Search
Asset 2

کانادا: تور اتومبیل، چینی‌ها را به خروج از حزب کمونیست چین ترغیب می‌کند

69cfdd04927d9deec6b83151ccd8ddac

«ح‌ک‌چ دشمن مشترک همه بشریت است»

«روز شنبه ۱۵ آگوست ۲۰۲۰ یک تور با اتومبیل برای گفتن «نه به حزب کمونیست چین» و روشنگری حقیقت برای مردم در مورد این حزب شیطانی در تورنتو برگزار شد که من و همسرم نیز با یک بنر ویژه طراحی شده به فارسی – انگلیسی در این رژه شرکت کردیم که بسیار مورد توجه قرار گرفت.»

«بنر طراحی شده اشاره دارد به «تقابل شهریار و شیر» که مربوط می‌شود به سنگ نگاره‌هایی در ایران باستان در سه تالار تخت جمشید بخصوص تالار صد ستون که در دوره گذر از جامعه جنگاور و مقتدر عصر داریوش به دوره عدم جنگ زمان خشایارشاه به‌منظور نمایاندن او به عنوان شهریاری سازنده و انتظام دهنده ساخته شده‌اند.»

«پیشینیان ما به نیروهای خیر و شر اعتقاد داشتند و این وظیفه شهریار بود که برای رفاه مردم با نیروهای شیطانی که نظم را مختل می‌کنند مبارزه کند. در این‌ خصوص برتری قدرت مادی یک پادشاه مطرح نیست بلکه اشاره به جدال نور و تاریکی، راستی با ناراستی و آرامش بر ضد هرج و مرج است.»

«امروزه ایرانیان بیش از هر زمان دیگری دلتنگ ارزش‌‌‌‌‌‌‏های سنتی و باستانی خویش هستند، گویی به این باور رسیده‌‌‌‌‌‌‏اند که راه نجات انسان امروزه، بازگشت به اصول و ارزش‌‌‌‌‌‌‏های سنتی است و در این طراحی نمادین نیز شهریار به نمایندگی از طرف همه ایرانیان؛ در حال از بین بردن اژدهای سرخی است که نماد «حزب کمونیست شیطانی چین» و اهریمن در عصر حاضر است و این یعنی همه مردم ایران یکصدا: بگو نه به حزب کمونیست چین»

این‌‌‌‏ها صحبت‌‌‌‌‏های محمد اسماعیلی از کامیونیتی ایرانیان کانادا است که در تور اتومبیل خروج از حزب کمونیست چین در کانادا شرکت می‌‌‌‏کند.

مرکز «خروج از حزب کمونیست چین» در کانادا؛ اوت و سپتامبر ۲۰۲۰ را ماه‌های «خروج از ح‌ک‌چ» عنوان کرد. تورهای اتومبیل هر شنبه در حمایت از  بیش از ۳۶۰میلیون چینی برگزار می‌‌‌‌‏شود که از حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) و سازمان‌های جوانان آن خارج شده‌اند و از شهروندان چینی در داخل و نیز در خارج از چین خواستار نفی رژیم کمونیستی می‌شوند.

اتومبیل‌ها در بعدازظهر ۱۵ و ۲۲اوت از مرکز شهر تورنتو، شهر مارکام، منطقه اسکاربورو، نورت یورک و نیومارکت عبور کردند.

روی سقف یکی از خودروها تابلویی به زبان فارسی قرار داشت. این خودرو متعلق به محمد است. او  دربارۀ تابلو توضیح داد: «این طرحی نمادین است و به این معناست که همه ایرانیان گرد هم می‌آیند و به ح‌ک‌چ نه می‌گویند. ح‌ک‌چ نه تنها دشمن مردم چین بلکه دشمن همۀ بشریت است. بنابراین، برای از بین بردن آن باید نیروهای‌مان را متحد کنیم.»

در تاریخ ۱۵اوت، چهل و پنج اتومبیل به سه گروه تقسیم شدند و به مدت یک ساعت و نیم در امتداد خیابان‌‌‌‌‏های یانگ  و بی‌ویو در منطقه یورک، خیابان شپرد در منطقه اسکاربورو و آرورا واقع در شمال تورنتو رانندگی کردند.

در ۲۲ اوت، پنجاه و پنج اتومبیل به چهار گروه تقسیم شدند، از مرکز شهر تورنتو حرکت خود را آغاز و از مارکام، اسکاربورو، نورت یورک و نیومارکت عبور کردند. این تور اتوموبیل بیش از دو ساعت طول کشید.

امروزه ایرانیان بیش از هر زمان دیگری دلتنگ ارزش‌‌‌‌‌‌‏های سنتی و باستانی خویش هستند، گویی به این باور رسیده‌‌‌‌‌‌‏اند که راه نجات انسان امروزه، بازگشت به اصول و ارزش‌‌‌‌‌‌‏های سنتی است و در این طراحی نمادین نیز شهریار به نمایندگی از طرف همه ایرانیان؛ در حال از بین بردن اژدهای سرخی است که نماد «حزب کمونیست شیطانی چین» و اهریمن در عصر حاضر است و این یعنی همه مردم ایران یکصدا: بگو نه به حزب کمونیست چین

در ۲۲اوت، تجمع و تور اتومبیلی نیز در مرکز شهر کلگری برگزار شد. پس از پایان تجمع، حدود ۲۰ اتومبیل با پیام‌های «آسمان ح‌ک‌چ را متلاشی می‌کند»، «ح‌ک‌چ شرورترین ویروس است که جهان را به‌خطر می‌اندازد» و «مردم می‌میرند زیرا ح‌ک‌چ دربارۀ  ویروس دروغ گفته است» در شهر گشتند و از محله چینی‌ها حرکت خود را شروع کردند و از سوپر مارکت چینی تی‌اند‌تی در منطقه شمال شرقی عبور کردند. این تور نزدیک به دو ساعت طول کشید.

مردم تحسین و تشکرخود را ابراز می‌کنند

مردی ۵۰ ساله که از شمال شرقی چین به کانادا مهاجرت کرده، پس از پایان تور نزد تمرین‌کنندگان آمد و گفت: «من برای تحسین شما آمدم و از شما متشکرم. از ثبات قدمتان  و برای همه کارهایی که انجام داده‌اید سپاسگزارم. اگر به‌خاطر پشتکار شما نبود، امروز اوضاع چنین نبود. ایالات متحده در تحریم ح‌ک‌چ پیشگام بوده است. شما واقعاً قابل توجه هستید!»

«زنجیرهٔ اتومبیل‌ها مرا بسیار تحت تأثیر قرار دادند. اغلب وقتی از کنار پسیفیک مال عبور می‌کنم، بنرهای شما را می‌بینم. شما را خارج از کنسولگری چین  نیز دیده‌ام. بروشورهای شما را برای مطالعه برمی‌دارم. کاملاً برایم روشن است که ح‌ک‌چ چقدر وحشتناک است. هرچه تاریخ را بیشتر می‌خوانم، بیشتر می‌فهمم که این رژیم تا چه حدی بی‌رحم است. آن نه تنها فالون گونگ، بلکه مسیحیان را نیز تحت آزار و شکنجه قرار می‌دهد. من مسیحی هستم. امروز تابلوها را روی اتومبیل‌های‌تان خواندم و تحت تأثیر قرار گرفتم. شما کار بزرگی انجام داده‌اید. من روحیه شما را تحسین می‌کنم.»

هنگامی که تمرین‌کنندگان دربارۀ اهمیت ترک ح‌ک‌چ برای او توضیح دادند، بدون هیچ گونه تردیدی حزب را ترک کرد و گفت همسرش نیز می‌خواهد از ح‌ک‌چ  خارج شود.

تمرین‌کنندگان فالون گونگ شگفت‌انگیز هستند

آقای ژائو از استان جیانگسو و دوستش از این رویداد مطلع شده و برای نشان دادن حمایت خود آمده بودند. پس از اینکه تمرین‌کنندگان هدف از ترک ح‌ک‌چ را برایش توضیح دادند، او عضویتش را در پیشگامان جوان لغو کرد که یک انجمن جوانان وابسته به ح‌ک‌چ است.

او گفت:‌«تمرین‌کنندگان فالون گونگ افراد فوق العاده‌ای هستند. من با چند تمرین‌کننده آشنا شده‌ام. آنها از استانداردهای اخلاقی بالایی برخوردار هستند. اما در چین آنها به‌طرز وحشیانه‌ای تحت آزار و شکنجه قرار دارند. تمرین‌کنندگان بسیاری  را می‌شناسم که دستگیر شده یا هنوز دستگیر می‌شوند. کنترل ح‌ک‌چ بسیار مستبدانه است. حزب همه را رصد می‌کند.» او همچنین گفت که معتقد است آسمان با ح‌ک‌چ تسویه حساب می‌کند.

نوشته: مینگ هویی

مطالب دیگر:

تاجر کانادایی به اتهام تمرین فالون دافا به هشت سال زندان در چین محکوم شد

فالون دافا، مدیتیشنی که بیش از صد میلیون نفر آن را تمرین می‌کنند

چرا تمرین معنوی و آرامش بخش فالون دافا در چین تحت آزار و شکنجه قرار دارد – قسمت اول (ویدئو)

خواستگاری مردی ۷۶ ساله از عشق ۷۱ ساله خود در خانه سالمندان

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی