Search
Asset 2

کارشناسان چینی: همه‌گیری ویروس در چین به پایان نرسیده است

خانم مسنی در ووهان چین، خود را از زیر مانعی رد می‌‏کند. (NOEL CELIS/AFP via Getty Images)
خانم مسنی در ووهان چین، خود را از زیر مانعی رد می‌‏کند. (NOEL CELIS/AFP via Getty Images)

رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های همه‌گیر چین روز ۲ آوریل گفت، که اپیدمی کنونی در چین به پایان نرسیده و اکنون وارد مرحله جدیدی شده است، و این گفته تضاد آشکاری با ادعای مقامات پکن، مبنی بر پایان یافتن شیوع ویروس حزب کمونیست، در چین دارد.

 زِنگ گوآنگ، به روزنامه دولتی هلس‌تایمز گفته است که این ویروس به احتمال زیاد افراد بیشتری را آلوده کند.

وی گفت « این ویروس در بیش از ۲۰۰ کشور جهان گسترش یافته است و افراد بیشتری را نسبت به ویروس سارس آلوده کرده است و در پایان ممکن است بیش از ۱۰۰ برابر سارس شیوع داشته باشد. »

سارس نخستین بار در سال ۲۰۰۲ در استان گوانگدونگ چین کشف شد و پس از آنکه مقامات چینی اطلاعات مربوط به شیوع این بیماری را پنهان کردند به هنگ کنگ و سایر شهرها گسترش یافت. آمار رسمی مرگ و میر جهانی سارس در حدود ۸۰۰ نفر است، اما به دلیل پنهانکاری چین احتمالاً رقم واقعی بسیار بیشتر باشد.

زنگ گفت « همه گیری در چین هنوز شدید است… اکنون مرحله‌ای برای جلوگیری از ورود افراد آلوده به چین و کنترل عفونت‌های خانگی جدید است. باید از شیوع بزرگ بعدی جلوگیری کنیم. »

در تاریخ ۲ آوریل، مقامات پکن ادعا کردند که هیچگونه ابتلای تازه‌ای در داخل چین وجود نداشه، و فقط ۳۵ مورد ابتلا مربوط به افراد خارجی که به چین وارد شده‌اند وجود داشته‌ است. با این حال ، شهروندان چین طبق مصاحبه‌هایی که با اپک تایمز داشته‌اند، این ادعای مقامات را باور نداشته‌اند.

در این میان نگرانی‌های زیادی در خصوص افراد مبتلا ولی بدون علامت وجود دارند که می توانند ناقل بیماری باشند. در حالی که مقامات حزب کمونیست، مدعی شده‌اند که خطر شیوع ویروس از سوی ناقلین بدون علامت وجود ندارد، ولی کارشناسان این ادعا را رد کرده‌‏اند و مواردی از ابتلا به این شکل دیده شده است.

اِپُک تایمز، ویروس کرونا را ویروس حزب کمونیست چین می‌نامد، زیرا پنهان‌کاری، و سوء مدیریت حزب کمونیست چین باعث شده است که ویروس در سراسر چین گسترش یابد و یک بیماری همه گیر جهانی شود.

مطالب دیگر:

حجم سوزاندن اجساد و تحویل خاکستر مردگان، فراتر از آمار رسمی مرگ و میر ویروس در چین

فاصله اجتماعی : ابزاری برای مبارزه با ویروس کرونا

خطرات وابستگی جهان به چین در زمینۀ دارو و تجهیزات پزشکی

نویسنده آمریکایی : چگونه در زمان بحران سپاسگزار و سخاوتمند باشیم

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی