logo_eet

کانادایی‌‌‏ها سال ۲۰۱۷ را چگونه می‌‌‏بینند؟

اتاوا کانادا در سال 2017
(Matthew Little/Epoch Times)
اتاوا کانادا در سال 2017
(Matthew Little/Epoch Times)

با این حال به گزارش گلوب‌‌‏اند‌‌‏میل خیلی از کانادایی‌‌‌‌‌‏ها معتقدند که زندگی در سال ۲۰۱۷ بهتر خواهد بود. با این حال هنوز باید منتظر باشیم و ببینیم تغییرات مالیاتی متعددی که سال آینده بر هر دو دولت‌‌‌‌‌‏های استانی و فدرال تاثیر گذار خواهند بود چه عواقبی دارد.

یک نظر سنجی نشان می‌‌‌‌‌‏دهد که کانادایی‌‌‌‌‌‏ها به سال ۲۰۱۷ خوش‌‌‌‌‌‏بین هستند. این باور از امید به بهبود وضعیت اقتصادی می‌‌‌‌‌‏آید.  ۸۵ درصد از افراد شرکت کننده در نظر سنجی انتظار دارند که سال ۲۰۱۷ برای کار و درآمد شخصی بهتر از ۲۰۱۶ باشد. در این میان ساکنان بریتیش کلمبیا خوش‌‌‌‌‌‏بین‌‌‌‌‌‏تر از ساکنان انتاریو، کبک، ساسکاچوان و منیتوبا هستند.

آلبرتایی‌‌‌‌‌‏ها بیشترین تاثیر را از مشکلات سقوط قیمت نفت داشته‌‌‌‌‌‏اند و از تغییرات پیش رو در سال جدید چندان مطمئن نیستند.

اما آیا در سال ۲۰۱۷ وضعیت مسکن در کانادا بهتر می‌‌‌‌‌‏شود؟ کارشناسان چندان خوش بین نیستند.

به گزارش شرکت سرمایه گذاری گنورث، در زمینه املاک، سال ۲۰۱۶ اتفاقات متعددی روی داد. در بریتیش کلمبیا دولت قانونی جدید تصویب کرد که تمام خریداران خارجی باید ۱۵ درصد مالیات پرداخت کنند.  دولت فدرال هم قوانین پرداخت وام را سخت‌‌‌‌‌‏تر کرد.

در برخی شهر‌‌‌‌‌‏های دیگر کانادا هم قیمت خانه رو به افول گذاشت. قیمت هاوس‌‌‌‌‌‏های بزرگ در ادمونتون و رجاینا کاهش یافت. اما در کمال تعجب با وجود شرایط اقتصادی نامناسب، قیمت خانه در کلگری تقریبا ۵ در صد از سال گذشته افزایش داشته است.

در تورنتو  اما، بزرگ‌‌‌‌‌‏ترین شهر کانادا، قیمت خانه‌‌‌‌‌‏ها ۲۲.۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

علت اصلی احتمال سقوط بازار مسکن در سال ۲۰۱۷، کاهش تقاضای خریداران خواهد بود. قوانین جدید پرداخت وام خریداران را دلسرد خواهد کرد. تقریبا یک سوم از کسانی که اولین خانه خود را خریده‌‌‌‌‌‏اند اگر با قوانین جدید بررسی شوند، تایید صلاحیت نخواهند شد.

اخبار مرتبط