Search
Asset 2

نزدیک به ۱۹۰۰ کارمند ایالت واشنگتن به‌خاطر واکسیناسیون اجباری کار خود را ترک کرده یا اخراج شده‌اند

کارمند جمهوری‌خواهان این دستور را محکوم کردند. کمیته آزادی سنای این ایالت روز سه‌شنبه خواستار استعفای اینسلی شد و ادعا کردن استعفاها و اخراج
جی اینسلی، فرماندار ایالت واشنگتن (Elaine Thompson/Pool/Getty Images)

مقامات گفتند تقریباً ۱۹۰۰ کارمند ایالت واشنگتن به‌خاطر اجباری شدن واکسیناسیون کووید۱۹ کار خود را ترک کرده یا اخراج شده‌اند.

قبل از این‌که این حکم باعث اخراج یا استعفای این کارمندان شود، این ایالت تقریباً ۶۳،۲۹۱ کارمند داشت.

دفتر مدیریت مالی این ایالت می‌گوید به خاطر این دستورالعمل، حدود ۳% کارمندان (به عبارت دیگر ۱۸۸۷ نفر) تا هجدهم اکتبر شغل خود را ترک کردند یا اخراج شدند.

از هر ده نفر باقیمانده، واکسیناسیون نُه نفر تأیید شده است و ۳% نوعی مساعده مالی دریافت کرده‌اند. ۴.۶% باقیمانده در فرآیند بازنشستگی یا اخراج هستند یا می‌خواهند مساعده مالی دریافت کنند اما هنوز دریافت نکرده‌اند.

مایک فالک، یکی از سخنگویان فرماندار ایالت واشنگتن، جی اینسلی، در ایمیلی به اپک‌تایمز گفت: «تعداد بالای کارمندان دولتی که واکسینه شده‌اند، خبر خوبی است. این برای خودشان، همکارانشان و مردمی که بهشان خدمت‌رسانی می‌کنند، خوب است. در عین حال متأسفیم که ۳% کارمندانمان را از دست می‌دهیم، برایشان آرزوی سلامتی می‌کنیم، خوشحالیم که این رقم بالاتر نیست. برخی این گزینه را دارند که در صورت واکسیناسیون کامل طی ماه آینده به کار خود بازگردند.»

او افزود: «از زمان ابلاغ این دستور توسط فرماندار، در این دو ماه خود را برای هر نتیجه احتمالی آماده کرده بودیم. به‌خاطر آن اقدامات و نرخ پذیرش بسیار بالا، این امر منجر به هیچ پیامد مخرب قابل توجهی نخواهد شد.»

اینسلی این دستورالعمل را ماه اوت ابلاغ کرد و گفت به‌خاطر همه‌گیری کووید۱۹ است.

اینسلی در آن زمان در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «به‌خاطر این بیماری در میانه تهدیدی غیرمنتظره هستیم. آزادی می‌خواهیم که مجبور نباشیم دوباره اقتصادمان را تعطیل کنیم. آزادی می‌خواهیم که مجبور نباشیم در آینده ماسک بزنیم. آزادی می‌خواهیم که نگران ابتلای فرزندانمان به این بیماری نباشیم و آزادی می‌خواهیم که هیچ‌کس دیگر درباره ویروس کووید فکر هم نکند. و می‌دانیم که تنها یک راه برای آزادی وجود دارد و آن هم این است که تعداد بیشتری از شهروندان واشنگتن از این واکسن ایمن، تأثیرگذار و موفق استفاده کنند.»

جمهوری‌خواهان این دستور را محکوم کردند. کمیته آزادی سنای این ایالت روز سه‌شنبه خواستار استعفای اینسلی شد و ادعا کردن استعفاها و اخراج‌های گسترده «باعث ایجاد بحران در اداره ایالت می‌شوند زیرا نهادهای دولتی به سختی در تلاشند با وجود کمبود نیرویی که اینسلی مسبب آن است، خدمت‌رسانی کنند.»

داگ اریکسن، سناتور جمهوری‌خواه این ایالت، در بیانیه‌ای گفت: «اینسلی به اعتبار دولت ایالتی آسیب جدی وارد کرده و اعتماد عمومی را نابود کرده است. در حال حاضر، هزاران کارمند دولت را بدون توجه به ضرری که می‌رساند، اخراج می‌کند. این حجم از مجازات تنها از فرمانداری شکست‌خورده انتظار می‌رود. اینسلی به طرز فاجعه‌باری شکست خورده است. ساده از این نمی‌گذریم. تنها چیزی که می‌تواند به بهبود ایالتمان کمک کند و باعث پیشرفتش شود، استعفای اینسلی است.»

او گفت: «ایالت‌های دیگر هم واکسیناسیون را اجباری کرده‌اند، اما هیچ‌یک از آن‌ها کار را به این سطح عظیم از تعدیل نیروی کاری نرسانده‌اند. وقتی همه تصمیم‌ها را یک نفر بگیرد، سؤالی باقی نمی‌ماند که مقصر کیست.»

حداقل یک سازمان به طور جدی تحت تأثیر این اخراج‌ها قرار گرفته است. واشنگتن استیت فریس (ارائه‌دهنده خدمات حمل‌ونقلی با اتومبیل و کشتی) اخیراً برنامه‌های خود را به دلیل کمبود نیرو کاهش داده است.

مطالب دیگر:

موافقت با مجوز ارسال فناوری‌های آمریکایی به ارزش میلیاردها دلار برای شرکت‌های چینی تحریم‌شده

ویدئو: بازنده‌های پرونده هواوی چه کسانی هستند؟

دبیر کل ناتو: ما در دهه آینده بر مقابله با تهدید چین تمرکز خواهیم کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی