Search
Asset 2

کالیفرنیا همچنان در آتش، بیش از ۷۰ کشته و ۱۰۰۰ مفقود

(Justin Sullivan/Getty Images)
(Justin Sullivan/Getty Images)
(Justin Sullivan/Getty Images)

 

ماگالیا، کالیفرنیا – آخرین خبرها از آتش‌سوزی مرگبار کالیفرنیا که «کمپ فایر» نام گرفته است، حکایت از ۷۱ کشته و هزار نفر مفقود دارد. شدت و گستردگی شعله‌ها به حدی است که شهر «پارادایس» در این ایالت کاملا به خاکستر تبدیل شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس بیش از ۵ هزار آتش‌نشان تلاش خود را برای مهار آتش اداهه می‌دهند و صدها نیروی پلیس و امدادی نیز در حال جستجوی اجساد و یا افراد زنده‌ای هستند که در خانه‌های خود در شهر ماگالیا در شمال شهر پارادایس به کمک نیاز دارند. آنها با کمک سگ‌های جستجوگر اجساد را یافته و برای آزمایش DNA به مراکز مربوطه می‌فرستند.

بسیاری از مفقودشدگان افراد سالخورده ساکن شهر جنگلی ماگالیا هستند. مقام‌های محلی گفته‌اند که کمپ فایر تاکنون بیش از ۱۴۲ هزار هکتار از جنگل‌های شمالی کالیفرنیا را سوزانده و نزدیک به ۹ هزار خانه را ویران کرده است.

رایان زینک، وزیر کشور آمریکا روز چهارشنبه ضمن بازدید از شهر کاملاً سوخته پارادایس گفت که این بدترین آتش سوزی که تا به حال دیده است.  وی افزود : «اکنون زمان متهم کردن یکدیگر نیست». به گفته او دلایل زیادی موجب وقوع این آتش سوزی فجیع شده است که از جمله بالا رفتن دما، از بین رفتن درختان و جنگل‌‌‏ها و نیز ضعف در مدیریت جنگل‌‌‏ها را می‌‌‏توان نام برد.

براون، یکی از منتقدین سیاست‌های ترامپ، گفت که با ترامپ صحبت کرده است، و وی نسبت به ارائه کمک‌های فدرال متعهد شده است. براون این آتش‌سوزی را بسیار ویرانگر دانست و افزود که مقامات باید یاد بگیرند که چطور مانع از یک آتش‌سوزی چنین مرگبار شود.

براک لانگ، مدیر آژانس مدیریت اضطرار  فدرال نیز گفت که سال‌ها بازسازی این مناطق زمان خواهد برد. وی  گفت: «اینجا زیرساخت‌ها از پایه و اساس نیاز به بازسازی دارد.»

در حالی که شهر پارادایس کاملا از بین رفته است، در شهر ماگالیا، یک خط باریک منطقه آسیب دیده را از منطقه سالم جدا کرده است.

تام درایور، مدیر اداری و ارشد کلیسای ماگالیا می گوید که شنیده است که کلیسایش سالم مانده است ولی از وضعیت خانه‌‌‏اش بی خبر است. به گفته وی بسیاری از اهالی شهر ماگالیا در دانشگاه چیکو مشغول به کار بودند. وقتی آتش به شهر رسید ساکنین سوار اتوموبیل هایشان شدند و قصد خروج از شهر را داشتند. در نتیجه ترافیک سنگین و وحشتناکی ایجاد شد. وی و برخی از افراد در یک جاده باریک و پر پیچ و خم، به صورتی که آتش روبروی آنها بود فرار کردند.

پوماگویچ، ۱۸ ساله، یکی از ساکنین منطقه است که در یک اداره املاک مشغول به کار بوده و می‌گوید در منطقه مانده است تا از اموال کارفرمای خود در مقابل سرقت مراقبت کند و اقدام کند به ساخت کانکس و خانه‌های پیش ساخته جهت ارائه به کسانی که به شهر بازمی‌گردند. او می‌گوید: «سال‌ها زمان برای بازسازی این شهر نیاز است.»

کیم نیز می‌گوید که صدایی را از یک بلندگو در دو بلوک بالاتر شنیده است که از مردم می‌خواسته خانه‌های خود را ترک کنند. او افزود برق، تلفن خانه‌ و موبایلش قطع شده بوده و فقط از طریق رادیوی اتومبیل از وقایع مطلع می‌شد.

کالیفرنیا پیش‌تر بارها صحنه وقوع آتش‌ سوزی‌های گسترده بوده است.

مطالب دیکر:

دیوار برلین نماد استبداد کمونیسم

چین، فناوری نظامی روسیه را به سرقت می‌‏برد

آیا شام دیروقت باعث افزایش وزن می‌شود؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی