت است. این حزب ادعا کرد که پس از ارجاع متقابل بیش از ۶۰ صفحه از سوابق رای دهندگان با داده‌‌‌‌‏های موسسه ملی آدرس (NCOA)، حداقل ۳،۰۶۲ مورد رای دهی نامناسب توسط افراد را مشاهده کرده‌‌‌‌‏اند. علاوه براین، دو افشاگر نیز برای ارائه شهادت و مدارک در زمینه بی نظمی در حوزه‌‌‌‌‏های رای گیری اعلام آمادگی کرده‌‌‌‌‏اند.

مطالب دیگر:

۱۰ دادستان کل آمریکا خواستار لغو قانون تمدید مهلت ارسال آرای پستی شدند

سفارت و کنسولگری‌های ایالات متحده در چین نسخۀ چینی گزارش حقوق بشر ۲۰۱۹ را منتشر می‌کند که خواستار توجه به آزار و شکنجه فالون گونگ است

«انتخابات ایالات متحده نبرد بین نیکی و پلیدی است»

اخبار مرتبط