Search
Asset 2

کارشناس سایبری: روند انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، «جنایتی سازمان یافته علیه آمریکایی‌ها» بود

(Scott Olson/Getty Images)
(Scott Olson/Getty Images)

هفته گذشته تحقیقاتی توسط سازمان منافع عمومی آرا صحیح (TTV)  کمیته انتخابات مجلس ایالتی ارائه شد. بر اساس این تحقیقات، در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، حداقل ۱۳۷۵۰۰ رای غیابی به صورت غیرقانونی و قاچاق به صندوق آرا ایالت ویسکانسین انداخته شده است.

قاچاق برگه رای به فعالیتی گفته می‌شود که طی آن برگه‌های رای غیابی در ازا دریافت پول یا سایر اشیا قیمتی معامله می-شوند. این آرا توسط فرآیندی به نام «برداشت» جمع‌آوری شده و توسط واسطه‌ها (کسی به جز فرد رای‌دهنده) به صندوق-های رای انداخته می‌شوند. معمولا بازیگران حزبی مبلغی را به هریک از این واسطه‌ها پرداخت می‌کنند.

«گرگ فیلیپس»، کارشناس سایبری سازمان آرا صحیح (TTV)، روند انتخابات سال ۲۰۲۰ در ویسکانسین و سایر ایالت‌ها را با عنوان :«جنایتی سازمان یافته علیه آمریکایی‌ها» توصیف کرده است.

«فیلیپس» بر اساس مطالعه ۱۵ ماهه خود در رابطه با شیوه انتخابات در ایالت‌های جورجیا ، آریزونا ، ویسکانسین ، تگزاس  و میشیگان  تخمین زده که ۴.۸ میلیون رای در سطح ملی قاچاق شده است.

بر اساس گزارش سازمان آرا صحیح، در انتخابات اواخر سال ۲۰۲۰، ۲۴۲ واسطه ۵۶۶۸ بار در مترو آتلانتا  توقف کرده و آرا خود را به صندوق انداختند. در این گزارش، TTV اعلام کرد که ۴ میلیون دقیقه از تصاویر ضبط شده ویدیویی از محل‌های رای‌گیری به مستندسازی یافته‌های ایالت جورجیا کمک کرد.

«کاترین انگلبرشت » سخنگوی TTV گفت: «بسیاری از قاچاقچیانی که با آنها صحبت کردیم از مساله‌ساز بودن کار خود آگاهی نداشتند.»

این مطالعه نشان داد که در آریزونا، ۲۰۲ واسطه، ۴۲۸۲ بازدید جداگانه از صندوق‌های رای در شهرستان ماریکوپا  انجام دادند.

به گفته «فیلیپس» از آن زمان تا کنون چندین شهروند آریزونا به دلیل نقض قوانین انتخابات با حداقل یک محکومیت متهم شده‌اند.

«فیلیپس» به کمیته گفت که در ایالت‌های مورد مطالعه، TTV ده تریلیون سیگنال هویت منحصر به فرد تلفن همراه به نام «پینگ » را از دلالان تجاری خریداری کرده است.

سازمان غیردولتی آزادی‌های اول سازمان حقوق بشر  بودجه این پروژه زمان‌بر و پر‌هزینه را تامین کرد.

«فیلیپس» اظهار داشت که محققان با استفاده از تکنیک تجزیه و تحلیل موقعیت جغرافیایی سیگنال دستگاه تلفن همراه می‌توانند «الگوی زندگی » فرد دارنده تلفن همراه را به صورت چهاربعدی شبیه‌سازی کنند.

او اضافه کرد: «با استفاده از این پینگ‌ها، می‌توان مشخص کرد کجا کار می‌کنید، کجا می‌خوابید و حتی در چه طبقه‌ای از آپارتمان خود زندگی می‌کنید.»

«فیلیپس» گفت: تمرکز مطالعه ویسکانسین بر روی منطقه میلواکی  و قسمت‌هایی از راسین  و خلیج گرین  بوده است. مناطق تحت پوشش این مطالعه به زودی گسترش پیدا خواهند کرد.

تحقیقات پینگ تلفن همراه TTV در این سه منطقه طی دو هفته از ۲۰ اکتبر تا ۳ نوامبر سال ۲۰۲۰ نشان داده که ۱۳۸ نفر حداقل پنج باز از محل یک سازمان غیردولتی بازدید کرده‌اند و مجموعا ۳۵۸۸ بار رای غیابی خود را به صندوق‌ آرا انداخته-اند.

««فیلیپس» گفت: «این تعداد آرا نشان می‌دهد که در منطقه میلواکی به صورت میانگین هر فردی برای انداختن آرا ۲۶ بار به محل رای‌گیری مراجعه کرده است.»

«لیزا سوبک » یک دموکرات و عضو کمیته این سوال را مطرح کرد: «آیا این مدارک دال بر تقلب است؟»

«انگلبرشت» پاسخ می‌دهد: «از طریق این فرآیند قاچاق آرا انجام شده و این کار غیرقانونی است.» او همچنین اظهار داشت هر رای غیرقانونی اثر رای قانونی فرد واسطه را خنثی می‌کند.

اساسنامه ۶.۸۷ (۴)(b)1 ویسکانسین مقرر می‌دارد که یک پاکت رای غیابی حاوی رای باید توسط فرد انتخاب‌کننده پست شود و یا شخصا به منشی شهرداری تحویل داده شود.»

طبق قوانین ویسکانسین در صورتی که صندوق‌های رای توسط منشی شهرداری بررسی نشده باشند و یا در مکانی غیرقانونی باشند، آرا آن صندوق غیرقانونی خواهند بود. در حال حاضر این قانون در دادگاه عالی ویسکانسین مورد اعتراض قرار گرفته است.

«انگلبرشت» در شهادت خود تاکید کرد که گزارش TTV بر روی فرآیند رای‌گیری تمرکز کرده و تلاشی برای اثبات غیرقانونی بودن ۱۳۷۵۵۱ رای نداشته است.

«دیو مورفی » نماینده ایالتی و یکی از اعضای جمهوری‌خواه اظهار داشت: «اگر شما به روش غیرقانونی رای دهید، آن رای غیرقانونی خواهد بود، و در صورتی که روند رای دهی شما غیرقانونی باشد، رای شما نیز غیرقانونی خواهد بود.»

در اوایل ماه مارس، گزارش بازپرس ویژه «مایکل گابلمن» در رابطه با تقلب در رای‌دهی نشان داده که برخی از پرسنل سازمان‌های غیردولتی مظنون به هماهنگی در جمع‌آوری آرا از پنج شهر تحت کنترل دموکرات‌ها (میلاکی، کنوشا، گرین‌بی، مدیسون و راسین) هستند.

مطالب دیگر:

بایدن در بودجه دفاعی خود چین را نخستین چالش استراتژیک آمریکا می‌داند

تلاش ساکنان شانگهای برای به دست آوردن غذا و دارو در حالی که قرنطینه در سراسر شهر ادامه دارد

محققان: عارضه وزوز گوش ناشی از واکسن کووید۱۹ باید مورد بررسی قرار گیرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی