Search
Asset 2

کاهش تلفات کووید۱۹ در ایالت کالیفرنیا در پی تغییر روش آمارگیری

کالیفرنیا آمار تلفات کووید۱۹در آلامدای کالیفرنیا حدود ۲۵ درصد کاهش ‌یافته است؛ این خبر در پی  تغییر روش آمارگیری و شمارش تلفات کل این بیماری
(Justin Sullivan/Getty Images)

آمار تلفات کووید۱۹در آلامدای کالیفرنیا حدود ۲۵ درصد کاهش ‌یافته است؛ این خبر در پی  تغییر روش آمارگیری و شمارش تلفات کل این بیماری توسط مقامات وزارت بهداشت اعلام شد. بر اساس این خبر، تلفاتی که «نتیجه مستقیم» این بیماری نبوده‌اند یا «مرگ ناشی از بیماری قطعی نبوده»، شمارش نشده‌اند.

انجمن بیماری کووید۱۹ در شهرستان آلامدا، در پی اعلام آمار، در ۴ ژوئن به‌منظور شفاف‌سازی آمار کل تلفات، از طریق گزارشات ایالتی، خاطرنشان کرده‌اند که آمار مرگ‌ومیر ناشی از ویروس حزب کمونیست چین ۱،۲۲۳ نفر بوده است و این آمار ازآنچه قبلاً گزارش‌شده بود، ۴۱۱ نفر کمتر است.

اداره بهداشت عمومی ایالت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «شهرستان آلامدا پیش‌ازاین هرکسی را که هنگام ابتلا به ویروس کووید۱۹ فوت می‌شد، در آمار کل تلفات ویروس در این شهرستان شمارش می‌کرد.» به‌عنوان‌مثال، اگر فردی با آزمایش مثبت کرونا، طی تصادفی فوت می‌کرد، بازهم در آمار کل تلفات کووید ۱۹ شمارش می‌شد.

مقامات بهداشتی اعلام کرده‌اند: «طبق خط‌مش جدید ایالت، تنها مرگ‌ومیرهایی در آمار کل شمارش می‌شوند که ناشی از تأثیر مستقیم این ویروس در مرگ بوده‌اند، یا ویروس اثر زیادی در فوت داشته و یا اینکه نمی‌توان با قطعیت گفت که بیماری در تلفات تأثیری نداشته است.» علاوه بر این مقامات خاطرنشان کردند که سیستم گزارش آمار مرگ‌ومیر کووید ۱۹ در انجمن و در دولت، در اوایل همه‌گیری کرونا پیاده شده بود، قبل از برقراری دستورالعمل‌های جدید ایالتی برای دسته‌بندی تلفات ناشی از کرونا.

دکتر نیکلاس ماس، مسئول بهداشت و درمان شهرستان آلامدا به نشریه مرکوری نیوز گفت که دپارتمان وی از ناسازگاری بین آمار شهرستان و ایالت آگاه بوده، اما به دلیل افزایش شدید مبتلایان در زمستان، مجبور به تعلیق تغییرات بوده است.

او خاطرنشان کرد: «سرعت عمل ما در اعمال این استانداردها کند بوده است، اما این تغییرات از هیچ بهتر است.»

ماس گفت که برخی از افراد ممکن است طبق این تغییر آمار استدلال کنند که همه‌گیری آن‌قدرها هم شدید نیست؛ و او شدیداً با این دیدگاه مخالف است.

دکتر ماس به نشریه مرکوری نیوز گفت: « افرادی وجود دارند که می‌خواهند اطلاعات را تحریف کنند و ماهیت برخی موارد در مورد همه‌گیری را زیر سؤال ببرند، اما این موضوع از شدت همه‌گیری نمی‌کاهد. به نظر بنده هرکسی که از این‌طور استدلال‌ها استفاده کند و بگوید که همه‌گیری آن‌قدرها هم گسترده نیست، برخی حقایق را در مورد این بیماری نادیده گرفته است.»

طبق گزارش وزارت بهداشت ایالت، تا ۶ ژوئن، کالیفرنیا ۳،۶۸۹،۹۹۴ مورد تائید شده کووید۱۹ دارد که ۶۲،۴۷۰ نفر از آن‌ها براثر این بیماری فوت ‌شده‌اند. در ایالات ‌متحده، بیش از ۳۳ میلیون مورد تائید شده کووید۱۹ داریم و بیش از ۶۰۰ هزار مورد مرگ گزارش‌شده است.

مطالب دیگر:

پشت پرده‌ داده‌های رشد اقتصادی چین: افشای ترفندهای پکن

دیدگاه: به این دیوار به‌ظاهر محکم تکیه نکنید، رژیم چین از درون پوسیده است

ترامپ: ایالات متحده و جهان، باید به‌خاطر پاندمی از حزب کمونیست چین غرامت بخواهند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی