Asset 2

درخواست کارزار ترامپ از دیوان عالی میشیگان برای اعلام نقض قانون اساسی ایالتی در روند انتخابات

کارزار ترامپ اگرچه ایالت میشیگان هم اکنون نتایج انتخابات ۲۰۲۰ را تایید کرده است، کارزار ترامپ از دیوان عالی ایالت درخواست کرد تا ژاکلین بنس
(NTD screenshot)

کارزار ترامپ می‌گوید که کالج الکترال هنوز رای نداده است.

کارزار پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه از دیوان عالی میشیگان درخواست کرد تا چالش قانونی مبنی بر «دسترسی معنی‌دار» ناظران برای مشاهده شمارش آرا در این ایالت را مجددا بررسی کند.

اگرچه ایالت میشیگان هم اکنون نتایج انتخابات ۲۰۲۰ را تایید کرده است، کارزار ترامپ از دیوان عالی ایالت درخواست کرد تا ژاکلین بنسون، معاون فرماندار را به دلیل اجازه شمارش آرای غیابی بدون دسترسی ناظران به مشاهده این فرآیند به عنوان ناقض قانون اساسی ایالت و قوانین انتخابات شناسایی کند.

همچنین در استدلال کارزار آمده است که اقدامات بنسون منجر به نقض حق رای منصفانه و قانونی افراد در قانون اساسی شده است.

در متن دادخواست کارزار آمده است: «به دلیل بی‌کفایتی بنسون، معاون فرماندار در جلوگیری از پردازش آرای غیرقانونی و عدم اطمینان وی از دسترسی معنی‌دار ناظران رسمی برای مشاهده و به چالش کشیدن انتخابات، حقوق اساسی شهروندان میشیگان نقض شده است». (منبع)

این کارزار هم اکنون درخواست تجدید نظر در رای اکثریت دادگاه را تنظیم کرده و به دلیل فرصت باقی مانده تا ملاقات اعضای کالج الکترال در ۱۴ دسامبر و قابلیت تعمیم این پرونده برای انتخابات آینده، حق خود برای این کار را محفوظ می‌داند.

کارزار همچنین به دیدگاه مخالف پاتریک متر، قاضی دادگاه تجدیدنظر میشیگان اشاره کرد. متر در این باره گفت: «ادعاهای پرونده به دلایلی اعم از عدم انتخاب اعضای الکترال ایالتی، عدم ملاقات اعضای الکترال، و عدم تشکیل جلسه کنگره برای استفاده از اختیارات خود قابل بحث نیست». (منبع)

این قاضی همچنین اضافه کرد که کارزار ترامپ حق درخواست تجدید نظر در برخی از موارد پرونده را دارد.

تیم حقوقی ترامپ ابتدا این پرونده را در تاریخ ۴ نوامبر و به منظور توقف شمارش آرا در میشیگان «تا زمان ارائه دسترسی معنی‌دار» برای نظارت بر نحوه مدیریت آرای غیابی تنظیم کرده بود.

قاضی سینتیا استیونز یک روز بعد در جلسه رسیدگی به این پرونده درخواست کارزار برای توقف شمارش آرا را مردود دانست. او خاطرنشان کرد که شکایت از بنسون نادرست است، چراکه وی حتی در مقام رئیس مسئولان برگزاری انتخابات نیز کنترلی بر تدارکات شمارش آرا ندارد.

او همچنین شهادت جسیکا کنارن، ناظر جمهوری خواه که در مرکز شمارش شهر وین حضور داشت را به دلیل عدم ارائه شواهد کافی رد کرد.

کارزار ترامپ روز ۶ نوامبر از دادگاه تجدید نظر میشیگان درخواست کرد تا تصمیم استیونز را بررسی کند، اما دادگاه در تاریخ ۴ دسامبر با نتیجه ۲-۱ این درخواست را رد کرد. تیم حقوقی پس از آن به امید لغو تصمیم استیونز درخواست تجدید نظر خود را به دیوان عالی ایالتی برده است.

وکلای تیم حقوقی استدلال کرده‌اند که سه نهاد اداری گزارش انتخابات را به بنسون، که از حق کنترل و نظارت بر مسئولان انتخاباتی برخوردار است ارائه می‌دهند. آنها اضافه کردند که بنسون مسئول اطمینان از برگزاری منصفانه، عادلانه و قانونی انتخابات توسط مقامات محلی میشیگان است.

در نوشته وکلای تیم حقوقی آمده است: «بنسون مقامی است که مسئولیت اطمینان از دسترسی معنی‌دار ناظران به فرآیند انتخابات در تمام سطوح را دارد». (منبع)

وکلا اضافه کردند که شهادت جسیکا کنارن فاقد شواهد نیست، و براساس تجربه دست اول ارائه شده است.

کارزار ترامپ همچنین به دنبال دستوری برای اعطای «دسترسی معنی‌دار برای نظارت و بررسی فرآیند ثبت آرای غیابی» به ناظران منتخب است. یک دستور جداگانه از بنسون درخواست می‌کند تا مسئولان انتخابات را به «اطمینان از دسترسی معنادار ناظران به فرآیند شمارش آرای غیابی و امکان بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته از مکان دریافت جعبه‌های رای و نقاط دور از دسترس» ترغیب کند.

تنظیم این دستورها پس از شهادت چندین افشاگر و شاهد در کمیته نظارت بر مجلس میشیگان در تاریخ ۲ دسامبر مبنی بر وقوع تقلب انتخاباتی و ارعاب رای‌دهندگان صورت گرفت.

هیما کولاناگریدی، یکی از شاهدان و ناظر جمهوری خواه در مرکز TCF تجربه خود از تهدید شدن به دلیل پوشیدن برچسب حزب جمهوری خواه را به اشتراک گذاشت.

کولاناگریدی گفت: «همه با مشاهده رنگ پوست من تصور می‌کنند دموکرات هستم. به همین دلیل در مرکز شمارش یک خانم به سمت من آمد و به من گفت «بیا این حرامزاده‌ها را بیرون کنیم» و من از او پرسیدم «کدام حرامزاده ها؟» وقتی که برچسب جمهوری خواهان را نشان دادم، او با نگاهی به من گفت «تو در طرف اشتباه هستی».

کولاناگریدی در ادامه گفت که دموکرات ها، وکلای اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا (ACLU) و کارکنان انتخابات صرفا ناظران جمهوری خواه را به چالش می‌کشیدند.

این پرونده با عنوان Donald J. Trump for President, Inc. v. Benson شناخته شده است (دادگاه بدوی: ۲۰-۰۰۰۲۲۵-MZ؛ دادگاه تجدید نظر میشیگان: ۳۵۵۳۷۸).

مطالب دیگر:

اقتصاد کشور چین در آستانه فروپاشی

هیئت تحریریه اپک تایمز: آمریکایی‌ها باید مقابل حمله به انتخابات ایستادگی کنند

آنچه در پشت نقشه‌های سوسیالیست‌ها پنهان است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی