Asset 2

توئیت ترامپ پیش از جلسه کالج الکترال

واکسن دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، از جو بایدن به خاطر اظهارات اخیرش درباره واکسن کرونا، انتقاد کرد و گفت او یا صداقت ندارد یا عقلش
(Saul Loeb/AFP via Getty Images)

 یک روز قبل از ۱۴ دسامبر یعنی زمان برگزاری جلسه کالج الکترال که بیش از ۵۰۰ تن از گزینندگان ریاست جمهوری قرار است ملاقات کنند و رأی خود را برای رئیس جمهور بعدی ایالات متحده بیاورند، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، عزم خود را برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات سال ۲۰۲۰ دو برابر کرده است.

ترامپ در مجموعه‌ای از پست‌ها در توییتر خود نوشت: «ایالت‌های چرخشی که در آنها تقلب ‌گسترده رای‌دهندگان را پیدا کرده‌اند، که همه آنها هستند، نمی‌توانند این آرا را به‌طور قانونی کامل و صحیح تأیید کنند در غیراینصورت مرتکب جرمی می‌شوند که می‌تواند مجازات شدیدی داشته باشد.»

رئیس جمهور در ادامه با ذکر انواع تقلب در انتخابات که به اعتقاد او در تعدادی از ایالت‌های مورد مناقشه از جمله میشیگان، پنسیلوانیا، ویسکانسین و جورجیا رخ داده است، اظهار داشت:

«در همه این ایالت چرخشی، آرای بسیار بیشتری از آنچه برای پیروزی در ایالت و خود انتخابات لازم است، وجود دارد. بنابراین، رأی‌ها قابل تأیید نیستند. این انتخابات تحت اعتراض است!»

روز دوشنبه همه ۵۳۸ گزیننده در مجالس قانونگذاری ایالتی تشکیل جلسه می‌دهند تا رسماً رای خود را برای ریاست جمهوری اعلام کنند. ترامپ، متحدانش و تعدادی از اشخاص ثالث با طرح تعداد زیادی پرونده قضایی به‌منظور عدم تأیید نتایج انتخابات در چندین ایالت میدان نبرد، از قضات خواسته‌اند تا از انجام اقدامات رسمی گزینندگان ریاست جمهوری در این ایالت جلوگیری کنند تا زمانی که تمامی ادعاهای تقلب به طور شفاف و مستقلی رسیدگی شوند.

با توجه به شهادت شاهدان و متخصصانی که اخیراً در جلسات دادرسی حضور یافته‌اند، ممکن است که تعداد قابل توجهی از آراء بر خلاف قوانین انتخاباتی ایالتی و قانون اساسی ایالات متحده صادر و شمارش شده باشد.

اگرچه تیم حقوقی ترامپ از قضات خواسته‌اند که به قانونگذاران ایالتی دستور دهند گزینندگان خود را انتخاب کنند اما این تلاش هیچ حمایتی کسب نکرده است.

جنا الیس، مشاور ارشد حقوقی کارزار ترامپ پیش‌تر اشاره کرده است که تیم حقوقی همچنان تا ۶ ژانویه و زمان شمارش رسمی آرای کالج الکترال زمان دارد.

او در این باره گفت: «تاریخ این کار در ژانویه است. این تاریخ اهمیت فوق العاده‌‌‌‏ای دارد، و دیوان عالی از این امر اطلاع دارد. ما هنوز زمان داریم، قانون‌‌‌‏گذاران ایالتی هنوز برای انجام کار درست زمان دارند. آنها می‌‌‌‏توانند (و باید) از اختیارات خود برای تحقیق، برگزاری جلسات دادرسی و بازبینی نمایندگان خود استفاده کنند. امیدوارم شواهدی که تاکنون در جلسات دادرسی ارائه کرده‌‌‌‏ایم به آنها الهام و شجاعت عمل لازم را بدهد».

مطالب دیگر:

بیش از ۹۰۰ قانونگذار در ۳۵ کشور و منطقه بیانیه مشترکی را امضا کردند که خواستار توقف آزار و شکنجه فالون گونگ است

وکیل میشیگان: داده‌های رأی‌گیری از طریق نرم‌افزار در دستگاه‌های دومینیون تغییر می‌کند

 ترامپ: هنوز تمام نشده است

سیدنی پاول: ترامپ می‌تواند ماشه فرمان اجرایی ۲۰۱۸ در مورد  مداخله خارجی در انتخابات  را بکشد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی